2022-07-01 14:38:41
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

Technologijų politikos tyrimų grupė

Tyrimų grupė susikūrė reaguodama į virsmo technologijų (angl. Emerging and disruptive technologies) plėtrą ir didėjančią jų reikšmę valstybės, visuomenės ir individų santykiams bei saugumui. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas, didieji duomenys, kvantinės ir kitos virsmo technologijos turės evoliucinį poveikį pasaulio suvokimui, socialiniams procesams bei tarptautinei politikai. Įvairiapusė technologijų įtaka jau dabar skatina kelti klausimus, kaip mes įsivaizduojame ir analizuojame ne tik valstybės, bet ir žmogiškumo ribas, kokius naujus santykius ir galios vaidmenis kuria technologijos.

Tyrimų grupė įtraukia tarpdisciplinines temas, skirtas dalintis idėjomis, pradėti ir gilinti diskusijas bei tyrimus apie technologijų įtaką įvairioms valstybės ir žmogaus gyvenimo sritims. Tyrėjai nagrinėja (tačiau neapsiriboja) skaitmeninio suvereniteto, kibernetinio saugumo, dirbtinio intelekto ir tarptautinių normų, autonominių ginklų, stebėsenos technologijų, žmogaus fizines savybes papildančių technologijų, asmens duomenų rinkimo ir apdorojimo temomis. Analizuojama, kaip skirtingos technologijos ir su jomis susiję iššūkiai veikia tarptautinės politikos procesus ir skirtingų veikėjų elgesį. Tikimasi, kad grupės veikla, atliekami tyrimai ir plėtojamos diskusijos prisidės ne tik prie technologijų ir politinių procesų aktualumo Lietuvoje, bet kartu taps viena iš bendradarbiavimo platformų sparčiai besivystančiame tyrimų lauke.

Tyrimai

Kontaktai