Projekto aprašymas

Projektas „Šiuolaikinė moterų analoginė fotografija feministinių vizualumo studijų perspektyvoje: tekstai, praktikos ir savivoka“ – unikalus mokslinis tyrimas, skirtas šiuolaikinės Baltijos šalių analoginės moterų fotografijos ir fotografijos praktikų analizei iš feministinių vizualumo studijų perspektyvos. Tyrimo metu bus renkami ir analizuojami duomenys apie Baltijos šalių fotografių darbus, interviu su kūrėjomis, autoetnografinio tyrimo duomenys bei medžiaga iš įvairių analoginei fotografijai skirtų medijų platformų.

Tyrimu atsigręžiama į iki šiol mažai tyrinėtą šiuolaikinę moterų analoginę fotografiją, atliekant ne tik konkrečių kūrėjų fotografijų tekstinę analizę bet ir aktualizuojant moterų-kūrėjų patirtis. Projektas išsiskiria skirtingų disciplinų integracija bei fotografijai kaip reiškiniui analizuoti rečiau taikomų metodologinių prieigų pasirinkimu. Prie tyrimo originalumo prisideda tyrėjos fotografavimo į juostą patirtis, kuri įgalina taikyti autoetnografinio tyrimo strategiją. Duomenys bus renkami Baltijos šalių institucijose, teorinės žinios bus gilinamos stažuotės Edinburgo Universitete metu. Tyrimo rezultatai bus paskelbti moksliniuose straipsniuose ir pristatyti tarptautinėse konferencijose. Projektas prisidės prie Lietuvoje iki šiol marginalizuojamų feministinių vizualumo tyrimų plėtros, skatins kitų tyrėjų darbus šioje srityse. Tarptautiniu mastu projektas išplės kitų mokslo sričių taikomumą menotyroje, praturtins analoginės fotografijos tyrinėjimus, skatins aktyvesnį tarpmetodologinės ir tarpdisciplininės perspektyvos taikymą.