2022-07-07 16:38:52
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

Visi VU TSPMI žmonės

Eglė Zarankaitė

VU TSPMI politikos mokslų bakalauro trečio kurso studentė, Utenos rajono tarybos narė

Turi be galo daug veiklų ir visur pasieki aukštus rezultatus, ar galėtum įvardinti pagrindines savo veiklas? Kaip viską suspėji?

Savo dėmesį skiriu studijoms TSPMI, Utenos rajono tarybai, Šaulių sąjungai ir sportui. Pirmi du dalykai susiję: kitąmet norėčiau apsiginti bakalaurą ir baigti savo pirmąją kadenciją savivaldybėje. Tuos ketverius metus atsiminsiu ilgam.

Priklausau Lietuvos lengvosios atletikos, VU lengvosios ir sunkiosios atletikos rinktinėms. O Šaulių sąjungje esu skyriaus vadė.

Mėgstu organizuoti renginius, savanoriauti, kviesti diskusijoms, dalyvauti vaikų vasaros stovyklose, festivaliuose ir šventėse.

Esi jauniausia Lietuvoje miesto tarybos narė, kaip nusprendei kandidatuoti? Ar susiduri su sunkumais dėl savo amžiaus? Ar galėtum teigti, jog jauni žmonės turi dalyvauti politikoje ir sprendimų priėmime?

Dalyvaudama projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę domėjausi Kultūros ministerijos veikla, susipažinau su politikais ir specialistais, sužinojau apie jų darbus. Smalsavau apie Vyriausybės ir Seimo veiklą, gilinausi kuo galėčiau prisidėti pati. Tokie buvo pirmi žingsniai.

Kitas postūmis buvo Utenos politiko Edmundo Pupinio sumanymas, atvėręs šansą į savivaldybių tarybas kandidatuoti nuo 18-os metų. Seimui pritarus tokiai idėjai, mane pakvietė į rinkiminį sąrašą, nusprendžiau pamėginti. Ir papuoliau į Utenos rajono tarybą. Vienas sprendimas pakeitė likimą.

Manau, esu neblogas pavyzdys, kad didelių kliūčių jauniems žmonėms nėra. Stengiuosi, darau teisingus dalykus ir nesiekiu įtikti visiems. Replikų dėl amžiaus, patirties, energijos ar iniciatyvos esu girdėjusi, bet sportininkus tokie dalykai tik paskatina tobulėjimui ir pastangoms.

Žinoma, palaikau bendraamžius ir raginu juos domėtis politika, sprendimais ir siekti erdvių kabinetų. Neapsiribojant savivaldybe, turint galvoje ir ministerijas, Seimą.

Pirmaisiais metais pasakodavau apie Utenos tarybos veiklą ir jos sprendimus savo Instagrame, kur juos paskaitydavo moksleiviai. Bet šiuo metu asmeniniame puslapyje www.zarankaite.lt skelbiu apie savo veiklą, dėstau nuomonę įvairiais klausimais ar komentuoju kolegų veiklą.

Gal norėtum pasidalinti ką nuveikei per kadenciją savivaldybės taryboje? Gal turi naujų idėjų ateityje?

Esminė tarybos nario užduotis neužsidaryti kabinetuose tarp popierių, o bendrauti su savo kraštiečiais, padėti jiems spręsti bėdas. Atsiliepinėti į skambučius, važinėti į susitikimus.

Prieš rinkimus buvau suplanavusi kelias idėjas, kurias nuosekliai judinu, stumiu, rūpinuos. Pavyzdžiui, noriu Utenoj  sutvarkyti skeitparką. Užtruko beveik tris metus, bet jau paskyrėme pinigus, patvirtinom projektą, numatytas darbų grafikas.

Kita mano tema piniginė parama Utenos studentams. Rajonas skiria stipendiją kraštiečiams, o vėliau studentas gauna užtikrintą galimybę karjerai savo gimtinėje. Tai ne tik finansinis indėlis, bet ir jauni specialistai mūsų kraštui.

Pernai su kolegomis sukūrėme sąžiningą Utenos krašto sportininkų apdovanojimo sistemą. Tokie buvo daromi ir anksčiau, bet nebuvo aiškaus aprašo: kokie kriterijai, kas skirsto, kokie prizai.

Be to, stipriai domiuosi dalyvaujamuoju biudžetu. Kviečiau susitikimus, diskutavom, kaip tai įgyvendinti Utenoje. Šiemet į tarybos planą įtraukiau nuostatų kūrimą. Tikiuosi, rudenį sprendimas bus priimtas. Tokiu būdu kraštiečiai patys aktyviau galės įsitraukti į sprendimų priėmimą.

Esi lengvosios atletikos ir sunkiosios atletikos sportininkė, ir dar savaitgalį Lietuvos studentų čempionate iškovojai ne vieną medalį. Kaip atradai sportą? Kokiais savo pasiekimais šioje srityje labiausiai džiaugiesi?

Gimiau sportininkų šeimoje, visa vaikystė prabėgo tarp varžybų, festivalių ir sporto švenčių. Pradėjau nuo plaukimo, atsirado medaliai, bet vėliau su juo teko atsisveikinti ir susipažinti su disko metimu.

Su disku ir rutulio stūmimu jau susirinkau nemažą dalį medalių ir taurių, bet nesustoju. Su Lietuvos rinktine važinėju po tarptautines rungtynes, o pastaruosius 3 metus esu Lietuvos studentų disko metimo nugalėtoja. Džiaugiuosi, kad Rygoje vykusiose SELL varžybose iškovojau auksą. Todėl tikiuosi kitąmet skrisiu į Kiniją, sudalyvausiu Universiadoje.

Sunkiąją atletiką išbandžiau tik pernai. Bet atstovaudama VU Lietuvos studentų čempionate iškovojau sidabrą, o Lietuvos čempionate – bronzą. Tokie pasiekimai nustebino.

Taip pat dar esi Lietuvos šalių sąjungos narė, ką tau reiškia ši organizacija? Kodėl tau yra svarbu būti pilietiškai?

Prie Šaulių prisijungiau 2015-aisiais. Buvimas visokiose šventėse, akcijose ir valstybiniuose renginiuose mane pastūmėjo atsakomybei, patriotiškumui, o kartais kovingumui. Gyvenimiškos patirtys dalyvaujant Šaulių judėjime mane padarė geresniu žmogumi. Paskatino empatijai, kruopštumui ir asmeniniam pavyzdžiui.

O pelnyta atsakomybė (skyriaus vadė) pastūmėjo vidiniam augimui ir gerų savybių perdavimui naujiems nariams, siekiant juos geriau įtraukti tarp Šaulių.

Kodėl pasirinkai studijas VU TSPMI? Ar studijos tau padeda tavo dabartinėje veikloje?

Studijos ir darbas Utenos taryboje papildo vienas kitą.

Iš ankstesnių pasakojimų galima numanyti, kad esu universalus ir smalsus žmogus. Tad man patinka mokslai, kuriuose galiu susipažinti su labai skirtingais dalykais.

Be to, studijuojant tapo akivaizdu, kuo teorijos skiriasi nuo praktikų.

Ar norėtum ką nors palinkėti instituto bendruomenei?

Linkiu, kad liktumėte išskirtiniais, darytumėte tai, kas jums atrodo teisinga. Viskas ateina savaime, tereikia daug dirbti ir nepavargti ieškoti tinkamo kelio.