Visi VU TSPMI žmonės

Ugnius Sejonas

VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos antrakursis

Ugniau, papasakok apie savo kelią į VU TSPMI. Kodėl būtent čia nusprendei studijuoti?

Apie savo kelią į VU TSPMI norėčiau pradėti nuo šiek tiek anksčiau. Maždaug iki 10 klasės galvojau apie studijas VU MiF, nes teko daug domėtis programavimu, kompiuteriais. Tačiau 10 klasėje įvyko lūžis, nulėmęs mano posūkį link studijų TSPMI – teko pasikalbėti su vienu iš instituto dėstytojų Vyčiu Jurkoniu, bei keliais kitais mokyklos, kurią baigiau, alumnais, pabaigusiais studijas VU TSPMI ir dėstančiais čia. Pokalbis paskatino labiau domėtis studijomis VU TSPMI. Vėliau, 12 klasėje, teko sudalyvauti studentų korporacijos „RePublica“ organizuojamoje Jaunųjų politologų mokykloje, kurios metu vykusios paskaitos, susitikimai su įvairiais politikais bei VU TSPMI dėstytojais leido man suprasti, jog čia matau savo ateities kelią (iš dalies tai nulėmė ir kiekvieną vakarą „Panoramos“ žiūrėjimasis, bei nuolatinis politinių aktualijų sekimas ir mokykloje lankyta jaunųjų politologų mokyklėlė).  Tad pabaigęs šią mokyklą, jau žinojau, kad noriu stoti į VU TSPMI ir, kad tai yra puiki vieta tobulėti, plėsti savo pasaulėžiūrą ir įgyti kokybišką bei platų išsilavinimą. Taip pat, pasirinkti studijas paragino ir geri atsiliepimai apie patį institutą, išgirsti iš pažįstamų studijuojančių VU TSPMI. Labai gerą instituto įvaizdį kūrė, bei skatino čia stoti, per televiziją rodomi VU TSPMI dėstytojai. Pastarieji ypač sudomindavo savo analizuojamomis temomis bei labai aukšto lygio komentarais. Todėl, suprasdamas aukštą studijų kokybę ir dėstytojų kompetentingumą dėstant savo dalyką, galiausiai prisijungiau prie VU TSPMI.

Institute priklausai dvejoms organizacijoms: VU SA TSPMI bei studentų korporacijai RePublica. Kaip susiklostė, kad prisijungei prie abiejų organizacijų veiklų?

Taip, jau vos įstojęs į institutą žinojau, kad noriu prisijungti į keletą organizacijų, jog galėčiau kuo labiau įsilieti į universiteto bendruomenę, kadangi bendruomenę mačiau kaip kertinę instituto dalį. Todėl tai buvo labai apgalvotas ir apsvarstytas sprendimas. Apie korporaciją „RePublica“ sužinojau dar iš Jaunųjų politologų mokyklos ir keletos VU TSPMI studentų, esančių korporacijoje. Šią organizaciją, prieš į ją įstodamas, mačiau kaip stiprią bendruomenę, jungiančią alumnus, studentus, dėstytojus, kas mane labai sudomino. Taip pat, prisijungti traukė ir visos tradicijos, istoriškumas, apie kuriuos buvo tekę girdėti. Prie jūsų minimos VU SA TSPMI prisijungiau taip pat nesvarstydamas – mokykloje teko veikti mokinių savivaldoje, tad norėjau veiklos, kuria galėčiau prisijungti prie studentų atstovavimo ir bendrojo gėrio kūrimo. Tad, mano energijos perteklius ir didžiulis noras įsilieti į bendruomenę padėjo atrasti drąsos ir noro, prisijungiant į šias organizacijas. Šiuo savo sprendimu labai džiaugiuosi – dabar jaučiuosi pilnai įsiliejęs į bendruomenę ir galintis pilnai realizuoti savo energiją.

Esi „Baltųjų pirštinių“ savanoris. Kaip nusprendei prisijungti prie visuomeninės organizacijos?

„Baltųjų pirštinių“ organizacijoje savanoriauti teko 2020 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, kuriuose aktyviai įsitraukiau į rinkimų stebėjimą abejuose turuose. Prie šios organizacijos nusprendžiau prisijungti vedamas smalsumo, norėdamas pamatyti visą rinkimų “virtuvę“ iš vidaus – kaip yra skaičiuojami balsai, kaip viskas pasiekia naujienų portalus ir suvedama į sistemą.  Prisijungti paskatino ir noras išbandyti save naujoje srityje, noras prisidėti prie sklandaus rinkimų proceso ir pilietinės pareigos jausmas. Kadangi rinkimus matau kaip kertinę valstybės valdymo dalį, manau, jog kiekvienam verta vienaip ar kitaip sudalyvauti rinkimų procese – ar jį stebint, ar balsuojant, ar pačiam kandidatuojant.

Kaip atrodo tavo laisvalaikis? Kokiomis veiklomis užsiimi?

Šiuo metu laisvo laiko turiu mažai dėl visų kitų veiklų. Esu ne vien tik korporacijos „RePublica“ dalis, VU SA TSPMI dalis, tačiau nesenai teko prisijungti ir prie tarptautinės gyvybės ir gamtos mokslų konferencijos The COINS 2022 organizavimo. Šioje konferencijoje užimu marketingo koordinatoriaus pareigas, tad tenka daug laiko skirti rėmėjų paieškoms ir komunikavimui su įmonėmis. Taip pat, tenka daug prisidėti ir prie bendrų komandos darbų. Tad laisvo laiko lieka neperdaugiausiai. Taip veikla organizacijose ir tampa mano laisvalaikiu. Visgi, radęs laisvą minutę, stengiuosi skirti daugiau laiko atsipalaidavimui – susitikimai su draugais, filmų peržiūros, knygų skaitymas ar labiau aktyvi veikla, kaip pasivaikščiojimai po pažintinius takus ar miestą, nagrinėjant Vilniuje derančius įvairius architektūrinius stilius iš įvairių laikmečių.

Kas tau labiausiai įsiminė per laiką, praleistą VU TSPMI?

Laiko  TSPMI gyvai neteko praleisti daug. Tai buvo nepilni du mėnesiai pirmame kurse ir antro kurso jau beveik visas pirmas semestras. Visgi, per ši laikotarpį teko patirti daug smagių seminarų, paskaitų ir įvairių nutikimų su organizacijomis. Tačiau, per šį laiką VU TSPMI labiausiai akcentuočiau bendruomenę. Bendruomene, į kurią yra labai lengva įsilieti, kuri linkusi padėti ir studijuojant jaučiasi artumas vienas kitam – VU TSPMI tampa antraisiais namais man ir kitiems bendruomenės nariams. Mes turime tikrai nuostabią bendruomenę: studentus, dėstytojus, administraciją, į kuriuos niekada nebaisu kreiptis ir galima tikėtis geranoriško atsako, pagalbos. Didžiulį įspūdį paliko bendruomenės tolerencija ir atvirumas diskusijai. Turbūt niekas taip gerai neišmoko apsibrėžti sąvokas diskusijų metu, kaip studijos VU TSPMI ir buvimas bendruomenės dalimi

Ką šiuo kalėdiniu laikotarpiu norėtum palinkėti instituto bendruomenei?

VU TSPMI bendruomenei norėčiau palinkėti neprarasti noro diskutuoti, kalbėtis, bendrauti ir siekio įgyvendinti savas idėjas. Būtent šiuo visiems sunkiu laikotarpiu šie dalykai mums primena apie tai, ką turime svarbiausio – bendruomenę, su kuria ir toliau linkėčiau turėti kuo daugiau gyvo kontakto ir judėti tik pirmyn.