2022-06-27 03:06:04
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Visi VU TSPMI žmonės

Ieva Miklaševskaja

VU TSPMI alumnė, VU TSPMI Tarptautinių mainų ir programų koordinatorė

Šiemet VU TSPMI baigei Europos studijų magistrą. Papasakok apie savo studijas daugiau – kas labiausiai patiko, įsiminė? Kodėl pasirinkai šią programą?

Baigusi bakalaurą čia, VU TSPMI, svarsčiau apie galimybę studijuoti ekonomiką, tačiau galų gale apsistojau ties Europos studijų magistro programa. Kadangi dar svarstau, kuo noriu tapti užaugus, šios studijos leido pažinti daugelį skirtingų ES veikimo aspektų, iš naujo peržvelgti jos skleidžiamą įtaką ir standartus. Manau, visos VU TSPMI magistro programos suteikia studentams progą kasdien bendrauti su įtakingiausiais šalies politologais, dalintis mintimis su jais, diskutuoti, o tai tikrai plečia studentų akiratį ir jų požiūrį į dabartinius įvykius ir politinę situaciją pasaulyje.

Šią savaitę pradėjai eiti VU TSPMI tarptautinių programų koordinatorės pareigas. Kaip sekasi perimti darbus? Ko tikiesi iš savo darbo VU TSPMI ?

Buvo keista grįžti į universitetą ir pačiai susivokti, kad jau nebesu studentė, tačiau visa komanda labai šiltai mane priėmė. Tikiuosi, susipažinimo su visais darbais laikas neprailgs ir galėsiu kokybiškai kuruoti visus studentus, padėti jiems ir atsakyti į jiems iškylančius klausimus. Tad, mieli studentai, nepykite, jei pradžioje gali tekti atsakymo luktelti šiek tiek ilgiau!

Dirbi ne tik VU TSPMI, bet ir su iliuzionistu Mantu Wizard. Papasakok plačiau apie šią patirtį.

Mantas – tikras savo srities profesionalas ir labiausiai nusipelnęs iliuzionistas Lietuvoje. Nors vis dar tikiu, kad dar gausiu laišką iš Hogwartso, tačiau per visus bendro darbo metus supratau, kad iliuzijos menas yra sunkus ir kruopštus darbas, reikalaujantis milžiniško pasiruošimo ir atsidavimo. Kelių minučių triukas kartais gali pareikalauti metų laiko repeticijų. Tad po nerūpestinga šypsena dažniausiai slypi daugelis valandų darbo. Pati ne kartą bandžiau atlikti triukus, reikalaujančius rankų miklumo ir net žinant visų triukų paslaptis kartais tikrai atrodo, kad be magijos neapsieita.

Šokiai tavo gyvenime taip pat užima gana reikšmingą dalį. Kiek metų šoki? Kokiuose projektuose ar konkursuose esi dalyvavusi?

Šokti pradėjau nuo 7 metų ir su laiku ši veikla užėmė vis daugiau vietos mano gyvenime. Šokiai išmokė koncentracijos, disciplinos ir išugdė turbūt dar didesnį užsispyrimą. Tai buvo ne tik būrelis po pamokų, bet veikla, tapusi mano gyvenimu. Daugelį metų mūsų klubas dalyvavo „Šok su manimi“ projekte, kelis kartus teko ir pačiai jame sudalyvauti, ten ir susipažinome su Mantu, su kuriuo jau 7 metai kaip realizuojame bendrus projektus. Visos patirtys ir padėjo man atsirasti ten, kur dabar esu, ir negaliu tuo nesidžiaugti. Baigus mokslus atsirado dar daugiau laiko, kurį tikrai planuoju skirti šokių treniruotėms ir pasirodymams, tad, tikiuosi, greitu metu galėsiu pasidžiaugti dar vienu sėkmingai įgyvendintu projektu.

Dirbi ne tik VU TSPMI, bet ir intelekto lavinimo centre. Ką veiki šiame centre? Papasakok plačiau.

Jau daugiau kaip dvejus metus Lietuvoje veikia intelekto lavinimo centras „Brain Gym“. Mes veikiame pagal vieną efektyviausių programų pasaulyje „BrainRx“, kurios esmė – individualus darbas su klientu ir ilgalaikiai intelektinio tobulėjimo rezultatai. Programa skirta kiekvienam: nuo 6 metų vaiko iki studento ir net suaugusio žmogaus, norinčio pagerinti savo atmintį, protinius gebėjimus, pasiekti geresnių rezultatų moksle ar darbe. „BrainRx“ įkūrėjas – amerikiečių mokslininkas Kenas Gibsonas. Programos įkūrėjas pats jaunystėje susidūrė su skaitymo sunkumais, tad ryžosi ieškoti problemų sprendimo būdų, kurie padėtų stiprinti visus kognityvinius gebėjimus tiek vaikams, tiek suaugusiems. Dirbdami su vaikais ir suaugusiais mes laviname 7 pagrindines kognityvines sritis. Aš matau didelę prasmę šioje programoje ir mūsų teikiamoje pagalboje žmonėms. Pasaulyje vis dar vyrauja mitas, kad žmogus negali pakeisti savo IQ, tačiau su tinkama pagalba ir nuosekliu darbu galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Mūsų smegenys gali daugiau, nei mums kartais gali pasirodyti, tereikia turėti kantrybės ir užsispyrimo siekiant savo tikslų.