Tautinis tapatumas globalizacijos sąlygomis: etinės implikacijos ir demokratijos paradoksai

Projekto trukmė
2003–2006 m.
Dalyviai
Algimantas Jankauskas
Alvydas Jokubaitis
Vytautas Radžvilas
Jonas Čičinskas
Kristina Vaičiūnaitė

Projekto aprašymas

Projekto tikslas - išanalizuoti globalizacijos poveikį Lietuvos visuomenės vertybinių orientacijų bei moralinių nuostatų, suvereniteto, valdymo formų kaitai.
Kaip sąveikaus tautiniai, regioniniai ir tarptautiniai dalykai ir koks bus jų poveikis tautiniam tapatumui? Kaip transformuosis demokratijos modeliai ir kokią praktinę reikšmę šie pokyčiai turės institucinei sąrangai, tarpinstitucinei sąveikai, piliečių dalyvavimui ir demokratijos efektyvumui? Tai svarbiausieji projekto tyrimų klausimai.
Pagrindinis renginys - konferencija „Globalizacija ir tapatumo dilemos: tarp tautiškumo ir kosmopolitizmo“, 2005 spalio 14 d. Vilniuje
Projekto tyrimų pagrindu išleista kolektyvinė studija “Lietuva globalėjančiame pasaulyje” (Vilnius: Logos, 2006).

Dalyvaujančios institucijos

Kultūros, filosofijos ir meno institutas (dabar Lietuvos kultūros institutas), VU TSPMI, VPU, Eszterházy Károly College (Vengrija), St. Thomas universitetas (JAV).