Visi VU TSPMI žmonės

Olena Pankevych

Globalių iššūkių politikos bakalauro programos studentė

Kodėl pasirinkai studijuoti globalių iššūkių politiką Vilniaus universitete?  
 
Šios programos pasirinkimą didele dalimi lėmė platus siūlomų disciplinų spektras: visos jos man atrodė įdomios ir aktualios, nes nebuvau iki galo tikra, ką daryti iš savo noro nuversti kalnus ir „daryti gera pasauliui ir savo šaliai”. Ši programa iš tiesų apima daugelį problemų, su kuriomis susiduriame šiais laikais, aspektų; nagrinėja teisines, moralines, ekonomines ir kitas perspektyvas, susijusias su daugeliu pasaulinių iššūkių.  
 
Kas labiausiai patinka studijuojant VU IIRPS? 
 
Labai džiaugiuosi mūsų turimomis disciplinomis ir visu studijų procesu, tačiau labiausiai VU TSPMI man patinka visų teikiamų „užklasinių” dalykų buvimas. Per kiek daugiau nei vieną studijų semestrą čia jau turėjau galimybę prisijungti prie įdomių konferencijų, gyvai stebėti įvairių sėkmingų ir išprususių žmonių pasisakymus ir netgi jau patekau į „Smart Internship” programą. Visa tai įrodo, kad jei įdedi pastangų – fakultetas ir jo bendruomenė bus daugiau nei pasirengę tau padėti, o tai atveria daugybę nuostabių galimybių.  
 
Institute, labai aktyviai dalyvauji universiteto gyvenime. Kokių tikslų sieki po studijų? 
 
Be abejo, pasibaigus studijoms grįšiu atgal į Ukrainą ir, tikiuosi, panaudosiu čia išmoktus dalykus. Vis dar esu „savo” interesų srities paieškose, todėl visa veikla, padedanti plėsti pasaulėžiūrą ir ruoštis ateičiai, man yra labai svarbi.  
 
Esi VU SA TSPMI narė ir inicijavai bendradarbiavimą su FSL Studentų sąjunga, organizuodama renginius, kuriuose susitinka studentai iš Lietuvos ir Ukrainos, gal galėtum plačiau papasakoti apie šią organizaciją ir kaip kilo ši idėja? 
 
Tiesą sakant, prisijungusi prie VU SA TSPMI pajutau, kad organizacija, turinti tokį potencialą, istoriją ir daug narių, galėtų dar daugiau nuveikti vienijant studentų bendruomenę čia. Taigi susitikome su FSL studentų sąjungos atstovais iš Kijevo Igorio Sikorskio politechnikos instituto ir suplanavome keletą bendrų pramoginių renginių – žaidimų vakarus, apskritojo stalo diskusijas ir pan.  
 
Norėčiau, kad šie renginiai būtų populiaresni tarp mūsų studentų, nes mūsų dalyvavimas nėra toks, kokio tikėjausi. Galbūt dauguma studentų iš tikrųjų nenori įdėti pastangų, apie kurias kalbėjau anksčiau, o jei taip yra, tai kelia nerimą.  
 
Esi Vilniaus universiteto Debatų klubo narė. Kuo tau patinka ši patirtis?  
 
Debatai tapo didele mano aistra, man patinka konkurencija, įdomūs pasiūlymai, bendra visų narių nuotaika. Gruodžio mėnesį turėjau galimybę vykti į debatų turnyrą Rygoje, kuris tikriausiai buvo ryškiausias viso semestro įvykis. Tam tikra prasme tai buvo netgi terapija, nes smegenys susitelkia ties labai konkrečia sudėtinga užduotimi, procesas yra struktūruotas ir tuoj pat matai savo pastangų rezultatus.  
 
Dabar priklausau VU Debatų klubo tarybai, o tai mane labai džiugina. Esu atsakinga už mūsų socialines medijas, taip pat dalyvauju organizuojant renginius. Dabar stengiuosi kuo daugiau savo draugų užkrėsti debatais! Ir iš tikrųjų šiuo metu beveik du trečdaliai aktyvių Debatų draugijos narių yra iš TSPMI!  
 
Ko norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei? 
 
Linkiu visiems stiprybės, sėkmės atrasti savo nišą ir tinkamai mėgautis visa universiteto patirtimi. Būkite drąsūs, aktyvūs, dalyvaukite ir nebijokite išsiskirti!