2022-05-17 04:43:15
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

Visi VU TSPMI žmonės

Rėjus Martišius

VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos antrakursis, kuratorius

Rėjau, koks tavo kelias į VU TSPMI? Kas tave paskatino rinktis politikos mokslų studijas? 

Kelias į VU TSPMI prasidėjo turbūt 12 – toje  klasėje, kai svarsčiau kokias, visgi, studijas rinktis pabaigus mokyklą. Tuomet rinkausi tarp kostiumo dizaino studijų Vilniaus dailės akademijoje ir žurnalistikos studijų Vilniaus universitete. Politikos mokslų programa taip pat buvo vienas iš pasirinkimų, tačiau šio pasirinkimo neprioretizavau. Pasibaigus brandos egzaminų sesijai laukdamas rezultatų vis labiau svarsčiau apie stojimo galimybes į VU TSPMI. Savo kūrybinę pusę padėjau į šalį – svarsčiau, jog reikia ko nors „rimčiau“. Todėl prasidėjus stojimamams pasirinkau VU TSPMI antru numeriu. Pirmu numeriu pasirinkau žurnalistiką. Pasirodžius egzaminų  rezultatams pakeičiau eilės tvarką – pirmu numeriu pasirinkau VU TSPMI. Vis dėl to, paskutinę naktį dar kartą apkeičiau eilės tvarką: tada pirmu numeriu rinkausi žurnalistiką. Pasirodžius stojimo rezultatams buvau nustebęs, jog įstojau į VU TSPMI. Nuo čia ir prasidėjo mano kelionė VU TSPMI, laikau tai likimu.  

Šiais metais esi VU TSPMI kuratorių̨ komandos narys. Papasakok apie savo, kuratoriaus patirtį: kaip sekasi ruoštis naujų studentų(-čių) priėmimui, kokias patirtis pavyko išsinešti? 

Apie kuratorystę svarsčiau jau pirmo kurso pradžioje. Norėjau labiau pažinti žmones, kurie pasirenka tokį pat kelią. Pasiruošimas naujiems studijų metams nebuvo labai sunkus, vasarą turėjome centrinius mokymus, kur vykdėme įvairias veiklas bei susipažinome su universitetu. Didžiausią įspūdį paliko pasiruošimas pirmakursių stovyklai. Turėjome pakankamai nedaug laiko viska suorganizuoti, tačiau, manau, jog palikome gerą įspūdį pirmakursiams. Komandiškumas ir komandos susiformavimas paliko didžiausią įspūdį, per visą pasiruošimo laikotarpį nekilo jokių ginčų, o jeigu ir kildavo mokėdavome rasti konsensusą.  

Esi tarptautinio mokinių keramikos konkurso „Ženklai“ laureatas. Iš kur kilo tavo susidomėjimas keramika? Ar šiuo metu dar skiri laiko šiai veiklai? 

Nuo 9 klasės pradėjau lankyti meno mokyklą – dailės skyrių, ten labiausiai galėjau atskleisti save ir savo personą. Labiausiai iš visų mokomų dalykų man patikdavo keramika: eidavau į keramikos pamokas, kaip į šventę. Turbūt smagiausia dalis yra ta, jog paėmęs gabalą molio tu jį gali paversti bet kuo. Baigiamasis mano darbas meno mokykloje taip pat buvo iš molio – nulipdžiau dvi figūras, kurios atrodė kaip moterys, tačiau šiek tiek be proporcijos. Darbą pavadinau „Ieva ir Ieva“. Deja, bet šiuo metu negaliu skirti laiko šiam savo pomėgiui, tiesiog Vilniuje neturiu tam sąlygų. Palipdyti tikrai norėčiau, lipdymas mane išlaisvina, taip galiu išreikšti save iš kūrybinės pusės.  

Kokie studijų dalykai institute tau labiausiai patinka? 

Kadangi mokausi neilgai, neteko susipažinti su įvairiais studijų dalykais, tačiau didžiausią įspūdį šiame kurse paliko SMTM. Tiek pirmame kurse, tiek dabar, šis dalykas man padeda suprasti žmonių pasirinkimus tam tikromis temomis, vertinti jų elgesį įvairiose politinėse situacijose. Šio dalyko dėstytojai yra savo srities specialistai, jų klausti galima visko, turbūt jie yra tie žmonės, kurie padaro savo dėstomą dalyką įdomiu kiekvienam. Dėstytojai atsižvelgia į studentų pasiūlymus ir pageidavimus, todėl yra smagu mokytis.  Man labai patinka konkretumas, todėl šiame dalyke matau daug potencialo. Iš pradžių bijojau, bei svarsčiau, jog tai bus panašu į mokykloje turėtą programavimą. Neslėpsiu, pradžia buvo sunki, bet dėstytojai savo kantrybės dėka padėdavo ir atsakydavo į visus kilusius klausimus. Džiaugiuosi, jog mano baimės neišsipildė, o dalykas patiko labiausiai.    

Kaip leidi savo laisvalaikį, kokių pomėgių turi? 

Aš labai mėgstu pasivaikščioti arba kitaip leisti laiką lauke. Dievinu pasivažinėjimus dviračiu, tačiau tam laiko lieka vis mažiau dėl studijų intensyvumo antrame kurse. Moku siūti, todėl kai grįžtu namo pas Mamą ir turiu kokią nors idėją bandau ją įgyvendinti. Esu pasisiuvęs sau krepšį ir pan., tai kas yra nesunku. Labai norėčiau pagilinti šias žinias. Domiuosi mada, todėl svarstau savo kūrybines galias išleisti per šią prizmę.  

Kokiam(-ai) studentui(-ei) rekomenduotum rinktis politikos mokslų bakalauro programą? 

Manau, jog labiausiai šias studijas siūlyčiau studentui, kuris nori universalumo ir akademiškumo. Studijos VU TSPMI tai ir suteikia, tai turbūt plačiausios ir universaliausios studijos socialinių mokslų srityje. Taip pat, studentas turėtų būti atkaklus ir siekiantis iš(si)keltų tikslų, nemeluosiu pasakydamas, jog studijos reikalauja daug dėmesio ir laiko. Tačiau nevertėtų prarasti užsispyrimo ir ryžto. Studentai sugeba suderinti studijas ir darbą jau nuo pirmo kurso, kas rodo, jog studentai iš VU TSPMI yra motyvuoti ir atkaklūs. Labiausiai studijose vadovaujuosi labai banaliu, bet nuoširdžiu posakiu: „kas daug daro, tas daug ir padaro“. (Jeigu sugebėjau aš sugebėsite ir jūs – svarbiausia norėti). Turbūt to labiausiai ir linkėčiau studentams, kurie nori rinktis studijas VU TSPMI.