2020-11-25 08:00:29
2020-11-10 00:00:00

Visuotinio karantino metu VU TSPMI administracija atsižvelgiant į esančias rekomendacijas dirba nuotoliniu būdu. Su administracija galite susisiekti šiais numeriais: studijų klausimais kreiptis tel.: 8 (5) 251 4135, kitais klausimais tel.: 8 (5) 251 4130. Jei jums reikalinga gyva konsultacija, kviečiame iš anksto susiderinti susitikimą susiderinti el. paštu.

2020-11-25 08:00:29
2020-11-11 00:00:00

Nuo lapkričio 11 d.  biblioteka paslaugas teikia nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos rasite čia

Lietuvių-baltarusių santykiai Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikoje

Projekto aprašymas

Projekto tikslai ir uždaviniai:
Tikslas: išnagrinėti Baltarusijos ir Lietuvos vykdomą istorijos politiką, išryškinant dominuojančius istorinius naratyvus ir juos struktūruojančius interesus, atskleisti jųįtvirtinamą geopolitinį ir geokultūrinį tapatumą bei įvertinti jų keliamus iššūkius Lietuvos ir Baltarusijos tarpusavio santykiams.
Tyrimo uždaviniai:1) išryškinti ir pagrįsti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istorinio paveldo reikšmę formuojant Lietuvos ir Baltarusijos tautines ir valstybines tapatybes;2) išanalizuoti svarbiausias Lietuvos ir Baltarusijos santykių XX a. pirmojoje pusėje problemas ir jų atspindžius Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikose;3) ištirti Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikų formavimosi ir raidos ypatumus;4) parengti rekomendacijas ir siūlymus Lietuvos ir Baltarusijos Švietimo ministerijoms bei kitoms valdžios struktūroms, orientuotus į istorijos politikos įgyvendinimą remiantis istorine tiesa ir nešališku sudėtingų Lietuvos ir Baltarusijos santykių aspektų aiškinimu bei vertinimu.

Dalyvaujančios institucijos

VU TSPMI, Baltarusijos valstybinis universitetas