Uždaryti

VU TSPMI žmonės

Alvydas Jokubaitis

„Gyvenau aristokratišką karininko gyvenimą. Dieną tankai, naktį Šekspyras."

Valdas Samkus

„Jei Lietuva turėjo Olimpą – tai turėjo būti TSPMI.“

Vytautas Kuokštis

„Pavyko įstoti ir iškilo dilema, kadangi taip pat buvau įstojęs į TSPMI bakalaurą. Negalėjau apsispręsti, ką daryti toliau, todėl mečiau monetą. Moneta parodė, kad turėčiau likti Vilniuje, bet vis dėlto išvykau."

Milda Gardauskaitė

„Apskritai, po ilgesnės pertraukos sugrįžus į TSPMI, jaučiu didelę prasmę to, kas vyksta, jaučiuosi grįžusi namo."

Augustė Dudutytė

„Kartu su įstojimu į TSPMI nusprendžiau, kad, jei tik pavyks, būtinai dalyvausiu Erasmus programoje, nes tai - dar viena galimybė pažinti pasaulį ir save jame."

Ugnė Kasperavičiūtė

„Studijos TSPMI man tarytum atvėrė duris į platų galimybių pasaulį, kur tarpdisciplininis išsilavinimas yra didelis privalumas." 

Milda Venckutė

„Galbūt kiek paradoksalu, dažnai tikimasi, jog universiteto diplomą turintieji yra „žinančių“ kategorijoje, tačiau, mano galva, kur kas dažniau mes paliekame universiteto auditorijas kvestionuodami kur kas daugiau dalykų negu kad į jas įžengdami, turėdami suvokimą ir įgūdžius, kaip galima ieškoti atsakymų į kylančius klausimus, bet tikrai ne visuomet juos atradę. Man tai – viena vertingiausių pamokų VU TSPMI."

Romas Švedas

„Visas mano indėlis į VU TSPMI: pasidalinti praktine patirtimi — tiek su akademine bendruomene, tiek su studentais, kurie studijuoja. Retai kada vadinu studentus studentais, renkuosi žodį „kolegos“ — juk mes visi visą gyvenimą mokomės."

Dovilė Jakniūnaitė

„Tada Institutas buvo iš tiesų šviežias, neturėjo savo erdvės, buvo akivaizdu, kad mokosi ne tik studentai, tuo pat metu mokėsi ir dėstytojai. Dabar viskas daug solidžiau, rimčiau, griežčiau, institucija suaugo, žmonių – ir studentų, ir dėstytojų – gerokai daugiau. Šito kaina – daug mažesnis lankstumas, daug mažiau „avantiūrizmo“, tačiau kartu –  daug didesnis profesionalumas – ir mokslininkų, ir dėstytojų."

Adomas Pūras

„TSPMI žmonės mane labiausiai žavi savo atviru požiūriu į idėjas. Užuot toms idėjoms dogmatiškai tarnavę, iš idėjų jie geba konstruoti naujus prasmių pasaulius."

Marija Norkūnaitė

„O svarbiausia tai, jog Institutas dovanojo man žmones ir antruosius namus, kur visuomet gera sugrįžti."

Dominykas Augutis

„Su institutu labiausiai asocijuojasi jo žmonės, kurių veiklos įvairiose srityse garsina ne tik juos, bet ir jų Alma Mater."

Vaidotas Steponavičius

„Nenoriu nustoti studijuoti, o man mokykla yra kaip antrasis universitetas."

Ramūnas Vilpišauskas

„Universitetas yra erdvė atradimams ir kūrybai, o taip pat abejonėms ir ginčams, ir ypač savo žinojimo ribų suvokimui."

Marijuš Antonovič

„Kuo geriau mes pažinsime savo kaimynus, tuo mes būsime geriau pasirengę užtikrinti Lietuvos interesų realizavimą"

Inesa Ulichina

„Kartais atsiranda pasakymai — mes išlikome žmonėmis, galbūt nurodant į tuos, kurie tokiais neišliko"

Marie-Line Deleye

„Dabar vis dar sunku patikėti, jog svajonės kartais išsipildo"

Vaida Pukinaitė

„Būdamas čia turi nuolat žengti į priekį, domėtis įvairiomis mokslinėmis sritimis ir politinėmis aktualijomis"

Gintas Karalius

„Svarbus dalykas, kurį kol kas esu gavęs TSPMI – tai galimybė dėstyti. Nežinau geresnės profesijos ar geresnio būdo pačiam mokytis. Malonumas būti tarp motyvuotų žmonių, su kuriais per seminarus ieškai tiesos teorinės ir praktinės politikos klausimuose. Kartu, tai verčia pasitempti.“

Miglė Viselgaitė

„Politikos mokslų studentų tapatybę tada išdavė ne tik tamsiai mėlyni džemperiai, ant kurių baltavo penkios raidės, bet ir mąstymo plotis ir gylis, įdomūs asmeniniai pokalbiai, o kiek vėliau - jų skaitomos paskaitos"

Ingrida Jotkaitė

„Vieną dieną galiu dirbti su ataskaitomis, bendrauti su skirtingomis institucijomis ir savivaldybėmis, o kitą – dalyvauti tarptautiniame susitikime ar konsultuoti jauną žmogų dėl darbo galimybių JAV ar savanorystės Europoje.“

Kotryna Tamkutė

„VU TSPMI užaugina žmones, tačiau nepadaro milžinais. Jis suteikia tik milžino batus, kurių panaudojimas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.“

Dovydas Bernotas

„Šis Institutas tai vieta, kuri priverčia pasidomėti tuo, kuo šiaip nesidomėtum, o vėliau nustebti, kaip tai pravartu ir sveika bendram pasaulio pažinimui."

Urtė Andriukaitytė

„Sportininkui reikalinga protinga galva ant pečių"

Ieva Giedraitytė

„Tėtis aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje, vėliau tapo liberalų partijos nariu, stengėsi burti rajono bendruomenę, tad nuo politikos iš principo nebuvo kur pabėgti. Dar dabar gadinam visas šventines šeimos vakarienes savo politinėmis diskusijomis."

Žilvinas Galimovas

„Nereikia suvaldyti ekonominės krizės ar išspręsti karinę nesantaiką, kad būtum svarbus"

Vitalis Nakrošis

„Aš irgi esu nuolat vykstančių permainų TSPMI dalimi"

Meda Lazdauskaitė

„TSPMI pasirodė galintis suteikti žinių ir įgūdžių ieškoti atsakymų į tuos amžinai kylančius klausimus. Ir, jei atvirai, neįsivaizduoju, ar būčiau galėjusi studijuoti ką kita. Čia gavau aibes patirčių."

Kateryna Kistol

„Žinau, kad skambės garsiai, bet esu įsitikinusi, kad revoliucija įvyko ne tik Maidane, bet ir mūsų, ukrainiečių, galvose įvyko globalūs pokyčiai"

Giedrė Ulytė

„Kaip Lietuva sukūrė mane laimingą, taip dėkinga ją stengiuosi kurti kartu su kitais ieškodama būdų, kuriais tai daryti galėčiau geriausiai."

Neringa Vaisbrodė

„Man VU TSPMI davė daug platesnį suvokimą tiek apie tarptautinę politiką, tiek apskritai apie profesiją.“

Gabrielius Landsbergis

"Aš visuomet įvardijų tris kryptis, kuriomis reikia dirbti, jeigu nori kažko pasiekti: elementarus atkaklumas, idėjos ir darbštumas."