Visi VU TSPMI žmonės

Titas Kumetaitis

VU TSPMI politikos ir medijų magistro programos studentas

Šiuo metu esi Politikos ir medijų magistro studentas VU TSPMI, taip pat baigei ir Politikos mokslų bakalauro studijas. Kas paskatino ir toliau rinktis studijas institute? 

Institutas neabejotinai yra erdvė augti ir atrasti save. Mokytis čia yra įdomu – kiekvienas dėstomas dalykas yra išskirtinis, apimantis ir kitas akademines kryptis: komunikaciją, filosofiją, žurnalistiką, vizualumo studijas ir pan. Taigi, studijos čia yra labai universalios, tačiau tuo pat metu ir unikalios. Man patinka, kad tokiu būdu galiu atrasti naujas kryptis, kuriomis įprastomis aplinkybėmis gal ir nebūčiau susidomėjęs.  

Jau antrus metus esi įsitraukęs į VU Ansamblio veiklą, kaip manai, kuo žmogui yra svarbus tautinis menas ir jo puoselėjimas? 

Aš asmeniškai tautiniame mene atrandu daug atsakymų į gyvenimiškus ar net egzistencinius klausimus su kuriais susiduriame kiekvienas: kokia yra kasdienybės prasmė? Kur slypi gyvenimo grožis? Stebėtina, tačiau atsakymus į juos galime rasti liaudies dainų tekstuose – tereikia į juos įsiklausyti. Tautinis menas yra protėvių palikimas, kuriame užkoduotas tam tikras pamatas, primenantis, kas mes esame ir dėl ko gyvename. Buvimas ansamblyje leidžia ne tik sužinoti atsakymus į šiuos klausimus, bet ir jais vadovaujantis gyventi bei kurti savo ir aplinkinių ateitį. Esu be galo dėkingas VU Ansamblio bendruomenei už galimybę atrasti tautinio meno grožį ir prasmę.  

Dirbi Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje, kaip prasidėjo tavo kelias čia? Ar tenka darbe taikyti institute įgytas žinias? Kaip tau sekasi? 

Mano kelias į Europos Komisijos (EK) atstovybę Lietuvoje yra labai persipynęs su mano keliu į institutą. Dar mokyklos laikais pradėjau domėtis Europos Sąjunga, todėl nusprendžiau prisijungti prie EK atstovybės kuruojamo Jaunimo Europos komandos tinklo. Narystė Jaunimo Europos komandoje ir pilietinė veikla paskatino mane rinktis studijas VU TSPMI. Be to, būdamas ketvirto kurso studentu atlikau praktiką EK atstovybėje, o po jos mane pakvietė prisijungti prie kolektyvo.  

Šiuo metu dirbu atstovybės Komunikacijos grupėje ir prisidedu prie iniciatyvų, padedančių skleisti Europos Komisijos ir Europos Sąjungos aktualijas visuomenei. Mano pasirinktos magistro studijos yra labai susijusios su mano darbo veikla, todėl džiaugiuosi galėdamas išmoktas žinias iš karto taikyti praktikoje. Visgi, ko gero, darbe labiausiai pritaikau įgytas tarpdisciplinines žinias – gebėjimą dėstyti savo mintis, argumentuoti, ieškoti patikimų atsakymų. Tai, mano nuomone, yra vienas didžiausių TSPMI studijų suteikiamų privalumų.  

Kaip sekasi suderinti studijas, darbą ir Ansamblį? 

Meluočiau, jei sakyčiau, kad tai lengva. Turiu pakankamai griežtą darbotvarkę, kuria stengiuosi vadovautis, atitinkamai griežčiau dėliojuosi savo prioritetus – ką turiu nuveikti, ką noriu nuveikti ir kiek turiu laiko. Tačiau dėl to nesigailiu, nes tai leidžia produktyviai išnaudoti kiekvieną turimą akimirką. Lenk medį, kol jaunas, kaip sakoma! 

2022 m. tavo bakalauro darbas buvo pripažintas geriausiu lyginamosios politikos srityje. Ką galėtum patarti studentams, šiemet rašantiems baigiamuosius darbus? 

Tą patį, ko palinkėčiau ir sau – ištvermės. Baigiamojo darbo rašymas yra kaip amerikietiški kalneliai – vieną dieną darbas atrodo beprasmis, neįveikiamas, beviltiškas, o kitą dieną (gerai išsimiegojus!) atsiranda įkvėpimo, gimsta nauja mintis, nuo kurios galima atsispirti ir toliau vystyti savo pagrindinę darbo idėją. Kūrybinės kančios yra laikinos, o užderėti atkaklumo ir gebėjimo analizuoti vaisiai liks ilgam. 

Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei? 

Bendruomenei linkiu ir toliau išlikti atvirai, tolerantiškai, skatinančiai tobulėti ir ieškoti politikos iš pirmo žvilgsnio nepolitiniuose procesuose.