2020-09-19 09:48:20
2020-08-31 00:00:00
VU TSPMI biblioteka dirba įprastu laiku: 10:00 – 18:00 val.
Lankytojai privalo laikytis visų saugumo rekomendacijų: dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas bei išlaikyti saugų atstumą nuo kitų.
2020-09-19 09:48:20
2020-09-02 00:00:00

Visą svarbiausią informaciją apie studijas ir tvarkaraščius rasite COVID 19 polapyje magistrams ir polapyje bakalaurams.

Lietuvių-baltarusių santykiai Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikoje

Projekto aprašymas

Projekto tikslai ir uždaviniai:
Tikslas: išnagrinėti Baltarusijos ir Lietuvos vykdomą istorijos politiką, išryškinant dominuojančius istorinius naratyvus ir juos struktūruojančius interesus, atskleisti jųįtvirtinamą geopolitinį ir geokultūrinį tapatumą bei įvertinti jų keliamus iššūkius Lietuvos ir Baltarusijos tarpusavio santykiams.
Tyrimo uždaviniai:1) išryškinti ir pagrįsti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istorinio paveldo reikšmę formuojant Lietuvos ir Baltarusijos tautines ir valstybines tapatybes;2) išanalizuoti svarbiausias Lietuvos ir Baltarusijos santykių XX a. pirmojoje pusėje problemas ir jų atspindžius Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikose;3) ištirti Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos istorijos politikų formavimosi ir raidos ypatumus;4) parengti rekomendacijas ir siūlymus Lietuvos ir Baltarusijos Švietimo ministerijoms bei kitoms valdžios struktūroms, orientuotus į istorijos politikos įgyvendinimą remiantis istorine tiesa ir nešališku sudėtingų Lietuvos ir Baltarusijos santykių aspektų aiškinimu bei vertinimu.

Dalyvaujančios institucijos

VU TSPMI, Baltarusijos valstybinis universitetas