Visi VU TSPMI žmonės

Sandra Četrauskienė

VU TSPMI psichologė

Darbą institute pradėjai vos prieš keletą dienų. Kaip prisijungei prie VU TSPMI bendruomenės? 

Taip, darbą pradėjau vos prieš keletą dienų, tačiau prie VU TSPMI bendruomenės buvau jau prisilietusi pavasarį organizuojant TSMPI darbuotojų patirtines studijas su tuo metu buvusia psichologe Laura. Tikiu, kad su kiekviena diena vis labiau galėsiu kurti pasitikėjimu grįstus santykius, prisijungsiu į įvairias veiklas ir galėsiu būti pridėtine dalimi TSPMI bendruomenėje. 

Dvylika metų praleidai JAV, ką veikei, kaip sukaupta patirtis padeda darbui Lietuvoje? 

Mano gyvenimas JAV praturtino mane visomis prasmėmis – žiniomis, įgūdžiais, patirtimi ir vidine parengtimi. Daug ko išmokau ir šiandien tai taikau tiek savo profesiniame, tiek ir asmeniniame gyvenime. Išmokau investuoti į savo profesiją bei kompetencijas ir būti lojalia savo profesijai ir vertybėms. Taip pat, mano vidinė parengtis (savimotyvacija ir savidisciplina) tapo įpročiu visada daryti geriausiai, kaip gali tuo metu ir visada siekti ambicingų tikslų.  

Kaip atrodo įprasta tavo darbo diena? 

Įprastai diena prasideda nuo planavimo, peržiūrėjimo laiškų, pasitikrinimo dėl skubių ir svarbių darbų bei jų prioretizavimo, organizavimo ir įgyvendinimo. Darbe visada tenka reaguoti lanksčiai ir prisitaikyti prie galimų pokyčių (pvz. kriziniai atvejai, konsultacijos, susitikimai su bendruomenės gerovės skyriaus komanda).  

Kaip atsipalaiduoji po įtemptos darbo dienos. Kaip apskritai atrodo tavo laisvalaikis? 

Po įtemptos darbo dienos man visada padeda dušas kaitaliojant karštą ir šaltą vandenį. Šiaip laisvalaikiu mėgstu važinėti dviračiu, bėgioti ir klausytis audio knygų. Mėgstu laiką leisti su šeima. O labiausiai atpalaiduoja knygų skaitymas, ypač dievinu detektyvus.  

Šiuo metu vedi įvairiausius užsiėmimus, susijusius su karjera, savęs pažinimu, savo potencialo išpildymu. Taip pat teiki psichologo konsultacijas ne vienoje įstaigoje. Ar dažnai jauni žmonės kreipiasi pagalbos? Kodėl tai yra svarbu? 

Šiandien tikrai pastebiu augančią tendenciją kreiptis pagalbos. Kreipiasi įvairaus amžiaus. Jauni žmonės dažniau kreipiasi pagalbos geriau suvokti save ir savo jausmus, gebėti save reguliuoti, motyvuoti, priimti sprendimus, išmokti naujų elgesio būdų, įgalinti savo potencialą, bei turėti mokymosi, darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. 

Ko palinkėtum TSPMI bendruomenei? 

TSPMI bendruomenei palinkėčiau bendrystės, pasitikėjimo, atsakomybės ir darnos.