Visi VU TSPMI žmonės

Haroldas Žalūda

VU SA TSPMI pirmininkas, Politikos mokslų bakalauro programos antrakursis

Kaip pasirinkai studijas VU TSPMI? Kas tave labiausiai motyvuoja studijų procese? 

Studijas, iš tiesų, teko rinktis iš kelių variantų. Nuo vaikystės laikų šventai tikėjau, kad studijuosiu ekonomiką, tačiau, prasidėjus nuotoliniam ugdymui, paskutinėse gimnazijos klasėse, suvokiau, kad didelį mano interesų ratą, pomėgius ir veiklas sudaro įvairovė, kurią sunku apibrėžti vienu žodžiu ar sakiniu, tad norėjosi studijuoti programoje, kuri neverstų „užsisėdėti“ vienoje vietoje. Žinoma, veikla NVO sektoriuje, domėjimasis tiek vietos, tiek užsienio politika turėjo sąlyčio taškų galutiniame apsisprendime. 

Studijų procese, manau, pagrindinis motyvacijos taškas yra kolegos/-ės, su kuriais/-iomis tenka mokytis, diskutuoti ir, žinoma, šiltai praleisti laiką ne tik instituto ribose. Dar mokyklos suole teko girdėti apie VU TSPMI bendruomeniškumą – galiu tik pasidžiaugti, kad jis tikrai yra! 

Neseniai pradėjai pareigas kaip naujasis VU SA TSPMI pirmininkas, kaip nusprendei imtis šios atsakomybės? Kokių tikslų turi ateinantiems metams? 

Net kandidatuodamas į VU SA TSPMI pirmininko pareigas, ne kartą savo kalboje minėjau žodį savianalizė. Laikas su savimi, net SWOT analizės pasidarymas leido suprasti, kad reikia žengti žingsnį pirmyn. Dažnai sau ir kitiems sakau: jei nepabandysi – vėliau gailėsiesi, o jei neišeis – bent jau bandei! Pabandžiau, studentai/-ės pasitikėjo – vadinasi, atėjo laikas kibt į darbus!  

Kalbant apie tikslus, viliuosi, kad studentų/-čių grįžtamasis ryšys leis atrasti pilkąsias ar raudonąsias zonas, kurioms reikėtų skirti dėmesio. Tikiu, kad šių metų vienas iš pagrindinių darbų – tolimesnė užsienio studentų/-čių integracija. Dažnai skambūs žodžiai dingsta, tačiau šį aspektą jau pradedu ir su savo komandos sudėtimi – įgalindamas ir suteikdamas progą dviem užsienio studentėms, kurios veiks kaip socialinės srities ir marketingo koordinatorės. 

VU SA TSPMI daug dirbo su užsienio studentų integracija, kadangi šiais, mokslo metais startavus Globalių iššūkių politikos programai, mūsų bendruomenė šiek tiek pasikeitė. Kodėl užsienio studentų integracija yra svarbi? Ką mes kiekvienas galime padaryti, kad prisidėtume prie mūsų įvairios bendruomenės puoselėjimo? 

Iš tiesų, džiaugiuosi, kad VU TSPMI bendruomenė keičiasi, tampa vis labiau dinamiška ir išlieka unikali. Studentų/-čių integracija, nesvarbu – lietuvių ar užsieniečių, yra ypatingai svarbus procesas, kuris leidžia kiekvienam ir kiekvienai tapti mūsų instituto dalimi. Asmeniškai, kaip pirmakursių kuratorius, džiaugiausi ir džiaugiuosi, kad galiu bendrauti ir susipažinti su studentais/-ėmis, jiems/-oms patarti, suteikti pasitikėjimo ir atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus. Užsienio studentai/-ės, kiek teko bendrauti, labai teigiamai atsiliepia apie mūsų aplinką, tiek apie institutą ir jo bendruomenę, tiek apie Vilnių ir kitus miestus – todėl galiu tik paraginti ir palinkėti: mylėdami savo šalį, galime parodyti ir kitataučiams/-ėms, jog Lietuvoje gera! 

Buvai ne vienos nevyriausybinės jaunimo organizacijos narys, kaip atrodė tavo kelionė jaunimo organizacijose? 

Manau, kad nieko nebenustebinsiu, jog daugelio aktyvių asmenų veiklos prasideda dar mokykloje. Mokydamasis kaimo pagrindinėje mokykloje, atrodo, veikiau viską, kas beįmanoma – nuo renginių vedimo, dainavimo chore iki šokių. Ten pat buvau ir mokyklos prezidentu, kur buvo padėtas pamatas veiklai nevyriausybinėse organizacijose – prisijungiau prie Lietuvos moksleivių sąjungos, teko paliesti tiek rinkodaros, tiek komunikacijos sritis, o galiausiai, tapau ir Gargždų padalinio pirmininku. Žinoma, per patirtį teko susipažinti ir su Klaipėdos rajono Apskritojo stalo, nešališko politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ bei Baltųjų pirštinių veiklomis. Pradėjus studijas VU TSPMI, atėjau su mintimi, kad kelio dėl takelio neverta mesti, todėl be jokių didelių apgalvojimų prisijungiau prie VU SA TSPMI komandos. Džiaugiuosi, kad praeitais metais teko dirbti kaip komunikacijos koordinatoriui, būti pirmakursių kuratoriumi bei dar kitose srityse pažinti universitetą ir jo aplinką. Tikiu, kad ši kelionė dar nesibaigė – su draugais jau juokavome, kad po dešimties metų vis dar nepaliksiu NVO veiklos. 

Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei? 

Tikiu, kad gegužės mėnuo akademiškai reikalauja daug jėgų ir stiprybės. Linkiu visiems rasti vidinę ramybę, studentams/-ėms bei dėstytojams/-oms sėkmingai baigti sesiją ir pasidžiaugti mokslo bei darbo vaisiais!