Visi VU TSPMI žmonės

Alessio Antonetti

VU TSPMI praktikantas, Erasmus + programos studentas iš Italijos

Kaip sužinojai apie VU TSPMI? Ir kodėl pasirinkai „Erasmus+” studijas Vilniaus universitete?

Nusprendžiau „Erasmus+” programą išbandyti Vilniaus universitete, nes jo siūlomi dalykai yra įkvepiantys ir kitokie nei tie, kuriuos lankiau prieš atvykdamas čia. Tiesą sakant, šis pasiūlymas man pasirodė labai įdomus, nes programos ir nagrinėjamos temos atrodė naujesnės ir nuolat prisitaikančios prie visuomenės ir jos interesų raidos, leidžiančios studentams aktyviai įsitraukti ir gilintis į temas.

Be to, prieš pasirinkdamas šį universitetą savo patirčiai, daug laiko praleidau žiūrėdamas į Vilniaus universiteto socialinius tinklalapius ir matydamas šią jauną, modernią ir nuolat besikeičiančią aplinką įsitikinau, kad verta atvykti ir studijuoti būtent čia.

Kas tau labiausiai patinka studijuojant Institute?

Studijos VU TSPMI man labiausiai patinka dėl to, kad dėstytojai yra tikrai suinteresuoti vystyti diskusijas ir debatus su studentais, kiekviename seminare jie visada stengiasi iškelti naujų argumentų, kurie visada palieka naujų ir vertingų pamokų. Manau, puiku, kad dėstytojai ir kiti studentai vertina kiekvieno nuomonę, kad sužinai įvairių požiūrių į įvairias svarbias temas.

Kaip kilo mintis atlikti praktiką VU TSPMI administracijoje?

Kadangi šis universitetas man iš karto sukūrė modernios, daug galimybių tobulėti teikiančios vietos atmosferą, pamaniau, kad VU TSPMI priartėsiu prie instituto ir aktyviai išgyvensiu šią patirtį.

Be to, galimybė atlikti praktiką naujame mieste, su naujais žmonėmis ir kita kalba atrodė kaip proga, kurios negalima praleisti, todėl esu dėkingas, kad man buvo suteikta ši galimybė.

Kaip tau Lietuva? Kodėl nusprendei pasilikti čia dar vienam semestrui?

Lietuva – tai vieta, kuri man tiek daug davė nuo tada, kai atvykau į Vilnių 2022 m. rugpjūčio pabaigoje.

Tai labai kitokia vieta, nei esu įpratęs, bet nuo pat pradžių jaučiausi gerai, nes aplinka čia labai jauna ir tarptautinė, yra daug galimybių susipažinti su skirtingais žmonėmis, turinčiais skirtingą patirtį, o Vilnius leidžia gyventi ramiai ir viskas puikiai veikia. Vienas dalykas, kuris man labai patinka, yra žaliųjų erdvių kiekis mieste, malonu, kai gali išeiti iš namų ir po kelių minučių jau vaikščioti parke su dideliais medžiais ir gražia upe, o pats lieki miesto centre.

Per pirmąjį semestrą supratau, kad šis miestas mane verčia gerai jaustis, o universitetas mane labai įkvepia norėti daryti ir mokytis daugiau, todėl nusprendžiau pasilikti antrajam semestrui, nes jaučiau, kad dar nesu pasiruošęs baigti šią patirtį, ir vis labiau įsitikinu, kad pasirinkau teisingai.

Kokius didžiausius skirtumus tarp Italijos ir Lietuvos pastebėjai?

Be abejo, yra keletas kultūrinių skirtumų tarp Italijos ir Lietuvos, iš kurių akivaizdžiausias yra tas, kad žmonės čia iš pradžių atrodo šaltesni ir ramesni. Taip pat man labai patinka, kad jaunimas čia daug geriau žino, kas kasdien vyksta pasaulyje ir aplink mus, man atrodo, kad būtent jaunimas suteikia postūmį miesto gyvenimui, kas Italijoje kartais nėra vienodai įmanoma dėl eilės senų žmonių stipresnėse jėgose, bet manau, kad šis modernumo ir noro žydėti vėjas netrukus atkeliaus ir į Italiją.

Dar vienas didelis pokytis tarp Romos ir Vilniaus – oras, jis tikrai priešingas tam, prie ko esu įpratęs; manau, kad per visą savo gyvenimą nesu matęs tiek daug sniego, bet esu dėkingas, nes tai šią patirtį padarė dar ypatingesnę.

Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei?

Jaučiu, kad šis institutas kasdien tobulėja, o čia studijuojantys studentai iš tiesų yra žmonės, kuriuos norėčiau dažniau matyti universiteto aplinkoje, nes jie visada ieško naujų būdų, kaip padėti pasauliui.

Linkiu visiems esamiems ir būsimiems studentams jausti, kad jų nuomonė yra vertinama taip, kaip aš tai jaučiu čia, ir visiems kartu ieškoti sprendimų siekiant šviesesnės ateities.