Visi VU TSPMI žmonės

Agnė Vičkačkaitė

Šv. Tomo Moro klubo pirmininkė

Ar galėtum daugiau papasakoti apie save? 

Studijas TSPMI pradėjau 2020m. iškart po mokyklos baigimo. 2021/2022 mokslo m. buvau Šv. Tomo Moro klubo taryboje. Birželio 22d. buvau išrinkta eiti klubo pirmininkės pareigas 2023/2024 mokslo metams. Šiuo metu atlieku privalomąją profesinę praktiką LR ambasadoje prie Šventojo Sosto ir Maltos Ordinui. Nuo rudens pradėsiu ketvirtą kursą politikos mokslų bakalauro programoje.   

Baigiau Vilniaus Žvėryno gimnaziją; esu daugiametė Vilniaus Arkikatedros jaunimo narė; giedu Vilniaus sakralinės muzikos chore „Adoramus“; Daug metų skautauju Vilniaus krašte, esu davusi Lietuvos skautijos „suaugusiojo skautybėje“ įžodį. Šiuo metu taip pat dirbu Šv. Juozapo mokykloje, pradinių klasių auklėtoja.  

Turiu gana daug veiklų ir pomėgių, kartais viskam neužtenka laiko, tačiau tiek daug visko norisi padaryti, nuveikti ir pamatyti, jog nėra kada sustoti J  

 

Kaip vertini studijas VU TSPMI? Ar tavo studijos siejasi su veikla Šv. Tomo Moro klubo veikla? 

 

Nepaisant ne itin malonios karantino patirties, studijos TSPMI iš tiesų davė tikrai daug, tačiau kaip ir už visus gerus dalykus savo gyvenime turbūt kartais pamirštame padėkoti – įžvelgti ne tik sunkumus, bet ir šviesias akimirkas. Vis dėlto geriausios patirtys iš universiteto man siejasi su žmonėmis. Atradus ryšį su dėstytoju ar kolega studentu akademiniai užsiėmimai taip pat tapdavo malonesni. Taip mano studijos ir siejasi su Šv. Tomo Moro klubu – kuriami ryšiai, kurie bus vertingi ir profesiniame gyvenime, bet ir suteiks daug žmogiško džiaugsmo širdžiai.  

 

Kaip nusprendei prisijungti prie Šv. Tomo Moro Klubo? Ar gali daugiau papasakoti apie klubo veiklą? 

 

Prie klubo nusprendžiau prisijungti karantino laiku, kai trūko gyvo ir šilto bendravimo, naujų pažinčių, istorijų. Klubas tai man suteikė; priėmė su didele šiluma ir pasitikėjimu, kurių taip trūko.  

Klubas turi savo specifiką – jungia tikinčius ar tikėjimo ieškančius politologijos studentus ir alumnus, kurie nors ir jungiami šio aspekto yra be galo skirtingi tiek savo akademinių interesų laukais, tiek asmenybėmis, tiek įsitikinimais ir kurie ateina su labai skirtingomis gyvenimiškomis patirtimis. Todėl klubas ieško veiklų, kurios galėtų visa tai apjungti – daugiausiai tai bendros vakarienės, išvykos, organizuojamos paskaitos ar seminarai. Nuostabu yra tai, jog klube kiekvienas gali būti kūrėjas – inicijuoti ir surengti veiklą pagal savo idėją, klubiečiai tai visuomet palaikys. Nesame apsibrėžę savo veiklų lauko, turime keletą jau tradicija tapusių renginių, tačiau visuomet ieškome, kaip dar, kiekvienas klube esantis galėtų geriausiai atskleisti save, tobulėti, augti ir auginti kitus, būti pakeleiviu kito kelionėje.  

 

Kokius tikslus keli sau ir Šv. Tomo Moro klubui šiemet? 

 

Kas liečia mane asmeniškai, tai pirmiausia norėčiau pasimėgauti paskutiniais bakalauro metais universitete, pasidžiaugti universitetine bendryste ir savo pasiekimais bei įveiktais ar neįveiktais iššūkiais čia. Tai vis dėlto labai siejasi ir su klubo veikla. Mano nuomone klubo uždavinys, tikslas turėtų būti kurti saugią bendruomenę, kurioje galėtų rasti vietą tikėjimo ar tiesos ieškantis, ar  kiekvienas norintis tiesiog priklausyti kažkokiai bendruomenei. Klubas jungia tiek studijuojančius, tiek pabaigusius studijas, tad turime puikią galimybę dalintis patirtimi vieni su kitais, klausti naujų klausimų ir ieškoti jiems atsakymų – to taip pat siekiu klubiečiams – parodyti  kiek daug galime vienas iš kito pasimokyti.  

 

Ką norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei? 

Labiausiai TSPMI bendruomenei norėčiau palinkėti neužsidaryti; priklausyti bendruomenei, kurti bendruomenę – tokią kurioje vietą rastų ir išskirtinės asmenybės, jų unikalios nuomonės, bet ir bendras darnumas, vienas kito pajautimas. Ieškoti bendraminčių – juk žmogus „politinis gyvūnas“, dalintis ne tik akademiniais, bet ir gyvenimiškais džiaugsmais ir vargais su kitu žmogumi labai sveika ir vertinga. Esame čia vieni dėl kitų.