2022-05-27 05:59:01
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-27 05:59:01
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-27 05:59:01
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Adomas Bužinskas

VU TSPMI alumnas, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilniaus miesto savivaldybėje

Adomai, koks buvo Tavo kelias į VU TSPMI? Kas tave paskatino rinktis politikos mokslų studijas?

Kažkaip gal vieno tokio konkretaus faktoriaus nelabai buvo. Politiniu valstybės gyvenimu pradėjau domėtis dar mokykloje. Turėjau puikią ekonomikos mokytoją, kuri skatino įsitraukti į valstybei aktualius klausimus, todėl nusprendžiau prisijungti prie konservų jaunimo organizacijos. Tai dėl politikos mokslų krypties buvo kaip ir aišku, klausimas buvo tik ar Lietuvoje, ar užsienyje. Visgi, sugebėjau praleisti dokumentų pateikimo terminus užsienio universitetams, tai kito kelio nebeturėjau, kaip tik nepramiegoti deadline‘o TSPMI. Tai esu labai dėkingas savo neatsakingumui, kuris galiausiai mane atvedė į šią bendruomenę J

Koks tavo įsimintiniausias prisiminimas, susijęs su studijomis institute?

Uoj, daug tų atsiminimų, egzaminų, balių ir baliukų, tad išskirti vieną prisiminimą ar istoriją būtų nesąžininga. TSPMI visada vienijo daug įdomių žmonių, kurie kurdavo nepamirštamus prisiminimus. Pvz. budėtojas Donatas, su kuriuo visada galėdavai aptarti aktualias nuo kuro kainų iki rezonansinių politinių bylų,  ar prof. Čičinskas, kurio dėka iki dabar „Hesburger“ restoranų tinklą vadinu cheeseburgeriu. Smagu prisiminti ir tai, kai atvykę į krikštynas po Vilniaus Žalgirio varžybų galiausiai senąjį Žalgirio himną „Skrieja kamuolys“ išmokėm kelias kartas į priekį.

Priklausai Krašto apsaugos savanorių pajėgų savanoriams. Kas Tave prieš 9 metus paskatino prisijungti prie savanorių pajėgų? Kaip šis sprendimas Tave pakeitė?

Karyba visada buvo įdomi ir aktuali tema, bet sprendimą prisijungti prie Kariuomenės priėmiau po Maidano įvykių Ukrainoje ir tai buvo vienas geresnių mano sprendimų. Kariuomenė išmoko daug ko – atsakomybės, pasitikėjimo savimi ir šalia esančiais, ištvermės, kantrybės. Tikiu, kad tas savybes bent kažkiek paugdžiau tarnybos metu. Tai visiems rekomenduoju studijų metu kariuomenę ne tik per Deividą Šlekį pažinti, bet ir patiems prisijungti prie KASP‘o (linkėjimai 803 kuopai).

Šiuo metu esi Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilniaus miesto savivaldybėje. Kaip savo karjerą realizavai valstybės tarnyboje? Kas Tave motyvuoja dirbti valstybės tarnyboje?

Tai va čia toks liūdnesnis aspektas – visi mokosi tam, kad būtų diplomatais, o galiausiai dalis baigia kaip aš, tvarkydami miesto nuotekas J kalbant rimčiau, esu laimingas galėdamas prisidėti prie pokyčių savo gimtajame mieste. Tai labiausiai ir motyvuoja, nes savivaldybėje pokytį gali padaryti sąlyginai greitai, o rezultatą matyti žiūrėdamas pro langą į naujame aikštyne sportuojančius laimingus žmones. Valstybės tarnyba niekada nesukonkuruos su privačiu sektoriumi darbo atlygiu ir siūlomomis sąlygomis, lygiai taip pat kaip ir privatus sektorius nesukonkuruos su valstybės tarnyba darbo turiniu ir prasmingumu.

Ką norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei 30-ojo gimtadienio proga?

Linkiu, kad visiems taip pasisektų kaip man – atėjau į TSPMI tik diplomo, o išėjau su diplomu ir žmona J