2020-11-24 23:35:17
2020-11-10 00:00:00

Visuotinio karantino metu VU TSPMI administracija atsižvelgiant į esančias rekomendacijas dirba nuotoliniu būdu. Su administracija galite susisiekti šiais numeriais: studijų klausimais kreiptis tel.: 8 (5) 251 4135, kitais klausimais tel.: 8 (5) 251 4130. Jei jums reikalinga gyva konsultacija, kviečiame iš anksto susiderinti susitikimą susiderinti el. paštu.

2020-11-24 23:35:17
2020-11-11 00:00:00

Nuo lapkričio 11 d.  biblioteka paslaugas teikia nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos rasite čia

Rytų kryptis Lietuvos užsienio politikoje: RF Kaliningrado srities, Baltarusijos ir Ukrainos atvejai

Projekto vadovas
Raimundas Lopata
Projekto trukmė
2004 m.
Dalyviai
Raimundas Lopata
Vladas Sirutavičius
doc. dr. Lauras Bielinis
Inga Stanytė-Toločkienė
Liudas Zdanavičius

Projekto aprašymas

Tapdama tikrąja NATO ir ES nare, Lietuva stengiasi identifikuoti savo vietą, rolę ir statusą šiose organizacijose. Vienas iš būdų tai atlikti – įvertinus regioninės politikos patirtį, atsižvelgus į besikeičiančią tarptautinę aplinką ir euro-atlantines institucijas, nubrėžti būsimų santykių su artimiausiais, euro-atlantinei erdvei nepriklausančiais kaimynais – Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Baltarusija bei Ukraina – perspektyvą.
Projekto monografijoje siekiama apibrėžti bendradarbiavimo su RF Kaliningrado sritimi, Baltarusija bei Ukraina perspektyvas Lietuvai tapus ES ir NATO nare ir nustatyti galimą Lietuvos vaidmenį šių euro-atlantinių institucijų politikoje kaimynų Rytuose atžvilgiu.
VU TSPMI ekspertai tyrė bendradarbiavimo su RF Kaliningrado sritimi, Baltarusija bei Ukraina perspektyvas Lietuvai tapus ES ir NATO nare. Savo išvadas dėl galimo Lietuvos vaidmens šių euro-atlantinių institucijų politikoje kaimynų Rytuose atžvilgiu instituto mokslininkai pateikė monografijoje: R.Lopata, L.Bielinis, V. Sirutavičius, I.Stanytė-Toločkienė, „Lietuvos užsienio politikos rytų kryptis: santykių su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Baltarusija ir Ukraina perspektyva“ (Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2007).