2022-06-28 08:30:56
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

2022-06-28 08:30:56
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Visi VU TSPMI žmonės

Emilija Juškevičiūtė

VU TSPMI magistrantė, VU TSPMI studentų korporacijos RePublica pirmininkė

Emilija, pasidalink, kaip ir kodėl prasidėjo Tavo kelias VU TSPMI?

Ilgai neapsisprendžiau, kur norėčiau stoti. Patiko ir sekėsi ne viena sritis. Vienuoliktoje klasėje favoritė buvo fizika, o dvyliktoje apsisprendimas tik sunkėjo, domino ir istorija, kalbos. Politikos mokslai pasirodė kompromisas, apimantis daug man įdomių dalykų. Iš vyresnių draugų buvau girdėjusi, kad TSPMI jiems pavyko realizuoti skirtingus savo pomėgius, todėl pamaniau – kodėl gi ne. Šiuo metu studijuoju antrame magistro kurse, taigi, sprendimas nebuvo toks jau blogas.

Atrodo jau ne pirmus metus priklausai VU TSPMI studentų korporacijai RePublica. Kuo Tave patraukė būtent ši organizacija? Ką pavyko atrasti šioje veikloje?

Prisimenu, kad per Fuksų stovyklą norėjau užsirašyti į kone visas įmanomas organizacijas. Galiausiai teko susisiaurinti užmojus, o korporacija labiausiai suintrigavo. Korporacija yra ypatinga bendruomenė. Dėmesį ji man patraukė savo ištikimybe tradicijoms, tačiau netrukau suprasti, kad ne tai yra esmė. Man labai patiko, kad korporacijos veiklos yra labai išjaustos ir apgalvotos, orientuojamasi į kokybę, o ne kiekybę, ir visa ko centre yra bendruomenės kūrimas. Manau, RePublica jungia labai įvairius, skirtingai mąstančius žmones. Buvimas ten mane užaugino ir paskatino studijų metus neprabėgti paviršiumi, o savo akademiniame gyvenime paieškoti gilesnės prasmės.

Neseniai pradėjai pirmininkauti VU TSPMI studentų korporacijai RePublica. Pasidalink, plačiau apie šios organizacijos veiklą. Kokius tikslus pati išsikėlei savo pirmininkavimui?

Šiemet tikimės tęsti nors dalį savo tradicinių veiklų, kurias smarkiai riboja pandemijos situacija. Korporacijos egzistavimas stipriai pagrįstas buvimu kartu, o dabar tai tapo ypatingu iššūkiu. Sieksime prisitaikyti prie situacijos, ieškoti alternatyvų. Manau, labiau atsigręšime į gamtą ir dalį veiklų perkelsime į gryną orą. Galbūt apribojimai taps proga daugiau laiko skirti akademiškumo puoselėjimui? Kad ir nuotoliniu būdu, toliau vystysime tokius projektus, kaip Jaunųjų politologų mokykla, korporantų paskaitos. Reaguodami į esamą situaciją svarstome savanorystės ir socialinio atsakingumo klausimus.

Papasakok, kokių dar pomėgių turi? Kuo užsiimi, be studijų ir veiklos VU TSPMI studentų korporacijoje RePublica?

Labai myliu gamtą ir mėgstu joje būti, propaguoju sportišką ir aktyvų gyvenimo būdą. Ne pirmus metus savanoriauju kaip vadovė „Atgajos“ vaikų stovyklose. Nuo pat vidurinės mokyklos savanorystė buvo svarbi mano gyvenimo dalis. Studijos ir darbai gerokai sumažino to apimtis, bet tradicija vasaromis važiuoti į „Atgają“ liko.

Pabaigai, galbūt norėtum kažko palinkėti mūsų bendruomenei šiuo pakankamai neramiu metu.

Mes esame politikos mokslininkai, taigi, žinome, kad žmonija egzistavo ir blogesnėmis sąlygomis. Nepaisant visų sunkumų, tai yra proga sustoti, rasti laiko pomėgiams, išmokti kažką naujo.