2022-05-27 06:02:47
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-27 06:02:47
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-27 06:02:47
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Ugnė Bartašiūtė

VU TSPMI alumnė

Esi VU TSPMI absolventė, kaip pasirinkai studijuoti čia? Ką tau šiandien reiškia institutas?  

Mokykloje visi dalykai sekėsi labai gerai, tačiau sau neturėjau aiškaus atsakymo, koks profesinis kelias būtų arčiausiai širdies – pasirinkimai svyravo nuo medicinos iki teisės studijų. Vartant aukštųjų mokyklų leidinį akį patraukė VU TSPMI pavadinimas ir aprašymas, pradėjau domėtis daugiau, o apsilankiusi studijų mugėje ir pabendravus su instituto studentais supratau, kad noriu studijuoti būtent čia. Tuomet sužavėjo platus mokslų profilis ir idėja, kad TSPMI yra diplomatų ir valstybės sprendimų priėmėjų kalvė. Turbūt papildomą vidinę motyvaciją suteikė ir tai, kad norint įstoti į TSPMI buvo aukšta kartelė, reikėjo labai gerų egzaminų rezultatų – tai tapo iššūkiu, kurį norėjau įveikti.

TSPMI šiandien man yra bendruomenė – čia sutikau iki šiol man artimus ir svarbius žmones, daug instituto alumnų dirba mano profesinėje aplinkoje. Institutui esu dėkinga už sukurtą tvirtą pamatą mano ateičiai.

Buvai VU SA TSPMI pirmininkė, kaip prasidėjo tavo kelionė Studentų atstovybėje? Kaip vertintum patirtį įgytą Studentų atstovybėje šiandien? Kokie geriausi/linksmiausi prisiminimai iš šios organizacijos?

Buvau aktyvi ir mokykloje, tad pradėjus studijas taip pat ieškojau papildomos veiklos. Prisijungti prie Studentų atstovybės pirmame kurse paskatino kuratoriai – didžioji jų dalis priklausė šiai organizacijai. Atrodė įdomu prisidėti prie studentų balso atstovavimo, tačiau turbūt ryškiausi ir linksmiausi prisiminimai susiję su fuksų stovyklų organizavimu. Vienais metais su organizatoriais studentiško taupumo sumetimais nusprendėme stovyklos dalyviams maistą gaminti patys – švelniai tariant, pervertinome savo jėgas, tačiau galų gale viskas baigėsi sėkmingai. Jei gerai pamenu, mūsų gamintais pietumis netgi vaišinosi ir dabartinė LR Premjerė I. Šimonytė, kuri tuo metu sutiko atvykti pasidalinti savo patirtimi su būsimaisiais politologais.

Kokiomis dar veiklomis domėjaisi studijų metais? 

Be Studentų atstovybės buvau įsitraukusi į laikraščio Post Scriptum veiklą. Tačiau palaipsniui vis daugiau laiko ir dėmesio skyriau karjeros klausimams, labai norėjau įgyti praktinės patirties ir taip „išbandyti” teorines studijų žinias. Dar trečiame kurse pradėjau pirmąją praktiką JAV Ambasadoje Vilniuje, vėliau išvažiavau stažuotis į Briuselį, o baigiant bakalaurą prisijungiau prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų štabo komandos. Tai buvo neįkainojama patirtis, nors ir teko intensyviausią rinkimų laikotarpį derinti su baigiamojo darbo rašymu.

Turi sukaupusi įspūdingą patirtį tiek viešajame tiek privačiame sektoriuje: darbas LR prezidentūroje, komunikacijos vadovės pareigos „Maxima Grupėje“ ir Lietuvos pašte. Kaip VU TSPMI tau padėjo tavo karjeros kelyje?

Manau, kad didele dalimi būtent studijos VU TSPMI lėmė, kad šiandien dirbu komunikacijos srityje. Institute išmokau greitai perprasti skirtingas net ir visai nepažįstamas temas, įsigilinti į įvairius kontekstus, susieti priežastinius ryšius, galų gale – sklandžiai dėstyti mintis. O svarbiausia TSPMI ugdo kritinį mąstymą – jis  yra būtinas dirbant komunikacijos srityje. Žinoma, turbūt tai nepakenkia ir kitur.

Šiuo metu esi tarptautinės įmonių grupės „Modus Group” komunikacijos vadovė. Kaip tau sekasi šiose pareigose? Kaip atrodo tavo rutininė darbo diena?

„Modus Group“ veikia 11 Europos rinkų, o pagrindinės veiklos apima tokias sritis kaip atsinaujinanti energetika ir mobilumas (turbūt daugeliui geriausiai pažįstamas grupei priklausantis prekės ženklas – „CityBee“). Dirbti tokiose naujos kartos verslo srityse, kurios prisideda prie klimato kaitos stabdymo, mane motyvuoja ne tik profesine, bet ir asmenine prasme. Na, o komunikacijos srityje dažniausiai turi būti pasiruošęs įvairiems netikėtumams, tad ir rutininių dienų nebūna daug.

Ką norėtum palinkėti VU TSPMI bendruomenei 30-ojo gimtadienio proga?

Išsaugoti tai, kas vedė TSPMI tuos 30 metų pirmyn ir išlaikyti sau iškeltą aukštą kartelę. Tačiau kartu linkiu nebijoti keistis – tik keičiantis ir einant pirmyn įmanoma tapti geresne savo paties versija. To ir linkiu VU TSPMI.