2022-05-20 16:18:57
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-20 16:18:57
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-20 16:18:57
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Ugnė Bičkauskaitė

VU TSPMI politikos mokslų bakalauro antrakursė, VU SA TSPMI pirmininkė

Ugne, pirmiausiai, sveikiname neseniai tapus naująja VU SA TSPMI pirmininke! Tačiau prieš klausiant apie tavo veiklą VU SA, įdomu, kaip atsiradai institute. Kas tave čia atvedė? Kodėl pasirinkai studijuoti būtent čia? Kaip vertini studijas institute?

Tiesą sakant, tikriausiai iki 11 – tos klasės buvau tvirtai įsitikinusi, jog išvyksiu psichologijos studijoms svetur. Vis dėlto, per įvairius mokyklos organizuojamus susitikimus su alumni bei suteiktomis galimybėmis iš arčiau patyrinėti, kas vis dėlto yra ta politika, išgirdau ir atradau VU TSPMI. Iki pat priėmimų nebuvau 100 proc. užtikrinta, kuris kelias man geriausias, tačiau žinojau viena – man ypatingai svarbu yra geras išsilavinimas, karjeros galimybių įvairiapusiškumas bei bendruomeniškumas. Supratusi, kad visa tai (ir dar daugiau) galiu gauti studijuodama institute, be dvejonių pasirinkau studijas VU TSPMI. Nors dar nesu tikra, kurios pusės link pakryps mano karjeros kelias, studijomis labai džiaugiuosi. Žinoma, prie kokybiško mokslo prisideda ir tai, jog galiu tapatintis su bendruomene, kuri yra tarpusavyje labai artima bei palaikanti, siekianti, kad nebūtų nei vieno nario, nesijaučiančio jos dalimi.

Iš ko tau susideda studentiškas gyvenimas? Ar laiką skiri tik mokslams ir veiklai atstovybėje, ar prijungi daugiau veiklų?

Studentiškas gyvenimas man yra studijų ir pažinčių / draugysčių su bendrų interesų turinčiais žmonėmis derinimas. Tikriausiai todėl didžiąją savo laiko dalį būtent tam ir skiriu. Nors pirmaisiais studijų metais teko visas veiklas derinti dar ir su darbu, supratusi, jog man svarbiausia yra kokybė ir neturiu gabumų (o gal ir pakankamai noro) suderinti visas veiklas, pasilikau prie savo prioritetų – studijų ir VU SA TSPMI. Vis dėlto, šie metai man atskleidė, kad aktyvus įsitraukimas į organizacijos veiklas gali atnešti įvairiapusiškos patirties, leidžiančios geriau pažinti save pačią bei padėti pamatų dalį ateities karjeroje.

Kaip nusprendei prisijungti prie VU SA TSPMI? Nuo ko viskas prasidėjo ir koks buvo tavo kelias iki pirmininkės pareigų?

Kadangi nebuvau aktyviai įsitraukusi į jokias organizacijas mokykloje, ateidama studijuoti žinojau, kad noriu iš universiteto siūlomų galimybių išsinešti kiek įmanoma daugiau. Nors susipažinus su organizacijomis pirmakursių stovyklos metu ilgai dvejojau, prie kurios labiausiai norėčiau prisijungti, supratau, kad veikdama VU SA TSPMI galėsiu prisijungti prie įvairių sričių ir taip atliepti savo norus. Prisijungusi prie organizacinės ir socialinės sričių supratau, kad man rūpi ne tik bendruomenės puoselėjimas, socialinė pagalba kitiems, bet ir problemų, akademinių klausimų sprendimas. Aktyvesnis įsitraukimas į akademinės srities veiklas padėjo man savyje atrasti iki tol nepažintą norą atstovauti tuos, kurie ne visada gali ar nori garsiai išsakyti savo rūpesčius. Tad pavasarį nusprendžiau kandidatuoti į studentų atstovės poziciją instituto akademinės etikos komisijoje. Taip pat, buvusi VU SA TSPMI pirmininkė Julija pakvietė mane į savo koordinatorių komandą, tad priėmiau asmeninį iššūkį išbandyti save kuruojant bei keliant tikslus marketingo sričiai padalinyje. Metų eigoje atsiradus kitiems projektams, stengiausi nepamesti bei prisidėti prie akademinės bei atstovavimo VU SA TSPMI veiklų pusių, nes žinojau, kad noriu padėti, prisidėti prie kiekvieno studento patirties universitete gerinimo. Šį pavasarį, paskatinta Julijos bei supratusi, kad turiu tikslų, kuriuos norėčiau įgyvendinti kadencijos laikotarpiu, nusprendžiau kandidatuoti į VU SA TSPMI pirmininkes.

Kokią prasmę matai VU SA (TSPMI) veikloje?

Manau, kad VU SA yra ta vieta, į kurią studentai iškilusiais klausimais ar rūpesčiais kreipiasi dažniausiai. Studentams drąsiau, o kartais ir paprasčiau kreiptis į pažįstamus žmones, kurie neišdrįsusių ar negalinčių savęs atstovauti studentų nuomonę gali nešti bei spręsti problemas atitinkamose vietose.

Kaip vyksta VU SA TSPMI veikla karantino metu? Ar susidūrėte su iššūkiais? Kas keičiasi karantinui baigiantis?

Karantino laikotarpiu VU SA TSPMI veikla tikrai nesustojo, o kartais atrodė, kad darbų net padaugėjo. Vis dėlto, tikriausiai daugiausiai iššūkių sulaukė sritys, kurios prisideda prie renginių organizavimo – buvo sudėtinga išsiaiškinti studentų poreikį nuotoliniams renginiams bei išlaikyti ir integruoti dalį neseniai prisijungusios instituto bendruomenės. Todėl žinios apie karantino pabaigą mane ir mano koordinatorių komandą išties džiugina. Žinoma, yra tikimybė, kad teks kažkuriuo metu sugrįžti prie nuotolinio darbo, tačiau šiemet kaip niekada svarbi yra naujų bendruomenės narių integracija. Kadangi pilnai įsilieti į institutą buvo / yra iššūkis ir įstojusiems praeitais metais, iš savęs bei savo komandos tikiuosi išsiplėtusio VU TSPMI bendruomenės stiprinimo visus metus. Verta pabrėžti, kad už socialinę integraciją ne mažiau svarbi yra ir akademinė, kurią sieksiu puoselėti užmezgant ir nuolat palaikant ryšį su skirtingų pakopų VU TSPMI studentais, dėstytojais, administracija bei alumni.

Papasakok apie savo užsiėmimus konferencijoje The COINS bei VU Karjeros dienose. Ką veiki šiose vietose bei kaip nusprendei prie jų prisijungti?

Įsitraukimas į The COINS buvo netikėtas, nes prisijungti prie tuomet dar nedidelės, 4 žmonių komandos, man asmeniškai pasiūlė konferencijos vadovas, su kuriuo anksčiau buvo tekę dirbti prie kito projekto. Nors The COINS yra gyvybės mokslų konferencija, norėdamas praplėsti bendrą konferencijos matymą bei jos tikslus, parodyti, jog skirtingų disciplinų studentai gali įsitraukti prie vieno, iš pirmo žvilgsnio konkrečios tematikos, projekto, vadovas pasiūlė man atstovės ryšiams su visuomene poziciją. Kadangi man gyvybės mokslai nėra svetimi bei buvo smalsu išbandyti save šioje pozicijoje, kvietimą dvejų metų kadencijai priėmiau.

Kiek kitoks kelias buvo VU Karjeros dienose, prie kurių kaip rinkodaros vadovė prisijungiau atrankų keliu, paskatinus draugei, prieš tai metais buvusiai atsakingai už šią sritį.

Papasakok dar šiek tiek apie save: kokių turi pomėgių? Kam skiri savo laisvą laiką?

Tikriausiai nieko nenustebinsiu pasakydama, kad be galo mėgstu skaityti. Nors tam laiko atrasti pastaruoju metu būna sudėtinga, kiekvienoje kelionėje, ar tai truktų 4 val., ar 15 min., šalia savęs turiu knygą. Taip pat labai mėgstu aktyvų laisvalaikį, tad nepasiekiant manęs porą dienų, didžiausia tikimybė, jog būsiu žygyje arba su draugais / šeima keliausiu baidarėmis.

Kokią žinutę kaip VU SA TSPMI pirmininkė norėtum perduoti bendruomenei?

Noriu palinkėti svajoti, ypatingai atėjus vasarai bei artėjant žvaigždžių lietaus sezonui. Būtent svajonės, kurios po to tampa tikslais, mano nuomone, ir veda kiekvieną iš mūsų į priekį, arčiau tos siekiamos laimės.