2022-05-20 16:09:53
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-20 16:09:53
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-20 16:09:53
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Visi VU TSPMI žmonės

Sara Aškinytė

VU TSPMI politikos mokslų bakalauro trečiakursė, LMS prezidentė

Sara, papasakok apie savo kelią į VU TSPMI. Kodėl būtent čia nusprendei studijuoti?

Būdama dvyliktokė nežinojau, ką studijuoti norėčiau. Man sekasi daug sričių, dėl to išsirinkti vieną buvo itin sunku. Daug blaškiausi, kol galiausiai nusprendžiau pabandyti VU TSPMI. Prie sprendimo prisidėjo tai, jog jau tuo metu veikiau visuomeninėje veikloje, tad TSPMI atrodė kaip tinkamas žingsnis. Šiandien manau, kad tai vienas geriausių pasirinkimų, koks tik galėjo būti, kadangi studijuodama įgyju neįkainojamos patirties.

Esi Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė, kaip įsitraukei į šią organizaciją? Kokius darbus atlieka organizacijos prezidentė?

Prisimenu, kai mokiausi gimnazijoje, pastebėdavau daug dalykų, kurie vyksta neteisingai pačioje mokykloje. Ėmiau matyti problemas – ne tik apie jas kalbėti, bet ir bandyti spręsti. Taip įsitraukiau į mokinių savivaldos veiklą ir taip prasidėjo mano kelias visuomeninėje veikloje, kol galiausiai tapau vienintelės moksleiviams atstovaujančios organizacijos vadove. Vadovavimas organizacijai apima daug sričių, kaip kad komandos valdymas, organizacijos reprezentacija, atstovavimas aukščiausiose institucijose. Nebūna nei vienos dienos vienodos, jas lydi skambučiai bei el. laiškai ir nuolatinis užimtumas.

Kaip pasikeitė LMS veikla karantino metu? Ar susiduriate su naujomis problemomis? Kokiomis?

Karantino metu tikrai kilo daug iššūkių pačiai organizacijai. Teko atšaukti dešimtis renginių, tradicija tapusių veiklų, kurios vienydavo savanorius. Be to, pats darbas persikėlė į nuotolinę erdvę, kilo daug svarbių nacionalinių švietimo klausimų, su kuriais teko dirbti. Drįsčiau teigti, kad darbo netgi padaugėjo.

2020 metais tau buvo suteikta VU TSPMI Alumnų draugijos stipendija, kaip nusprendei jos siekti? Ar nustebai, kad ji buvo suteikta tau?

Labai džiaugiuosi ir jaučiuosi pagerbta, kad būtent man teko ši stipendija. Sugalvojau jos siekti pastebėjus, kad tikrai įsitraukiu į gausybę visuomeninių veiklų, o ir mano studijų rezultatai yra itin geri. Pamaniau, kad verta pabandyti ir galiausiai tai tapo realybe. Tikrai žinau, kad buvo daugybė vertų kandidatų, todėl nustebau, kad stipendiją gavau būtent aš. Planuoju investuoti ją į tolimesnius mokslus, pasiruošimą magistro studijoms, todėl esu labai dėkinga už tokį įvertinimą.

Kaip tau sekasi suderinti visas savo veiklas su mokslais? Ar nuotolinis mokymasis palengvino ar pasunkimo mokymosi procesą?

Labai svarbu planuoti savo laiką, to išmokau būdama prezidente ir besimokydama TSPMI. Kartais tikrai būna sunkių akimirkų, tačiau myliu veiklas, kuriose veikiu, ir taip pat savo studijas, tad tai mano prioritetai, kuriems atrandu pakankamai laiko. Pasistengus viską įmanoma suderinti, o ir mano veikla yra tarsi studijų praktika – kas savaitę tenka lankytis Seime, ministerijose ir kitose institucijose. Nuotolinis mokymasis suteikė galimybę dar geriau išnaudoti laiką. Ilgiuosi paties universiteto ir kolegų, bet ir nuotoliniu būdu pavyksta puikiai mokytis.

Pabaigai, gal norėtum ką nors palinkėti VU TSPMI bendruomenei?

VU TSPMI bendruomenei norėčiau palinkėti veržlumo bei būti geriausiems savo srityse. Labai džiugu augti kartu su tokia žingeidžia bendruomene – taip galime vienas kitą papildyti ir kartu kilti į žvaigždes.