2022-07-01 14:31:07
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija

Apie programą

Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programoje studentai išmoksta apmąstyti ir analizuoti tarptautinius santykius bei valstybių užsienio ir saugumo politiką. Studijuojantys programoje susipažįsta ir įgyja įgūdžių praktikoje taikyti įvairias tarptautinių santykių, saugumo, užsienio politikos, konfliktų sprendimo, diplomatijos teorijas. Programos išskirtinumas – tai, kad joje derinamos diplomatijos ir saugumo studijos.

Studijų programa
Svarbu žinoti

SVARBI INFORMACIJA

  • Studijų trukmė – 2 metai.
  • Apie priėmimo tvarką galite pasiskaityti čia.
  • Įstojusiems į mokamą vietą, studijų kaina – 4096 eurų metams.
  • Vyksta stojamasis egzaminas. Jo privalomą literatūrą rasite čia
  • Jei kils papildomų klausimų, kreiptis šiais kontaktais: VU TSPMI Studijų skyriaus vadovė Gintarė Proscevičiūtė, gintare.prosceviciute@tspmi.vu.lt, tel. (370 5) 251 41 351 40

STUDIJŲ METU:

•   Taikysi įgytas tarptautinių santykių studijų srities žinias, tarptautinių santykių analizės principus, teorijas ir metodus savarankiškai;
•    Vykdysi mokslinius tyrimus, susijusius su tarptautinių santykių analize;
•    Įsigilinsi į saugumo reikšmę tarptautiniuose santykiuose;
•    Sužinosi, kas yra užsienio politikos analizė bei išmoksi ją atlikti;
•   Praplėsi akiratį kitose srityse, rinkdamasis net iš 20-ies pasirenkamųjų dalykų ir dalį programos susidėliosi pagal individualius interesus.

Baigus programą galima dirbti tarptautiniuose ir regioniniuose tyrimų centruose, tarptautinėse vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, užsienio reikalų, krašto apsaugos ministerijose, žiniasklaidoje, analitiniuose privačių ir viešųjų organizacijų padaliniuose.

„VU TSPMI Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programa ne tik atskleis tarptautinės politikos realybę, bet ir parodys galimybes ją keisti. Jei siekiate įtikinamai aiškinti kitiems tarptautinius santykius ar juose dalyvauti – Lietuvoje nerasite geresnės magistro programos, kuri suteiktų  reikalingų žinių.“

Prof. Tomas Janeliūnas 

PROGRAMOS STRUKTŪRA

Kadangi programa siekiama suteikti žinių tiek apie tarptautinius santykius, tiek ir apie saugumo dilemas, studijuojantys susipažįsta su diplomatijos studijų teorijomis ir istorija, derybų ir viešosios diplomatijos principais, strateginėmis, sektorinio saugumo studijomis.

Platesnį požiūrį į diplomatijos ir saugumo problema suteiks tokie kursai kaip Informaciniai karaiSaugumas ir tvari plėtraTarptautinė politinė ekonomija ir globalizacijaEnergetinis saugumas. Svarbu ir tai, kad nemažą studijų plano dalį sudaro pasirenkamieji dalykai, kuriuos studentai galės išsirinkti iš daugiau nei 20 siūlomų kursų. Taigi, kiekvienas galės išplėsti savo žinių lauką pagal turimus interesus.

Informacija stojantiems

Telefonas

(5) 251 4135

Viešosios politikos analizė

Kai kam atrodo, kad gyvename pasaulyje, kuriame nebesvarbūs faktai ir analizė. Tačiau, ar tai tikrai tiesa? Pažink tikrąsias politikos analizės galimybes!

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija

Studijuojantys programoje susipažįsta ir įgyja įgūdžių praktikoje taikyti įvairias tarptautinių santykių, saugumo, užsienio politikos, konfliktų sprendimo, diplomatijos teorijas.

Rytų Europos ir Rusijos studijos

Ši programa yra vykdoma anglų kalba, kurios pagrindinis tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius kritiškai analizuoti, vertinti ir interpretuoti Rytų Europos ir Rusijos regione vykstančius politinius, ekonominius bei socialinius procesus bei gebėti teikti profesionalias rekomendacijas šiomis temomis.

Politika ir medijos

Programa derina teorinį pasirengimą, analitinės arba praktinės veiklos įgūdžius ir kūrybinius projektus. Ji ruošia politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus bei medijų politikos tyrėjus.

Šiuolaikinės politikos studijos

„Šiuolaikinės politikos studijos“ skirtos tiems, kuriuos domina naujausi politiniai reiškiniai ir jų tyrimo metodai. Filosofines ir teorines diskusijas papildo tiriamasis darbas, mokantis praktiškai taikyti tyrimo metodus.

Europos studijos

Europos studijų magistro programa skirta visiems, norintiems suvokti Europos idėjos kilmę ir jos raidą, išmanyti Europos Sąjungos (ES) institucinę bei įstatyminę sąrangą bei gebėti analizuoti svarbiausius joje vykstančius politinius ir ekonominius procesus.

Studijos

VU TSPMI žmogus

Lukas Kačiušis

„Kadangi buvo susiformavusi tokia nuostata – ir iki šiol esu įsitikinęs,- kad TSPMI yra prestižinė institucija Lietuvoje, tai labai paskatino čia stoti, todėl dabar aš čia.“

Visi VU TSPMI žmonės