2022-06-26 11:53:49
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Visi VU TSPMI žmonės

Mindaugas Jareckas

VU TSPMI studentų korporacijos RePublica pirmininkas, politikos mokslų bakalauro studentas

Mindaugai, esi paskutiniame politikos mokslų bakalauro kurse. Kodėl pasirinkai studijas būtent VU TSPMI? 

Visada planavau studijuoti Vilniaus universitete, o apie VU TSPMI sužinojau iš pažįstamo, kuris jau studijavo institute. Būdamas gimnazijoje labiausiai mėgau istoriją ir anglų kalbos pamokas, todėl dešimtoje klasėje pasirinkau šiuos mokomuosius dalykus aukštesniuoju lygiu, kurie buvo reikalingi stojant į institutą, ir taip pradėjau eiti link šio tikslo. VU TSPMI studijų programa yra sudaryta iš plataus spektro dėstomų dalykų: nuo politinės filosofijos, politikos mokslų pagrindų ir tarptautinių santykių teorijų iki disciplinų tobulinančių kritinį mąstymą ir analitinius sugebėjimus. Manau, jog šiomis dienomis, kai aplink vyksta tiek daug svarbių procesų ir mus pasiekia begalė informacijos, įgūdis kritiškai mąstyti yra svarbiausias norint nepasimesti naujienų ir žinių sraute, todėl VU TSPMI yra puiki vieta šiuos sugebėjimus įgyti ir tobulinti.

Esi ilgametis studentų korporacijos RePublica narys, turi senjoro laipsnį. Visai nesenai buvai išrinktas korporacijos pirmininku. Kokiomis veiklomis užsiima korporacija RePublica? Ką veikia korporacijos pirmininkas? 

Į korporaciją Republica atėjau pirmame kurse norėdamas tapti bendruomenės dalimi, kuriai yra svarbus pilietiškumas ir visuomeniškumas. Džiaugiuosi tuo sprendimu, nes tai leido atrasti daugybę pilietiškų, bendruomeniškų ir panašias vertybes puoselėjančių žmonių, su kuriais yra smagu dirbti kartu kuriant ir įgyvendinant iniciatyvas, kurios yra matomos ne tik universitete, bet ir už jo  ribų. Korporacijos pirmininko pareiga yra kuruoti tarybos veiklą ir su jos narių pagalba stengtis, kad bendruomenėje netrūktų turiningų iniciatyvų, įdomių veiklų ir pilietiškų renginių. Man didelė garbė, jog šiais metais Republica nariai patikėjo man pirmininko vardą, todėl stengsiuosi sėkmingai tęsti jau anksčiau pradėtas inciatyvas, surengti naujų renginių bei glaudžiau bendrauti su kitomis universiteto bendruomenėmis.

Pernai kartu su korporacija RePublica organizavai Jaunųjų politologų mokyklą. Kuo šis projektas svarbus ir įdomus Lietuvos moksleiviams?  

Lietuvoje yra daug pilietiškai aktyvių moksleivių, kuriuos domina pilietiniai ir socialiniai procesai vykstantys mūsų visuomenėje. Jaunųjų moksleivių mokykla yra puiki proga moksleiviams pagilinti žinias politikos mokslų srityje klausantis kokybiškų paskaitų, kurias dėsto įvairių sričių specialistai. Mokinius traukia ne tik žingeidus noras dalyvauti įdomiose paskaitose, bet ir galimybė pabendrauti su politologais ir apžvalgininkais, kuriuos dažnai mato per teleivizorių ar dienraščių straipsniuose. Gaila, jog dėl pandemijos šis projektas šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu, bet džiugu matyti, jog dalyvaujančių moksleivių skaičius nesumažėjo.

Kaip atrodo tavo laisvalaikis, kokius turi pomėgius? 

Šiuo metu esu 4 kurse, tad stengiuosi derinti studijas ir darbą todėl nelieka daug laiko laisvalaikiui. Per karantiną atradau pomėgį žiūrėti kino filmus, taigi jei dabar randu laisvo laiko jį skiriu geram filmui. Man kino filmai yra puiki meno forma leidžianti atitolti nuo kasdieninės rutinos ir pasisemti naujų minčių.

Kokie tavo planai ilgesnėje perspektyvoje? Kokia veiklos sritis tau patraukliausia? 

Mane labiausiai dominanti sritis yra tarptautiniai santykiai ir užsienio politika, todėl norėčiau toliau gilinti žinias šioje sferoje. Artimiausiuose planuose norėčiau tęsti savo žinių tobulinimą tarptautinių santykių  magistro studijose. Nors šiuo metu dirbu kitoje srityje, tačiau ateitį norėčiau sieti su analitiniu darbu tarptautinėse institucijose ar diplomatine tarnyba.

Ko norėtum palinkėti institutui ir jo bendruomenei? 

Palinkėčiau puoselėti akademiškumą, bendruomeniškumą ir norą diskutuoti tarpusavyje, nes kalbant galima ne tik džiaugtis savo nuopelnais ir pasiekimais, bet ir pasidalinti problemomis bei išsakyti kritiką, kuri yra reikalinga tobulėjant.