Visi VU TSPMI žmonės

Mariam Tsitskishvili

VU TSPMI alumnė, Sakartvelo parlamento darbuotoja

Mariam, visada turėjai ryšį su politikos mokslais, bakalauro studijas baigei tarptautinių santykių srityje, magistro studijoms pasirinkai VU TSPMI. Iš kur atsirado tavo susidomėjimas politikos mokslais?

Dar 2009 metais laimėjau vidurinių mokyklų mainų programos konkursą ir man buvo suteikta galimybė praleisti akademinius metus JAV, nuo tada ir pradėjau domėtis politika ir tarptautiniais santykiais. Galimybė gyventi ir mokytis JAV prisidėjo prie mano ateities planų kūrimo. Amerikietiškoje vidurinėje mokykloje turėjau dvi pagrindines pamokas, kurios stipriai prisidėjo prie mano susidomėjimo politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais – JAV vyriausybės ir JAV istorijos pamokos.

Tik grįžus į Sakartvelą man pavyko aktyviai įsitraukti į įvairius jaunimo projektus, kurių dėka turėjau galimybę aplankyti ir kitas šalis, taip pat ir Belgiją (Briuselį), kur turėjau galimybę aplankyti Europos Parlamentą, NATO būstinę. Čia aš sutikau keletą aukšto rango tarnautojų, būtent tai man ir padėjo apsispręsti, ką noriu toliau studijuoti.

Kodėl nusprendei savo studijas tęsti Lietuvoje? Ar gali papasakoti daugiau apie savo patirtį Vilniuje?

Mano studijos buvo visiškai susijusios su mano domėjimosi sritimi, aš norėjau daugiau sužinoti ir išmokti apie Rusijos užsienio politiką bei Rytų Europos regioną, nes mano gimtoji šalis yra dalis šio regiono, o Rusijos užsienio politika tiesiogiai veikia mūsų kasdienį gyvenimą. Ieškodama magistro studijų galimybių, įvertinau ne vieno universiteto siūlomas alternatyvas, tačiau man labai patiko tai, ką VU TSPMI galėjo tuo metu pasiūlyti.

Mano patirtis Vilniuje buvo fantastiška, galėčiau apie tai pasakoti valandų valandas, tačiau šį syki apsiribosiu keletu žodžiu. Čia aš daug išmokau ir sutikau daug naujų žmonių. Institutas visuose šiuose procesuose buvo ypač svarbus. Esu labai dėkinga tiek akademiniam personalui, tiek ir studentams, kuriuos sutikau Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programoje, būtent jie praturtino studijas ir sukūrė motyvuojančią aplinką.

Esu labai dėkinga Vilniaus universitetui už suteiktas infrastruktūrines galimybes. MKIC biblioteka, kurioje studentai gali mokytis visą parą, kiekvieną dieną, prisidėjo prie to, kad šiandien laikau diplomą savo rankose. Manau, kad bibliotekoje praleidau didžiąją dalį savo buvimo laiko Vilniuje, daugiau nei savo bendrabučio kambaryje.

Reikėtų paminėti, kad Lietuvos oras tapo vienu iš didesnių iššūkių, esu pripratusi prie šilumos ir saulės. Man buvo tikrai sunku, tačiau priverčiau save prie to priprasti ir taip pavyko išgyventi.

Mariam, atvykai čia iš Sakartvelo, tavo šalyje vyko daug permainų ir reformų, kaip įvertintum dabartinę šalies situaciją?

Tiesa, Sakartvelas jau daugybę metų išgyvena daugybę reformų ir permainų, tai nėra nieko naujo mums kaip visuomenei. Norėčiau pasakyti, nepaisant visų kylančių iššūkių išorėje ir viduje, mes esame teisingame kelyje, tęsiame Euroatlantinę integraciją.

Mariam, kurį laiką dirbai Nacionaliniame demokratijos institute (angl. National Democratic Institute), po to tęsei savo darbus Sakartvelo parlamente. Ar galėtum daugiau papasakoti apie savo patirtis ir ateities planus?

Praėjus mėnesiui po grįžimo į Sakartvelą, 2018 metais, pradėjau dirbti Nacionalinio demokratijos instituto parlamentinėje programoje. Šie metai buvo kupini patirčių, turėjau galimybę stebėti tikrąją politiką, įgauti patirties iš pirmų rankų apie tai, kaip veikia aukščiausia šalies įstatymų leidybos institucija. Dar svarbiau yra tai, kad patobulėjau profesinėje srityje ir kaip asmenybė.

Po dviejų savaičių pertraukos vėl pradėjau dirbti parlamente. Tai, kad neteko švaistyti laiko po magistro baigimo, mano nuomone, parodo, kad mano studijos buvo sėkmingos.

 Jau prasidėjo stojimai į Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programą. Ko, tavo nuomone, nauji studentai turėtų tikėtis iš studijų Vilniuje?

Kritinio mąstymo ugdymo, nuolatinių diskusijų ir užduočių, tyrimų įgūdžių tobulinimo, akademinio rašymo, laiko planavimo, profesionalaus ir daug padedančio akademinio personalo. Dar vienas svarbus aspektas yra praktinė patirtis ir galimybė keliauti ir pažinti regioną.

Mariam, galbūt galėtum duoti patarimų, kaip pradėti savo karjeros kelią ir nepasiduoti?

Mano nuomone, raktas į sėkmę yra sunkus darbas, gebėjimas išlikti pozityviam, taip pat yra svarbu suvokti, kad kiekvieno iš mūsų kasdienybėje yra pakilimų ir nuopuolių, tačiau tai neturi mūsų sustabdyti nuo judėjimo pirmyn.