2022-05-20 17:56:50
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-20 17:56:50
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-20 17:56:50
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Minijus Tilindis

Tarptautinės ekonomikos dėstytojas

Minijau, nuo rugsėjo prasidėjo Tarptautinės ekonomikos kursas, kurį institute dėstote kartu su dr. Vytautu Kuokščiu. Kaip nusprendėte prisijungti prie VU TSPMI akademinės bendruomenės? Kokie yra jūsų lūkesčiai kursui ir studentams?

Mano paskaitos prasideda lapkritį, nors dalykas studentams jau prasidėjo su Vytautu. Didžioji dalis TSPMI esamos ir buvusios bendruomenės veidų (kai kuriuos iš jų asmeniškai pažįstu) – puiki instituto rekomendacija. Norėjosi išbandyti save tokioje solidžioje aukštojoje mokykloje – kaip man pavyks sudominti apsiskaičiusius studentus bei perteikti savo patirtį. Dėl to mano lūkesčiai yra susiję su dideliu studentų žingeidumu ir atviru požiūriu į dalyką bei vienų į kitus.

Koks, Jūsų manymu, yra politikos ir ekonomikos santykis? Kodėl politikos mokslų studentui yra svarbu turėti ekonomikos pagrindus?

Politika skaitiklyje, ekonomika vardiklyje? Jei taip, tuomet norėtųsi kuo mažesnio santykio. Politikai iš esmės veikia gerokai trumpesniais ciklais, nei ekonomika, todėl retai sugeba laiku ir tinkamai sureaguoti į ilgalaikius ekonomikos iššūkius. Be to, ekonomikos dėsniai valdo kasdienį gyvenimą ne tik tvarios politikos laikotarpiais, bet ir politinio chaoso metais. Ekonomikos pagrindus svarbu turėti kiekvienam žmogui.

Turite didesnę nei 10 metų vadovaujančio darbo finansų srityje bei finansų analizės srityje patirtį, tačiau esate dirbęs ir viešojo maitinimo, automobilių prekybos, statybų ar švietimo sektoriuose. Kaip atradote save finansų sektoriuje? Kuri darbo patirtis jums atrodo vertingiausia ir kodėl?

Finansų sektorius atsirado mano karjeros pradžioje, greičiausiai dėl to, kad baigiau finansų mokslus, bet, galima taip pat sakyti, kad tiesiog pataikiau į jį. Tiesa, jis suformavo mano vėlesnius darbus. Finansai, kaip ir politika, politologija, diplomatija, kaip ir kitos profesijos formuoja žmonių karjerą taip, kad jie būna tapatinami su savo specialybe ir retai nuo jos nutolsta (Ambrazevičiaus ar Ušacko išimtys patvirtina taisyklę). Vertingiausia buvo tai, kad dirbdamas bankų sektoriuje galėjau analizuoti gausybės įmonių finansines ataskaitas ir pasidaryti išvadas, kurios man ypač padėjo mokyme ar finansiniame konsultavime.

Esate ilgametis įvairių protmūšių, Nacionalinių ir Pasaulio viktorinų dalyvis ir prizininkas. Papasakokite apie šį savo pomėgį plačiau – kaip susidomėjote protmūšiais? Galbūt turite patarimų tiems, kurie dar tik įsitraukia į protinius žaidimus?

Mano mėgstamiausios knygos – enciklopedijos. Galbūt tai nujausdami, draugai įtraukė mane į protmūšių viesulą. Mano patarimas protų kovų naujokams – įsitraukti kuo anksčiau, nes jaunas žmogus geriau įsisavina naują informaciją.

Ko, prasidėjus naujiems mokslo metams, palinkėtumėte VU TSPMI studentams ir bendruomenei?

Visada klausti „kodėl“. Įsiklausyti (dar sykį) į Wear Sunscreen žodžius.