2022-05-18 22:23:49
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-18 22:23:49
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Politikos mokslų bakalauro studijos

Politikos mokslų studijos

„Bakalauro studijų programa nuolat kinta, nes mes drąsiai eksperimentuojame. Norime atliepti šiuolaikinius iššūkius, ugdyti plačiai mąstančią, kritišką ir aktyvią jaunąją kartą. Šiandien nebeužtenka būti tik siauros srities specialistu: būtina gebėti dirbti komandoje, susikalbėti su skirtingais žmonėmis, naudoti sudėtingus mokslinės analizės įrankius, išmanyti filosofines ir moralines dilemas, greitai bei profesionaliai reaguoti krizių metu. Stengiamės, kad mūsų studentai gautų viską, kas geriausia – puikius, inovuoti nebijančius dėstytojus, pasaulinio lygio tarp-disciplininę studijų programą ir gabius, motyvuotus studijų kolegas.“ – teigia dr. Lina Strupinskienė, VU TSPMI direktorės pavaduotoja studijoms.

Studijų programa
Tavęs laukia

Geriausių savo srities žinovų dėstomi politikos mokslų, tarptautinių santykių, teisės, filosofijos, ekonomikos, komunikacijos krypčių dalykai;

Draugiška, aktyvi ir kūrybinga daugiau kaip 700 studentų, 2500 alumnų ir apie 100 esamų ir buvusių dėstytojų vienijanti TSPMI bendruomenė;

Veiklios ir atviros studentų organizacijos: tradicijas ir vertybes puoselėjanti korporacija „RePublica“, kiekvieno studento interesais besirūpinanti ir padedanti Studentų atstovybė bei netradiciškai, linksmai ir „kitaip“ į mokslą pažvelgti kviečianti Studentų mokslinė draugija;

Trijų mėnesių praktika – LR Seime, Vyriausybėje, ministerijose, šalies ir užsienio diplomatinėse atstovybėse, tarptautinėse organizacijose, televizijoje ar radijuje, dienraščiuose, viešųjų ryšių agentūrose, nevyriausybinėse organizacijose ar kitoje pasirinktoje su būsima specialybe susijusioje Lietuvos ar užsienio įstaigoje;

Gausybė įdomių renginių: susitikimai su diplomatais, šalies ir užsienio politikais bei geriausiais Lietuvos ir užsienio mokslininkais, tarptautinės konferencijos ir seminarai, kino vakarai, tradicinės studentiškos ir Instituto bendruomenės šventės.

Kas toliau?

Politikos mokslų bakalauras išmano pagrindines politikos mokslų teorijas ir sąvokas, svarbiausius Lietuvos ir užsienio valstybių politikos ir istorijos faktus, politinių institucijų ir tarptautinių organizacijų funkcionavimo principus ir taisykles; geba rinkti, sisteminti ir vertinti informaciją; geba savarankiškai atlikti politinių reiškinių analizę ir vertinimą, lyginti ir istoriniame kontekste vertinti pasaulio politikos įvykius.

VU TSPMI absolventai gali toliau tęsti studijas tiek vienoje iš 6 VU TSPMI siūlomų magistro programų, tiek užsienyje. VU TSPMI alumnai dirba įvairiose tarptautinėse organizacijose, diplomatinėje ar valstybės tarnyboje, nevyriausybinėse organizacijose arba įsitvirtina privačiajame sektoriuje. Studijas baigę absolventai neatitrūksta ir nuo Instituto gyvenimo – čia veikia VU TSPMI Alumni draugija.

Informacija stojantiems

Telefonas

(5) 251 4135

Viešosios politikos analizė

Kai kam atrodo, kad gyvename pasaulyje, kuriame nebesvarbūs faktai ir analizė. Tačiau, ar tai tikrai tiesa? Pažink tikrąsias politikos analizės galimybes!

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija

Studijuojantys programoje susipažįsta ir įgyja įgūdžių praktikoje taikyti įvairias tarptautinių santykių, saugumo, užsienio politikos, konfliktų sprendimo, diplomatijos teorijas.

Rytų Europos ir Rusijos studijos

Ši programa yra vykdoma anglų kalba, kurios pagrindinis tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius kritiškai analizuoti, vertinti ir interpretuoti Rytų Europos ir Rusijos regione vykstančius politinius, ekonominius bei socialinius procesus bei gebėti teikti profesionalias rekomendacijas šiomis temomis.

Politika ir medijos

Programa derina teorinį pasirengimą, analitinės arba praktinės veiklos įgūdžius ir kūrybinius projektus. Ji ruošia politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus bei medijų politikos tyrėjus.

Šiuolaikinės politikos studijos

„Šiuolaikinės politikos studijos“ skirtos tiems, kuriuos domina naujausi politiniai reiškiniai ir jų tyrimo metodai. Filosofines ir teorines diskusijas papildo tiriamasis darbas, mokantis praktiškai taikyti tyrimo metodus.

Europos studijos

Europos studijų magistro programa skirta visiems, norintiems suvokti Europos idėjos kilmę ir jos raidą, išmanyti Europos Sąjungos (ES) institucinę bei įstatyminę sąrangą bei gebėti analizuoti svarbiausius joje vykstančius politinius ir ekonominius procesus.

Studijos

VU TSPMI žmogus

Lukas Kačiušis

„Kadangi buvo susiformavusi tokia nuostata – ir iki šiol esu įsitikinęs,- kad TSPMI yra prestižinė institucija Lietuvoje, tai labai paskatino čia stoti, todėl dabar aš čia.“

Visi VU TSPMI žmonės