Uždaryti
2021-09-27 14:14:41
2021-09-09 00:00:00

Naujuosius mokslo metus pasitinkame su atnaujintais rašto darbų metodiniais nurodymais. Juos galite rasti čia!

Dvejonių, nuogąstavimų ir mitų apie Europos Sąjungą prevencija

Projekto trukmė
2005–2006 m.
Dalyviai
Ramūnas Vilpišauskas
Gediminas Vitkus
Jonas Čičinskas
Jonas Daniliauskas
Jurgis Vilčinskas
Finansuotojas
Europos Komisija

Projekto aprašymas

Projekto tikslas – miestų ir regionų bendruomenėse sklaidyti su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje susijusias baimes ir mitus, dažniausiai kylančius ne dėl realių grėsmių, o dėl nepakankamos informacijos apie ES narystės poveikį Lietuvai, konkrečiam individui, atitinkamai visuomenės ar profesinei grupei.
Projekto metu miestų ir regionų bendruomenėse ES integracijos ekspertai mėgino paneigti ir įsisenėjusius mitus apie ES, ir įveikti dažnai nepagrįstą visuomenės nerimą atsakydami į klausimus, tapusius ypač aktualiais pastaruoju metu – ar tikrai griūva Europos Sąjunga? kodėl ir ar pagrįstai priešinamasi naujajai Europos Konstitucijai? kam ES reikia Turkijos? kas laukia po euro įvedimo?
Surengta 40 renginių regionų bendruomenėms - paskaitų, atvirų diskusijų aktualiomis ES temomis.
Projekto metu sukauptos informacijos pagrindu išleista knyga „Lietuvių mitai apie Europos Sąjungą“ (Vilnius : Vertimo, dokumentacijos ir informacijos centras, 2006).
Knygoje galima rasti atsakymus, ar Europos Sąjunga priklauso nuo Rusijos dėl jos energijos išteklių, ar nesumažės Lietuva dėl emigracijos, ar Lietuva liks Europos užkampiu laiku neįsivedus euro, ar nenukentėjo Lietuvos politika, įstojus į ES, ar tikrai sugrius Europos Sąjunga.

Dalyvaujančios institucijos

VšĮ „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“, VU TSPMI, VšĮ “Vertimo, dokumentacijos ir informacijos centras”.