2022-07-07 17:40:22
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

Politikos mokslų ir Globalių iššūkių VU TSPMI bakalauro programos: kokie yra programų skirtumai?

Politikos mokslų ir Globalių iššūkių VU TSPMI bakalauro programos: kokie yra programų skirtumai?

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute bakalauro laipsnį galima įgyti studijuojant Politikos mokslų arba Globalių iššūkių politikos bakalauro programose. Kuo skiriasi VU TSPMI bakalauro programos? 

Pagrindiniai programų skirtumai:  

  • Politikos mokslų bakalauro programa vykdoma lietuvių kalba, o Globalių iššūkių – anglų kalba.  
  • Globalių iššūkių programa yra orientuota į globalų kontekstą, o Politikos mokslų programa daugiau orientuota į lietuvišką kontekstą.
  • Politikos mokslų programoje didelis dėmesys skiriamas kokybiniams ir kiekybiniams metodams. Globalių iššūkių programoje mokimosi ne tik kokybinių ir kiekybinių, bet ir Big Data, New Digital research metodų. 
  • Globalių iššūkių politikos bakalauro programoje didelis dėmesys perkeliamiesiems (minkštiesiems) įgūdžiams, specialiai tam skirti praktiniai dalykai – derybos, argumentuotas viešas kalbėjimas, aiškus, glaustas rašymas.  

Programų panašumai:  

  • Dalykinės žinios išlieka tokios pačios. Studijų metu gilinamasi į politikos mokslų, filosofijos, ekonomikos problemas.  
  • Galimybė pasirinkti profiliavimą. Politikos mokslų programoje studentai turės pasirinkti vieną iš trijų modulių: Globali politika, Politika ir visuomenė, Politika ir ekonomika. Globalių iššūkių politikos programoje studentai gali profiliuotis ir gilintis į jį dominantį iššūkį per pasirenkamuosius dalykus ir per mobilumo „langus“ užsienio universitetuose. 
  • Gausybė įdomių renginių: susitikimai su diplomatais, šalies ir užsienio politikais bei geriausiais Lietuvos ir užsienio mokslininkais, tarptautinės konferencijos ir seminarai, kino vakarai, tradicinės studentiškos ir Instituto bendruomenės šventės. 
  • Galimybė augti atviroje diskusijoms bei požiūrių įvairovei aplinkoje. 
  • Išugdytų kompetencijų taikymas realioje aplinkoje bus įgyvendinimas profesinų praktikų metu.