Uždaryti
2021-08-03 11:22:32
2021-07-22 00:00:00

Nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio d. VU TSPMI pastate vyks remonto darbai. Instituto administracija dirbs nuotoliniu būdu. Kilus klausimams kreipkitės el. paštu.

Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas

Siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis bei organizacijas, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) nuo 2015 m. teikia Metų valstybės kūrėjo apdovanojimą. Kandidatus, kuriais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos, nominuoja VU TSPMI bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai ir alumnai. Laimėtoją renka specialiai iš Instituto atstovų sudaryta komisija.

Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas

„Metų valstybės kūrėjas"

Metų valstybės kūrėjo apdovanojimo nuostatai
Metų valstybės kūrėjo apdovanojimo komisija
Algimantas Jankauskas
Komisijos pirmininkas
Giedrė Biržytė
Komisijos narė
Dovilė Jonavičienė
VU TSPMI Alumni draugijos atstovė komisijoje
Tomas Janeliūnas
Komisijos narys
Gustas Navickas
Studentų atstovas komisijoje
Gediminas Vitkus
Komisijos narys
Metų valstybės kūrėjai
Žygimantas Pavilionis
2014 m. „Metų valstybės kūrėjas". Apdovanotas už nuoseklų, ryžtingą ir bekompromisį Lietuvos tapatybės ir vertybinės pozicijos kūrimą.
Rokas Masiulis
2015 m. „Metų valstybės kūrėjas". Apdovanotas už proveržį Lietuvos energetinės nepriklausomybės kelyje.
Andrius Tapinas
2016 m. „Metų valstybės kūrėjas". Apdovanotas už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą.
Prof. Liudas Mažylis
2017 m. „Metų valstybės kūrėjas". Apdovanotas „už sėkmingą asmeninę iniciatyvą ieškant vasario 16-osios akto ir reikšmingą indėlį įtvirtinant Valstybės idėją“.
Danguolė ir Viktoras Butkai
2018 m. „Metų valstybės kūrėjai". Apdovanoti „už kultūros iniciatyvą Lietuvai ir įkvepiantį mecenatystės pavyzdį“.
Rasa Kazėnienė
2019 m. „Metų valstybės kūrėja". Apdovanota už „drąsą ir pilietiškumo pavyzdį, viešinant ir ginant principinę poziciją dėl įkalinimo įstaigų būklės".