Uždaryti
2021-03-08 11:50:09
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas kovo mėnesį vyks virtualiai. Pavasario semestro tvakaraščius galite rasti čia!

D.U.K.

Stojantiems

Kokie turėtų būti valstybinių egzaminų rezultatai/konkursinis balas, norint įstoti į VU TSPMI?

Situacija kasmet kinta, nes moksleiviai vienais metais valstybinius egzaminus laiko geriau, kitais – prasčiau. 2019 m. konkursinio balo į valstybės finansuojamą vietą vidurkis buvo 7.39,  į  mokamą– 7.26.

Kiek studentų priimama į VU TSPMI kasmet? Kiek iš jų gauna valstybės finansuojamą vietą (krepšelį)?

Siūlomų studijų vietų skaičius kasmet kinta, tačiau kiekvienais metais priimama apie 160 studentų. Iš jų apie 150 yra valstybės finansuojamos vietos.

Kiek kandidatų pretenduoja į valstybės finansuojamą vietą institute?

Stojimo konkursas į VU TSPMI kasmet būna didelis. Studijuoti institute nori daug moksleivių iš visos Lietuvos. Todėl į vieną vietą pretenduoja 2-3 (įrašę studijas TSPMI pirmuoju pageidavimu), o kartais ir daugiau moksleivių.

Kiek kainuoja studijos VU TSPMI?

Metinė bakalauro studijų TSPMI kaina yra 2300  €.

Metinė magistro studijų kaina yra 2952 €, išskyrus Rytų Europos ir Rusijos studijų programą, kurios kaina – 3200 €.

Kokia yra paskolų už studijas gavimo tvarka?

Išsamią informaciją apie paskolų gavimo ir grąžinimo tvarką galite rasti čia.

Kokia yra vietos universiteto bendrabutyje gavimo tvarka?

VU TSPMI studentai yra apgyvendinami universiteto bendrabučiuose, esančiuose Saulėtekyje bei Didlaukio gatvėje, Baltupiuose. Išsamią informaciją apie vietų suteikimą VU bendrabučiuose galite rasti čia.

Studentams

Kokių studijų mainų galimybių turi VU TSPMI studentai?

VU TSPMI studentai gali išvykti studijuoti į daugiau nei 50 Europos ir pasaulio universitetų gavę Erasmus mobilumo stipendijas, kurios padeda padengti gyvenimo, kelionės bei mokymosi išlaidas. Taip pat galima pasinaudoti ir dvišalėmis sutartimis, kurias yra sudaręs Vilniaus universitetas – pilną priimančių universitetų sąrašą galite rasti čia.

Kur galiu rasti šaltinių studijoms?

VU TSPMI biblioteka – viena iš gausiausius fondus turinčių politikos mokslų bibliotekų Šiaurės ir Vidurio Europos regione, kurios lentynose – apie 42 000 leidinių. Dar apie 20 000, dažnai vienetinių, leidinių turi bibliotekoje įsikūręs Atviras Lietuvos fondas. Taip pat VU studentams yra prieinamos ir internetinės duomenų bazės, kurių sąrašą galima rasti čia.

Kokios yra rašto darbų rašymo taisyklės?

VU TSPMI rašto darbų taisyklės yra aprašytos metodiniuose nurodymuose, kuriuos galima rasti čia. Rašto darbai pristatomi į 205 kab.

Kur kreiptis, jei noriu gauti informaciją apie studijas ar kitus reikalingus dokumentus?

Reikalingas prašymų formas galite rasti čia arba Vilniaus universiteto Informacinėje sistemoje. Prašymus galite pateikti 205 kab.

Kur kreiptis, jei noriu renginiui rezervuoti auditoriją?

Norint rezervuoti auditoriją reikėtų kreiptis į Mokslo, tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrių (207 kab.). Tai reikėtų padaryti kuo anksčiau dėl didelio auditorijų užimtumo.

Kaip galiu susistabdyti studijas?

Studentui (klausytojui) dėl svarbių priežasčių laikinai negalinčiam tęsti studijų akademinio kamieninio padalinio vadovas gali leisti ne ilgiau kaip vieneriems metams sustabdyti studijas. Taip pat yra ir galimybė ne ilgiau kaip vieneriems metams gauti akademines atostogas dėl asmeninių priežasčių.

Studentui (klausytojui), laikinai negalinčiam tęsti studijų dėl ligos, nėštumo ar kūdikio priežiūros ir pateikusiam tai įrodančius dokumentus, suteikiamos akademinės atostogos. Dėl ligos akademinės atostogos suteikiamos iki dvejų metų, dėl nėštumo ir kūdikio priežiūros – įstatymų numatytam laikui, bet ne ilgiau kaip trejiems metams. Akademines atostogas suteikia akademinio kamieninio padalinio vadovas. Akademinių atostogų trukmė skaičiuojama nuo prašymo pateikimo datos. Prašymo formą galite rasti čia.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Kaip galiu išsakyti savo nuomonę apie studijas?

Visų pirma, kiekvienas studentas turėtų užpildyti semestro pabaigoje vykdomas apklausas, kurias vykdo dėstytojai. Apklausas taip pat gali rasti VU Informacinėje sistemoje.

VU TSPMI administracija taip pat kiekvieną semestrą vykdo susitikimus su kursų ir grupių seniūnais, o Studijų programų komitetuose taip pat yra ir studentų atstovai, kurių kontaktus gali rasti VU SA TSPMI tinklalapyje.

Žinoma, laukti susitikimų ar apklausų nėra būtina, bet kuriuo metu gali kreiptis į Studentų atstovybę arba Instituto studijų skyrių.

Kur galima rasti psichologinį konsultavimą?

Visą informaciją apie psichologinį konsultavimą ir pagalbą rasite čia ir čia