D.U.K.: pirmieji studento žingsniai

Sveikinimai tapus VU TSPMI studentu! Parengėme įvairios informacijos D.U.K, kuri tikimės, atsakys į visus reikalingus klausimus ir padės drąsiai bei užtikrintai žengti pirmus [studentinius] žingsnius. Už studijas, keičiančias pasaulį!

Kaip registruotis studijoms?

Nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. reikia prisiregistruoti prie e.tapatybių valdymo sistemos. Tam, Jums reikės LSP numerio, kurį galite rasti adresu lsp.lt. (taip pat gavote jį elektroniniu laišku). Prisiregistravus prie VU e. tapatybių valdymo sistemos, yra gaunamas naujas prisijungimo kodas ir studento sukurtas slaptažodis, kuris bus naudojamas prisijungiant prie Universiteto ePaslaugų (eStudentas, VMA, VU el. pašto, office 365 paskyros, VU VPN bei belaidis interneto tinklas Eduroam). Susikūrus naujus prisijungimo duomenis studentai turi užsiregistruoti studijoms, tai padaryti reikia eStudentas paskyroje, adresu is.vu.lt. (Taip galėsite sekti studijų informaciją).

Kas yra eStudentas?

Tai visos studijų informacijos, susijusios su konkrečiu studentu, saugykla internete. Studentas, prisijungęs prie sistemos, gali:

• matyti savo asmens duomenis, išrašus iš įsakymų, studijų programos planą, sesijos tvarkaraštį, sesijos rezultatus, vietą geriausiai besimokančiųjų eilėje, informaciją apie gautas išmokas (stipendijas) ir kt.;
  • užsisakyti reikalingas pažymas, teikti įvairius prašymus, susijusius su studijomis;
  • atsispausdinti įmokų už studijas kvitus;
  • pasirinkti laisvuosius ir pasirenkamuosius dalykus;
  • talpinti rašto darbus į Elektroninių dokumentų informacinę sistemą (ETD).
Kokie yra pagrindiniai naudojami internetiniai įrankiai mokymuisi?

Vilniaus universitete plačiai naudojami internetiniai įrankiai, kurie leidžia pateiktai informacijai studentus pasiekti paprasčiau ir greičiau. Visą informaciją apie juos galima rasti čia.

Kaip užsisakyti LSP?

Užsiregistravus studijoms reikia užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Tai galima padaryti apsilankius adresu www.lsp.lt. Universitetas duomenis apie įstojusius asmenis perduoda LSP administratoriui per kelias savaites nuo studijų sutarties sudarymo. Įprastai LSP yra pagaminamas per dvi savaites.

LSP – tai dokumentas, kuris įrodo studento statusą ir suteikia teisę naudotis Universiteto biblioteka, inventoriumi, taip pat yra naudojamas laikant egzaminus. Daugiau informacijos apie LSP teikiamas galimybes sužinosite čia.

SVARBU: LSP galite užsisakyti gavus studento registracijos (pažymėjimo) nr. nelaukiant rugsėjo 1., nes esant dideliems srautams, gali užtrukti pagaminimas.

Kaip sumokėti studijų įmoką? (įstoję į valstybės nefinansuojamą vietą)

Jeigu studijuojate valstybės nefinansuojamoje vietoje, studijų įmoką turėtumei sumokėti per pirmąjį studijų mėnesį. Įmokos kvitas bus pateikiamas prisijungus prie VU IS eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

Atkreipk dėmesį, kad šią įmoką kiekvieną semestrą gali atidėti arba dalinti dalimis. Taip pat gali teikti prašymą dėl valstybės remiamų paskolų. Daugiau informacijos apie VU finansines lengvatas rasi čia.

Kaip mokytis pagal individualų studijų planą?

Norint susidaryti individualų studijų planą, reikėtų pateikti prašymą dėl individualaus studijų plano sudarymo er savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) bei parašyti, kokio individualaus plano pageidaujate ir priežastį. Sprendimą dėl individualaus studijų plano sudarymo priima studijų programos komitetas ir studijų skyriaus vadovė. Prašymai teikiami iki rugsėjo 15 d.

Dėl individualaus studijų plano reikia susisiekti su Studijų skyriaus vadove: gintare.prosceviciute@tspmi.vu.lt

Kaip įskaityti studijuotus dalykus kitame fakultete, perstojus į VU TSPMI?

Dalykų įskaitymas yra atliekamas studijų programos komiteto sprendimu. Norint įskaityti dalykus iš kitų studijų, reikia pateikti prašymą per savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) su priedais: akademine pažyma ir dalyko/-ų aprašais.

Kaip sužinoti, į kokias stipendijas turiu teisę pretenduoti?

Daugiau informacijos apie įvairias stipendijos rūšys ir kaip į jąs galite pretenduoti galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/stipendijos