2022-05-17 05:15:24
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

Visi VU TSPMI žmonės

Ugnė Kasperavičiūtė

VU TSPMI bakalauro programos studentė, Vilnius iGEM komandos narė

Šiemet prisijungei prie Vilnius iGEM projekto. Kas paskatino prisijungti prie sintetinės biologijos konkursui besiruošiančios komandos?

Praeitų metų Vilnius iGEM komandos laimėtas aukso medalis sintetinės biologijos konkurse JAV  labai mane sužavėjo – jis įrodė tai, jog lietuviai yra konkurencingi tarptautinėje arenoje ir geba varžytis su geriausiais pasaulio universitetais.  Sužinojusi daugiau apie patį projektą ir kaip jis vystomas, nusprendžiau, jog tai būtų puiki galimybė savo  lėšų pritraukimo ir komunikacijos žinias panaudoti prisidedant prie mokslo plėtros Lietuvoje, Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje bei taip pat pasinerti į naują sritį ir išmokti kažko naujo.

Vilnius iGEM, vis tik, yra tik viena iš daugelio veiklų, kurias derinai su studijomis. Ar tiesiog esi labai smalsi, ar tame yra ir pragmatizmo?

Manau, kad smalsumą ir naudą veikia abipusis ryšys. Labai mėgstu naujus iššūkius, tad nauja veikla ar projektas, ypač kuris yra vertingas kitiems, mano dėmesį atkreipia gana greitai. O štai pasinėrus į projektą ir tikint jo idėja yra neįmanoma iš jo negauti tam tikros naudos, kuri ilgalaikėje perspektyvoje palaiko motyvaciją ir vėl sužadina smalsumą.

Atrodo, kad toks užimtumas reikalauja daug pastangų. Kas tave įkvepia, kaip randi motyvacijos?

Labiausiai mane motyvuoja mintis, kad viskas, ką šiuo metu darau ir kuo užsiimu, man padeda geriau suprasti savo potencialą ir ugdyti tam tikras savybes jau dabar, kurias ateityje panaudosiu kurdama, tikiuosi, didžiausią pridėtinę vertę visuomenei ir šaliai, kokią tik galėsiu sukurti.

Kaip prie tavo sėkmės prisidėjo VU TSPMI? Kokią matai studijų Institute vertę?

Studijos institute man suteikė ir vis dar suteikia ne tik kokybiškas žinias ir išsilavinimą, tačiau taip pat kuria sąlygas save išbandyti, atrasti ir kitose veiklose. Studijos TSPMI man tarytum atvėrė duris į platų galimybių pasaulį, kur tarpdisciplininis išsilavinimas yra didelis privalumas.