2022-05-29 01:47:30
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-29 01:47:30
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-29 01:47:30
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Martynas Nesavas

VU TSPMI bakalauro programos studentas

Ar politika yra tavo susidomėjimo sritis? Kaip politika atsirado tavo gyvenime?

Politika tikrai yra viena iš pagrindinių mano susidomėjimo sričių. Nuo pat mažens augau patriotiškoje aplinkoje, taigi, ir pilietišką dvasią pradėjau jausti pakankamai anksti. Nuo to laiko ir pradėjau pamažu domėtis politika – bėgant laikui ir didėjant interesų ratui kito ir domėjimosi ir aktyvumo mastas

Kaip atsidūrei VU TSPMI?

Kaip ir minėjau, pilietiškumas man niekada nebuvo svetimas, todėl visuomet galvojau susieti savo ateitį su visuomenine veikla. Kadangi norėjau studijuoti Lietuvoje, o geriausią ir labiausiai mano interesus atitinkančią programą siūlė VU TSPMI, ilgai nedvejojau ir pasirinkau studijuoti čia.

Esi aktyvus European Youth Parlament narys. Ko tau suteikia ši veikla? 

EYP yra ta vieta, kurioje susiduria jaunimas, iniciatyvos ir idėjos iš visos Europos. Pirmas nuostabus dalykas, kurį atradau ten – naujos pažintys. Čia gali sutikti pačių įvairiausių žmonių, kurie ne tik tampa gerais tavo draugais, bet ir savo veiklumu bei ambicijomis motyvuoja veikti patį. Taip pat dalyvaujant EYP sesijose tobulėja debatų įgūdžiai, plečiasi anglų kalbos žinios, o stengiantis ir norint įsigilinti į akademinę sesijų pusę, padidėja žinios apie ES struktūrą ir veikimo principus.

Be to, esi žinomas kaip reperis. Kaip repas atėjo į tavo gyvenimą, ar puoselėji tikslus tobulėti šioje srityje?

Visuomet mėgau diskutuoti, išklausyti kitų ir išreikšti savo nuomonę, todėl nuolatos ieškojau skirtingų saviraiškos priemonių. Šeimoje muzika niekada nebuvo svetima, todėl ir repas pamažu atėjo į mano gyvenimą. Būtent ši muzikos sritis leidžia kūriniuose išdėstyti maksimaliai daug teksto ir dėl to visuomet jaučiau, kad tai ta vieta, kurioje turėčiau ir norėčiau pasilikti. Be to, repas (ypač Lietuvoje) yra ta muzika, kuri dažnai mini egzistuojančias socialines, politines, visuomenines problemas ir tai stengiuosi puoselėti ir aš. Kalbant apie tobulėjimą, manau, kad net nespėjau apšilti kojų šioje srityje, dėl to tikrai stengiuosi ir dedu visas pastangas, kad mano muzika taptų kuo geresnė, aktualesnė ir patrauklesnė klausytojui. Šiuo metu dirbu su vienu VU projektu, taigi tikiuosi, kad repas, kuris stereotipiškai visiškai nėra siejamas su akademiškumu, sulaužys egzistuojančias stigmas.

Kaip manai – ar repas ir politika suderinami dalykai?

Abiejose srityse būtina turėti argumentuotą ir pagrįstą nuomonę, gebėti ją perteikti ir įtikinti kitą, kad tai yra naudinga ir teisinga, svarbu nebijoti kalbėti apie tai, kas yra svarbu, ir kalbėti taip, kad tai įsirėžtų į žmonių atmintį. Dėl to visada tikėjau ir tikėsiu, kad šie iš pirmo žvilgsnio nesuderinami dalykai gali gyvuoti kartu ir papildyti vienas kitą – politikos menas dažnai atrodo sustingęs ir neveiklus, o repas ir muzika padeda išsilaisvinti ir gyventi pasaulio ritmu.