Studentų mokslinis tyrimas. Kraštutinės dešinės naratyvai Lietuvos naujienų portaluose

Projekto trukmė
2023 m. liepos 1 d. – 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Dalyviai
Brigita Katlioriūtė

Projekto aprašymas

Lietuvos viešoji erdvė pasižymi vertybine poliarizacija, matoma ir tarp žiniasklaidos priemonių. Pastebimas naujienų portalų, atskiriančių save nuo vadinamosios mainstream („sisteminės“) medijos, kritikuojančių tradicinę žurnalistiką ir žadančių „aukštesnę“ savo turinio kokybę, formavimasis. Tyrime keliama hipotezė, kad šie alternatyvūs naujienų portalai iškyla kraštutinės dešinės diskurse ir tampa ideologijai prijaučiančių politinių bei visuomeninių figūrų pasireiškimo erdve. Tačiau šiuo metu tokių naujienų portalų skleidžiami naratyvai nėra išanalizuoti. Pagrindinis tyrimo tikslas – pirminė kraštutinės dešinės naratyvų naujienų portaluose analizė.