D.U.K.: pirmieji studento žingsniai

Sveikiname, tapus VU TSPMI bendruomenės dalimi! Parengėme svarbios informacijos D.U.K., kuris, tikimės, atsakys į visus reikalingus klausimus ir padės drąsiai bei užtikrintai žengti pirmus [studentiškus] žingsnius. Kurkime Lietuvai ir pasauliui kartu!

Kaip registruotis studijoms?

Nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. reikia prisiregistruoti prie e.tapatybių valdymo sistemos. Tam Jums reikės LSP numerio, kurį galite rasti adresu lsp.lt. (taip pat gavote jį elektroniniu laišku). Prisiregistravus prie VU e. tapatybių valdymo sistemos, yra gaunamas naujas prisijungimo kodas ir studento sukurtas slaptažodis, kuris bus naudojamas, prisijungiant prie Universiteto ePaslaugų (eStudentas, VMA, VU el. pašto, office 365 paskyros, VU VPN bei belaidis interneto tinklas Eduroam). Susikūrus naujus prisijungimo duomenis, studentai turi užsiregistruoti studijoms, tai padaryti reikia eStudentas paskyroje, adresu is.vu.lt. (Taip galėsite sekti studijų informaciją).

Kas yra eStudentas?

Tai visos studijų informacijos, susijusios su konkrečiu studentu, saugykla internete, kurią rasite šiuo adresu: https://is.vu.lt/vuis/. Studentas, prisijungęs prie sistemos, gali:

• matyti savo asmens duomenis, išrašus iš įsakymų, studijų programos planą, sesijos tvarkaraštį, sesijos rezultatus, vietą geriausiai besimokančiųjų eilėje, informaciją apie gautas išmokas (stipendijas) ir kt.;
  • užsisakyti reikalingas pažymas, teikti įvairius prašymus, susijusius su studijomis;
  • atsispausdinti įmokų už studijas kvitus;
  • pasirinkti laisvuosius ir pasirenkamuosius dalykus;
  • talpinti rašto darbus į Elektroninių dokumentų informacinę sistemą (ETD).
Kokie yra pagrindiniai naudojami internetiniai įrankiai, skirti mokymuisi?

Vilniaus universitete plačiai naudojami internetiniai įrankiai, kurie leidžia pateiktai informacijai studentus pasiekti paprasčiau ir greičiau. Visą informaciją apie juos galima rasti čia.

Kaip užsisakyti LSP?

Užsiregistravus studijoms reikia užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Tai galima padaryti, apsilankius adresu www.lsp.lt. Universitetas duomenis apie įstojusius asmenis perduoda LSP administratoriui per kelias savaites nuo studijų sutarties sudarymo. Įprastai LSP yra pagaminamas per dvi savaites.

LSP – tai dokumentas, kuris įrodo studento statusą ir suteikia teisę naudotis Universiteto biblioteka, inventoriumi, taip pat yra naudojamas laikant egzaminus. Daugiau informacijos apie LSP teikiamas galimybes sužinosite čia.

SVARBU: LSP galite užsisakyti, gavus studento registracijos (pažymėjimo) nr., nelaukiant rugsėjo 1., nes, esant dideliems srautams, gali užtrukti pagaminimas.

Kaip sumokėti studijų įmoką? (įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą)

Jeigu studijuojate valstybės nefinansuojamoje vietoje, studijų įmoką turėtumėte sumokėti per pirmąjį studijų mėnesį. Įmokos kvitas bus pateikiamas prisijungus prie VU IS eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

Atkreipkite dėmesį, kad šią įmoką kiekvieną semestrą galima atidėti arba išdalinti dalimis. Taip pat galima teikti prašymą dėl valstybės remiamų paskolų. Daugiau informacijos apie VU finansines lengvatas rasite čia.

Kaip mokytis pagal individualų studijų planą?

Norint susidaryti individualų studijų planą, reikėtų pateikti prašymą dėl individualaus studijų plano sudarymo per savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) bei parašyti, kokio individualaus plano pageidaujate ir nurodyti priežastį, dėl kurios toks planas yra reikalingas. Sprendimą dėl individualaus studijų plano sudarymo priima studijų programos komitetas ir studijų skyriaus vadovė. Prašymai teikiami ne vėliau kaip  per pirmąsias dvi naujo semestro savaites.

Dėl individualaus studijų plano reikia susisiekti su Studijų skyriaus vadovu: vilius.mickunas@tspmi.vu.lt

Kaip įskaityti studijuotus dalykus kitame fakultete, perstojus į VU TSPMI?

Dalykų įskaitymas yra atliekamas studijų programos komiteto sprendimu. Norint įskaityti dalykus iš kitų studijų, reikia pateikti prašymą per savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) su priedais: akademine pažyma ir dalyko/-ų aprašais.

Kaip sužinoti, į kokias stipendijas turiu teisę pretenduoti?

Daugiau informacijos apie įvairias stipendijų rūšys ir kaip galite į jas pretenduoti rasite čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/stipendijos

Kaip ir kur rasti studijų tvarkaraštį?

Savo studijų tvarkaraštį Institute vykstantiems dalykams galite rasti čia: https://tvarkarasciai.vu.lt/tspmi/. Pasirink studijų tipą, programą, kursą bei akademinę grupę. Naudodamas / -a papildomas funkcijas, jį gali atsispausdinti ar pridėti prie kitų Tavo naudojamų aplikacijų, tokių kaip Google kalendorius, Outlook Calendar ar Apple Calendar.

Galutinių patikrinimų (egzaminų) tvarkaraštis yra sudaromas dėstytojo / -s ir studento / -ės susitarimu bei skelbiamas tspmi.vu.lt puslapyje ir eStudentas aplinkoje.

Studijų tvarkaraštis rudens semestrui turi būti skelbiamas iki gegužės 1 d., o pasavario semestrui – iki gruodžio 1 d.