2022-05-20 17:14:32
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-20 17:14:32
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-20 17:14:32
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Politika ir medijos

Apie programą

Ši pusantrų metų VU TSPMI magistro programa siūlo modernias tarpdisciplinines politikos ir medijų sąveikos studijas, kviečiančias nagrinėti, kaip skirtingos medijos dalyvauja politikos procese, kaip formuojasi medijų politinis krūvis, kaip medijos veikia socialinius saitus ir politinį veiksmą.
Programa derina teorinį pasirengimą, analitinės arba praktinės veiklos įgūdžius ir kūrybinius projektus. Ji ruošia politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus bei medijų politikos tyrėjus.

Prisijunk prie Politikos ir medijų programos „Facebook“ puslapio!

 

Studijų programa
Svarbu žinoti
  • VU TSPMI magistro programos Politika ir medijos konkurse gali dalyvauti visi, baigę pagrindines universitetines studijas ir įgiję Lietuvoje pripažįstamą aukštąjį išsilavinimą.
  • Galutinį stojamąjį balą sudarys diplomo priedėlio (priedo) pažymių bendras svertinis vidurkis (50 proc.) ir baigiamojo darbo ar/ir baigiamojo egzamino pažymys (pažymių vidurkis), ar baigiamųjų egzaminų pažymių vidurkis (50 proc.).
  • Studijų trukmė: 1,5 metų (3 semestrai).
  • Metinė studijų kaina: 3989 EUR.
  • Jei kils papildomų klausimų, kreiptis šiais kontaktais: VU TSPMI Studijų skyriaus vadovė Gintarė Proscevičiūtė, gintare.prosceviciute@tspmi.vu.lt, tel. (370 5) 251 41 35

Studijų metu:

  • Analizuosi ir tirsi informaciniame lauke vykstančius procesus bei vertinsi vykdomos komunikacijos veiksmingumą;
  • Analizuosi šiuolaikines politines struktūras, politinių veikėjų tarpusavio sąveiką, identifikuosi jų siekius, vaidmenį bei galią;
  • kursi argumentuotus tekstus, analizuojančius politikos ir medijų santykį, bei dalyvausi šios srities diskusijose;
  • praplėsi akiratį kitose srityse, rinkdamasis net iš 20-ies pasirenkamųjų dalykų ir dalį programos susidėliosi pagal individualius interesus.

PROGRAMOS STRUKTŪRA

Studijų srities supratimas nulemia tarpdisciplininę programos architektūrą: ją sudaro privalomieji dalykai, skirti šiuolaikinei politikos, komunikacijos bei galios teorijai nagrinėti ir taikyti, bei pasirenkamieji dalykai. Kadangi pastaruosius leidžiama rinktis daugiau nei iš 20 dalykų, kiekvienas studentas gali susikurti jo interesus atitinkanti mokymo planą, atitinkantį jo interesus.

Studijų metu gilinamasi į komunikaciją tarp trijų subjektų: medijų/žiniasklaidos, piliečių ir politinių (valdžios) institucijų. Siekiant geriau suprasti jų galios santykius studentai nagrinės, kaip senosios ir naujosios medijos – nuo telegrafo iki kino ir interneto – kuria politines reikšmes, veikia visuomenės struktūrą ir suteikia įrankių artikuliuoti dominuojančias ir alternatyvias galios sampratas.

Studentų atsiliepimai

Dovilė Ibianskaitė, Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Vilniaus miesto savivaldybėje


„Politikos ir medijų“ programą rinkausi sąmoningai ir tikėdamasi apjungti kelias savo didžiausias gyvenimo aistras: politiką, filosofiją, sociologiją ir komunikaciją. Dabar, praėjus jau keleriems metams po studijų, galiu drąsiai sakyti, kad pasirinkimas manęs neapvylė – gavau viską, ko tikėjausi ir dar daugiau.


Studijos – neįtikėtinai plačios ir atveriančios akiratį, praplėsiančios žinias ne vien tik politikos teorijoje, tačiau ir atveriančios duris tarpdisciplininių mokslų srityje. Būtent šios programos dėka atradau naują savo domėjimosi sritį – politinę psichologiją. Šios paskaitos paliko bene didžiausią įspūdį ir įkvėpė skaityti plačiau nei vien tik reikalauja kurso programa.

Informacija stojantiems

Telefonas

(5) 251 4135

Viešosios politikos analizė

Kai kam atrodo, kad gyvename pasaulyje, kuriame nebesvarbūs faktai ir analizė. Tačiau, ar tai tikrai tiesa? Pažink tikrąsias politikos analizės galimybes!

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija

Studijuojantys programoje susipažįsta ir įgyja įgūdžių praktikoje taikyti įvairias tarptautinių santykių, saugumo, užsienio politikos, konfliktų sprendimo, diplomatijos teorijas.

Rytų Europos ir Rusijos studijos

Ši programa yra vykdoma anglų kalba, kurios pagrindinis tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius kritiškai analizuoti, vertinti ir interpretuoti Rytų Europos ir Rusijos regione vykstančius politinius, ekonominius bei socialinius procesus bei gebėti teikti profesionalias rekomendacijas šiomis temomis.

Politika ir medijos

Programa derina teorinį pasirengimą, analitinės arba praktinės veiklos įgūdžius ir kūrybinius projektus. Ji ruošia politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus bei medijų politikos tyrėjus.

Šiuolaikinės politikos studijos

„Šiuolaikinės politikos studijos“ skirtos tiems, kuriuos domina naujausi politiniai reiškiniai ir jų tyrimo metodai. Filosofines ir teorines diskusijas papildo tiriamasis darbas, mokantis praktiškai taikyti tyrimo metodus.

Europos studijos

Europos studijų magistro programa skirta visiems, norintiems suvokti Europos idėjos kilmę ir jos raidą, išmanyti Europos Sąjungos (ES) institucinę bei įstatyminę sąrangą bei gebėti analizuoti svarbiausius joje vykstančius politinius ir ekonominius procesus.

Studijos

VU TSPMI žmogus

Lukas Kačiušis

„Kadangi buvo susiformavusi tokia nuostata – ir iki šiol esu įsitikinęs,- kad TSPMI yra prestižinė institucija Lietuvoje, tai labai paskatino čia stoti, todėl dabar aš čia.“

Visi VU TSPMI žmonės