2022-06-27 02:08:48
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Visi VU TSPMI žmonės

Anelė Dromantaitė

VU TSPMI politikos mokslų bakalauro programos antrakursė, VU SA TSPMI pirmakursių integracijos proceso koordinatorė

Anele, papasakok apie savo kelią į VU TSPMI. Kodėl būtent čia nusprendei studijuoti? 

Mokydamasi mokykloje tikrai aktyviai dalyvaudavau įvairių jaunimo organizacijų veikloje, domėjausi jaunimo politika ir prisidėjau prie jos įgyvendinimo Klaipėdos rajone, taip mano pažįstamų rate atsirado daug aktyvių jaunų žmonių, o bendraujant su jais vis dažniau pasigirsdavo trumpinys VU TSPMI.  Iš pradžių dar tiksliai nežinojau, ką šios raidės reiškia, bet vis daugiau bendraujant su įvairiais žmonėmis supratau, kad šios raidės „TSPMI“ ir yra vieta, kurioje aš noriu būti ateityje. Tad paskutiniaisiais metais mokykloje jau žinojau, kad noriu studijuoti VU TSPMI, pradėjau vis daugiau domėtis, bendrauti su studentais, ir kiekvienas pokalbis ar kiekviena nauja detalė vis padidindavo norą čia studijuoti.  

Institute studijuosi jau antrus metus, tačiau tavo studijos buvo šiek tiek kitokios negu įprastai – didžiąją laiko dalį praleidai mokydamasi nuotoliniu būdu. Ar nuotolinis mokymas sudarė tau sunkumų mokytis? O galbūt kaip tik pavyko greitai prisitaikyti prie dabartinės situacijos? 

Kadangi mano studijos prasidėjo jau mišriai, tačiau labai greitai visiškai persikėlė į nuotolinę erdvę – viskas ką mes žinome ir ką pažįstame yra nuotolinės studijos, tad tas prisitaikymas nebuvo labai sunkus, jeigu tai išvis galima vadinti prisitaikymu. Suprantu, kad mokymasis buvo šiek tiek kitoks nei įprasta, bet naudojomės tuo kuo galėjome, bendraudavome su bendrakursiais nuotoliniu būdu, kartu mokydavomės, tai šiek tiek padėjo. Sunkiausia buvo klausytis vyresnių studentų istorijų apie VU TSPMI tradicinius renginius, gyvas paskaitas ir bendruomenę, nes mes to negalėjome patirti. Mano kursui iššūkis bus grįžti į gyvas studijas, nes tai mums bus nauja ir reikės greitai prisitaikyti būtent prie tokios situacijos, kuri kitai universiteto bendruomenės daliai atrodo įprasta. 

Priklausei Jaunimo Europos komandai. Ką veikei šioje organizacijoje ir kaip nusprendei prisijungti? 

Šią vasarą baigėsi mano narystė Jaunimo Europos komandoje, šiai komandai priklausiau dvejus metus ir drąsiai galiu teigti, jog tai buvo tikrai puikūs dveji metai. Jaunimo Europos komanda – jaunų žmonių tinklas, kurie patraukliai ir suprantamai dalinasi informacija apie Europos Sąjungą ir jos teikiamas galimybes su savo bendraamžiais. Ši komanda man padėjo augti kaip asmenybei, jaučiu, kad čia tikrai daug išmokau ir svarbiausia, susipažinau su daug puikių žmonių! Kaip prisijungiau į Jaunimo Europos komandą (JEK)? Pirmiausia apie ją sužinojau dalyvaudama kitų jaunimo organizacijų veikloje, tada teko sudalyvauti JEK organizuojamuose eurodebatuose, patekau į šių debatų finalą,  Vilniuje renginio metu pamačiau, kokia stipri ši komanda yra tiek bendruomeniškumu, tiek kompetencijomis, tad tikrai atėjo mintis, jog norėčiau būti to dalis. Na ir vėliau, pamačiusi atrankos anketą, ją neabejodamas užpildžiau, tad taip prasidėjo mano nepamirštamas nuotykis šioje bendruomenėje. 

Esi pirmakursių integracijos proceso koordinatorė. Papasakok apie savo kaip kuratorių koordinatorės patirtį: kaip sekasi ruoštis būsimų studentų ir studenčių priėmimui? Su kokiais iššūkiais tenka susidurti? 

Dar prieš pradedant dirbti su integracijos procesu buvo šiek tiek neramu, nes pati baigiau tik pirmąjį kursą, tad esu patyrusi tik apribojimų suvaržytą integracijos procesą ir neturėjau patirties ruošiant kuratorius mokslo metų pradžiai ar organizuojant pirmakursių stovyklą. Negaliu sakyti, kad dabar jau nebėra jokių neaiškumų ir neramumų, nes pati besidarbuodama vis sužinau ką nors naujo. O ruoštis sekasi gerai, labai džiaugiuosi stipria kuratorių komanda ir visos studentų atstovybės pagalba, iššūkių tikrai kyla, tiek dėl patirties trūkumo, tiek ruošiantis pirmakursių stovyklai, bet tikiu, kas visus iššūkius tikrai įveiksime ir naujus bendruomenės narius pasitiksime puikiai pasiruošę ir su geriausiomis nuotaikomis! 

Ar jau galvojai, ką norėtum veikti po studijų VU TSPMI? 

Dar tikrai nežinau, ką tiksliai norėčiau veikti, todėl stengiuosi kuo daugiau domėtis ir įsitraukti į universiteto siūlomas veiklas. Bet jau turiu tokią idėją, jog labai norėčiau atlikti praktiką Europos Sąjungos institucijose, tad jei per likusį laiką VU TSPMI neatrasiu kitos mane dominančios srities ir pavyks ten patekti, galbūt tai ir bus mano kelio po VU TSPMI pradžia. 

Galbūt norėtum kažko palinkėti instituto bendruomenei?  

VU TSPMI bendruomenei norėčiau palinkėti puikių ir įsimintinų ateinančių mokslo metų, kad kuo greičiau galėtume saugiai grįžti į Vokiečių gatvę ir tęsti geriausiais VU TSPMI tradicijas bei kurti naujas kartu!