2022-05-20 17:17:39
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-20 17:17:39
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-20 17:17:39
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Giorgi Gatenashvili

VU TSPMI Rytų Europos ir Rusijos magistro programos studentas

Giorgi, papasakok apie save. Iš kur atsirado tavo susidomėjimas politika?

Aš ilgą laiką gyvenau Tbilisyje, Gruzijoje, tačiau esu kilęs iš mažo miestelio, šiuo metu okupuoto Rusijos. Mano šeimos nariai aktyviai dalyvavo savivaldoje ir prieš okupaciją, tačiau tuo metu man politika nebuvo tokia įdomi, labiau domėjausi istorija ir geografija. Po karo su Rusija 2008 m. pokalbiai su šeima apie Rusiją, mūsų gimtąjį miestą ir klausimas „kada galėsime ten sugrįžti?” tapo nuolatine gyvenimo dalimi. Tada rimtai susidomėjau politika ir ypatingai tarptautiniais santykiais, todėl nusprendžiau būtent tai studijuoti universitete.

Koordinavai vienos iš Gruzijos politinių partijų komunikaciją. Ar gali daugiau papasakoti apie šią patirtį?

Tai buvo nuostabi patirtis, politika tapo mano kasdienybe. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip partijos ruošiasi rinkimams, priima kasdienius sprendimus susijusius su tuo, ką, kur ir kada sakyti. Taip pat buvo įdomu ir sutikti žmones, kurie ilgą laiką užsiima politika, žmones, kurie yra valdžioje, pamatyti „iš kitos televizoriaus pusės”.

Kaip atsidūrei VU TSPMI?

Matyt, mano susidomėjimas Rytų Europa ir Rusija nėra stebinantis – mano šalis yra regiono dalis. Viena iš pagrindinių priežasčių buvo galimybė išsiaiškinti, kodėl šalys, kurių patirtis Sovietų sąjungoje buvo gana panaši, kurios pradėjo nuo panašaus taško devyniasdešimtaisiais, dabar yra tokios skirtingos. Noriu suprasti, kas buvo padaryta ne taip šalyse, kurioms dabar sekasi prasčiau, ir ką reikia padaryti, kad šalis pilnai pabėgtų nuo sovietinio palikimo, kuris vis dar turi didelę įtaką dabar. Kita priežastis buvo noras suprasti Rusijos politiką ir išsiaiškinti, kaip galima sustabdyti Rusijos agresiją.

Koks didžiausias studijų institute privalumas?

Galimybė gyventi regione, kuriuo domiuosi ir studijuoju.

Ką norėtum veikti baigęs studijas?

Kol kas nežinau, tačiau galvoju apie dar vienas magistro studijas.