2022-05-20 17:22:28
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-20 17:22:28
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-20 17:22:28
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Jonas Jokubauskas

VU TSPMI Europos studijų programos studentas

Kaip pasirinkai studijas VU TSPMI? Kodėl bakalauro studijos būtent čia ir kodėl pasirinkai Europos studijų magistro programą? Iš kur atsirado susidomėjimas politika? 

Aš neturėjau kito varianto. TSPMI buvo mano vienintelis ir pagrindinis pasirinkimas. Dar dešimtoje klasėje galvojau studijuoti televizijos režisūrą, tačiau ilgainiui supratau, kad labiausiai noriu mokytis TSPMI. Tik atėjus iš mokyklos pirmame kurse reikėjo perlaužti viską, ką buvau išmokęs mokykloję, tai prasidėjus studijoms buvo geras šokas. Paskutiniais studijų metais atliekant įvairias praktikas sudomino Europos Sąjungos politika, atlikau su tuo susijusias praktikas. Nusprendžiau toliau gilintis ir įstojau į Europos studijų programą. Man pasisekė, nes galiausiai studijų pavyko dirbti ties ES politikos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje, o po darbų mokytis ES teisės, ES integracijos teorijų ir kitų tiesiogiai su kasdieniu darbu susijusių dalykų – tai buvo gera sinergija. Džiaugiausi ir tuo, kad man buvo suteikta galimybė pradėti studijas vėliau, ne nuo rugsėjo. Dėl to turėjau labai intensyvų studijų procesą. Teko atsiskaityti už visus rudens semestro dalykus, tačiau galėjau atlikti praktiką ambasadoje.

Gal galėtum papasakoti plačiau apie savo stažuotes užsienyje? Kaip tai prisidėjo prie tavo karjeros ir ateities perspektyvų? Ką tau tai davė kaip asmenybei? 

Aš praleidau beveik pusmetį Paryžiuje – tai buvo puiki patirtis. Turėjau galimybę susipažinti kaip funkcionuoja ambasada. Praktikos metu neapsiribojau pažymų rašymu, susipažinau su Prancūzijos institucijų, Paryžiuje veikiančių tarptautinių organizacijų veikla. Žinoma, patobulinau ir savo prancūzų kalbos gebėjimus. Net jei nėra minčių apie diplomatinę karjerą, tokia stažuotė yra nuostabus dalykas – nieko nekeisčiau.

VU TSPMI bendruomenė tave pažįsta kaip žmogų, kuris grojo įvairiuose renginiuose. Kaip muzika atėjo į tavo gyvenimą ir kaip pavyko tai derinti su mokslais? Kokią dalį tavo gyvenime dabar užima muzika? 

Kai tik ruošiausi stoti į institutą, jau domėjausi, koks ten gyvenimas verda. Tuo metu internete pamačiau Politologų dienų koncerto video. Pasižiūrėjęs kaip groja TSPMI studentai, supratau, kad įstojęs tikrai prisijungsiu prie TSPMI grupės. Jau Fuksų stovykloje susipažinau su grupėje grojančiais studentais, parodžiau iniciatyvą. Tad gal keturis metus iš eilės organizavome Politologų dienas, grodavome TSPMI gimtadieniuose. Studentų atstovybė ir instituto administracija duodavo visą laisvę ir finansus ruošti koncertus. Stengdavomės, kad būtų tai būtų geras laikas ir publikai, ir mums patiems. Tai buvo labai gera patirtis – esu dėkingas institutui už suteiktą galimybę groti su TSPMI bendruomenės žmonėmis ir puikiais muzikantais.

Ką galėtum palinkėti dabartiniams VU TSPMI studentams? Arba tiems, kurie dar tik planuoja stoti. 

Institutas yra tobula vieta motyvuotiems ir iniciatyviems žmonėms. Tai, ką jūs pasieksite TSPMI, ir akademine, ir socialine prasme, priklauso tik nuo Jūsų. Mes turime puikius dėstytojus, tad linkiu įdėti jėgų ir į studijas. Tiesą pasakius, man svarbiausia institute buvo mano kurso draugai ir bendruomenė. Tai yra didžiausia dovana, kurią išsinešiau iš TSPMI. Žinios, gebėjimai yra puiku, tačiau tai galima gauti daug kur. O tokių žmonių kaip institute neradau niekur.