2022-06-26 10:26:10
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Visi VU TSPMI žmonės

Šarūnė Petrošiūtė

VU TSPMI bakalauro programos studentė

Žinau, jog Tavo kelias iki TSPMI buvo ganėtinai ilgas. Papasakok, kaip atsiradai TSPMI ir kodėl pasirinkai būtent politikos mokslų studijas? Kuo Tave žavi būtent ši sritis?

Kai rinkausi studijas, pasirinkimas buvo vienas – VU TSPMI, tačiau kelios dienos iki termino pabaigos, pridėjau dar ir VDU tarptautinės politikos ir vystymo studijų programą. Lemtingą vakarą, sužinojau, jog pirmu numeriu įstojau į VDU, kadangi tai buvo valstybės finansuojamos studijos, pasirašiau sutartį su VDU. Aišku, vėliau paaiškėjo, jog tikrai antru turu būčiau įstojusi į valstybės finansuojamą vietą VU TSPMI. Vis dėlto atsiradau VDU, ten mokiausi visus metus, bet rugpjūčio mėnesį, prieš grįžtant į studijas, sugalvojau kreiptis į TSPMI, dėl galimybės persinešti savo studijų krepšelį ir tęsti studijas institute. Tikrai nesitikėjau teigiamo atsakymo, galvojau, jog būsiu informuota, kad studijų programos per daug skirtingos ir perėjimas neįmanomas. Maniau, jog palengvės ir žinosiu, kad studijos VDU buvo mano teisingas sprendimas ir taip turėjo būti, tačiau gavau visiškai priešingą atsakymą. Buvo abejonių ir baimės, bet žinojau, jog labai to noriu ir tikėjau, jog taip ir turi būti, tad pakeičiau universitetą ir dabar savo studijas tęsiu institute.

Taip pat girdėjau, jog esi net keletos jaunimo organizacijų narė. Kokios veiklos šiuo metu yra tavo gyvenime ir kaip pavyksta derinti aktyvų visuomeninį gyvenimą su studijomis?

Žavu, jog aplinka mane vis dar tapatina su jaunimo organizacijomis ir aktyviu veikimu jose, tačiau šiandien tuo pasigirti tikrai negaliu. Anksčiau turėjau kur kas daugiau veiklų, o šiandien esu Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos kontrolės komisijos narė, Lietuvos liberalaus jaunimo narė bei Jaunimo Europos komandos alumni. Taip pat pradedu vystyti savo labdaringą veiklą, tad greitu metu mano visas dėmesys bus skirtas būtent šiai veiklai, net neabejoju, jog atėjus tinkamam metui, visi apie šią veiklą išgirs.

O suderinti yra pakankamai paprasta, nes aktyviai veiklose dalyvauju nuo aštuntos klasės, tad nebežinau ką reiškia tiesiog mokytis arba tiesiog dirbti. Jei veikla patinka, jai laiko atsiras visada.

Dar vienas klausimas, susijęs su Tavo veiklomis. Anksčiau nemažai dirbai su projektine veikla. Tavo parašyti projektai dažnai gaudavo finansavimą, o juose dalyvaudavo partneriai iš daugelio Europos šalių. Taip pat į šiuos projektus įtraukdavai ir aplinkinius, suteikdavai jiems motyvacijos veikti ir realizuoti save. Kaip Tau pačiai padėjo ši patirtis? Kuo ji ypatinga, kokie didžiausi iššūkiai užklupo?

Su projektine veikla dirbau maždaug 4 metus, daugiausiai su tarptautiniais projektais: jaunimo mainai, konferencijos, seminarai. Asmeniškai dirbau su projektų įgyvendinimu, juos rašydavo mano kolega, o gavus finansavimą, estafetę perimdavome mes. Man atrodo, jog tokio amžiaus, turėti galimybę dirbti su įvairiais tarptautiniais projektais buvo milžiniška privilegija ir nereali patirtis, todėl neįsivaizduoju kaip būtų galima nesudaryti sąlygų įgyti šios patirties ir kitiems. Siekiau, jog kuo daugiau žmonių turėtų galimybę tokią patirtį įgyti ir visada, jei mačiau, jog žmogui būtų įdomu ir naudinga prisidėti, kviesdavau jungtis prie veiklų.

Galbūt negalėčiau vadinti to iššūkiu, tačiau daugiausiai laiko reikėjo susigyvenimui su kitomis kultūromis ir tuo, kaip jie yra pratę dirbti.

O kodėl apskritai Tau norisi veikti dėl kitų?

Man tiesiog patinka suteikti kitiems galimybes, kurių jie neturi, palengvinti žmonių gyvenimą, pagerinti gyvenimo kokybę. Kažkaip atrodo, jog visi esame pakankamai susvetimėję ir ne visada ištiesiame pagalbos ranką. Tad mano tikslas yra vienyti žmones ir padėti tiems, kuriems tos pagalbos reikia.

Tokie veiklūs žmonės kaip Tu, paprastai gyvena pagal darbotvarkes, turi aiškų planą, ką ir kada veiks. O Tu ar turi savo planą, kažkokį konkretų tikslą, į kurį veda visos Tavo veiklos?

Labai norėčiau ir vis sakau, jog tai yra labai svarbu, bet labai sunku įgyvendinti. Dažniausiai juokiuosi, kad planai kuriami tam, jog būtų pakeisti, nes taip tikrai dažnai būna. Tikrai esu iš tų žmonių, kurie mėgsta planuoti, aš noriu žinoti, kada ir su kuo susitiksiu, kada turėsiu dirbti, kada turėsiu ruoštis seminarams, o kada keliausiu kažkur ilsėtis. Keliu sau konkrečius tikslus, tuomet labai aiškiai apsibrėžiu, kas turi būti padaryta, jog tikslas būtų įgyvendintas ir dažnai revizuoju, ar judu ten, kur noriu. Bet manau, jog tokiame procese labai svarbu yra lankstumas, nes planai, kaip ir tikslai, keičiasi. Stengiuosi pritaikyti programėles, darbo knygas, bet kol kas dar neradau TO VIENINTELIO būdo, kuris palengvintų visus procesus.

Taip pat Tu esi keliautoja. Kiek šalių jau esi aplankiusi? Kuri paliko didžiausią įspūdį?

Pastaraisiais metais tikrai daug keliavau, vien 2017 metais aplankiau 16 valstybių, tiesa, didžiąją dalį jų, jau buvau aplankiusi ir prieš tai. Kol kas patyrinėti teko tik 26 valstybes, o šiandien didelių tikslų kelionėms nebeturiu, tikiuosi, juos suformuoti ir keliauti toliau. Visi išvykimai buvo įsiminti dėl labai skirtingų priežasčių, bet iš pastarųjų metų, kelios išsiskyrė labiausiai: Vienos ir Niujorko aplankymai. Vienoje lankiausi trečią kartą, bet tik pirmą kartą patekau į nacionalinę biblioteką, tai buvo mano sena svajonė, o jausmas, ten patekus, sunkiai apibūdinamas, reikėtų pamatyti patiems. Apsilankymas Niujorke taip pat buvo mano sena svajonė, tad buvo labai žavu vienai vaikščioti miesto gatvėmis ir žavėtis viskuo, ką teko matyti filmuose. Žavu, jog visai netikėtai, keliaujant atsirado skiriamasis ženklas – #SaruneKeliauja, kurį dauguma atpažįsta.

O kur dar norėtum nukeliauti?

Dar prieš metus nebūčiau pagalvojusi, jog galiu taip pasakyti, bet kol kas niekur. Dažnai įsijungiu bilietų paieškos tinklalapius, bet nepavyksta išsirinkti. Tad kol kas savo keliones esu pristabdžiusi, o ir semestro metu ištrūkti nėra taip paprasta!

Na, ir pabaigai. Šimtmečio proga daugelis visuomenės veikėjų siūlė idėją Lietuvai. O kokia būtų Tavo idėja institutui?

Neprarasti stuburo, diskutuoti temomis, kurios ne visiems yra patogios ir atrasti naujas sritis, kurias studentai galėtų nuodugniau patyrinėti.

Institute gera, įkvepia aplinka ir dėstytojai. Džiaugiuosi, jog galiu viską pažinti iš vidaus!