2021-07-28 13:29:19
2021-07-27 10:42:00

Liepos 28 d. 11 val. vyks nuotolinis susitikimas su VU priėmimų skyriaus vadovu, kuris atsakys į stojančiųjų klausimus bei pristatys šių metų stojimo į bakalauro studijas taisykles.
Kviečiame dalyvauti paspaudus šią nuorodą.

2021-07-28 13:29:19
2021-07-22 00:00:00

Nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio d. VU TSPMI pastate vyks remonto darbai. Instituto administracija dirbs nuotoliniu būdu. Kilus klausimams kreipkitės el. paštu.

Mažosios valstybės ir nauja saugumo aplinka

Projekto vadovas
Margarita Šešelgytė
Projekto trukmė
2017-2019
Dalyviai
Neringa Bladaitė
Živilė Marija Vaicekauskaitė

Projekto aprašymas

Šis projektas yra parengiamoji iniciatyva, skirta tyrimams apie užsienio ir gynybos politiką ir iššūkius, su kuriais dėl besikeičiančios saugumo aplinkos susiduria mažos valstybės Rytų Europoje, Vidurio Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Okeanijoje. Mažos valstybės sudaro daugiau nei pusę narių Jungtinėse Tautose. Jos mažos savo populiacijos dydžiu ir teritorija, bet neretai jos daro nemenką įtaką globaliai politikai ir jos daug dažniau paveikiamos pasikeičiančios pasaulio galių pusiausvyros. Šis projektas sukuria terpę teorinei diskusijai apie mažųjų valstybių vaidmenį besikeičiančioje tarptautinėje aplinkoje bei kaip valstybės sugeba palaikyti santykius su didžiosiomis galiomis naujoje saugumo aplinkoje.

Dalyvaujančios institucijos

University of Iceland, University of Canterbury, Vilnius University, Georgetown University