Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos studijų tyrimų grupė

Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos studijų tyrimų grupė susikūrė 2019 metais. Ji buria jaunus VU TSPMI tyrėjus, besidominčius toliau nuo Europos ir euroatlantinės erdvės nutolusiais bei rečiau Lietuvos mokslinėje bendruomenėje analizuojamais ir žiniasklaidoje nagrinėjamais pasaulio regionais. Atsižvelgdami į tai, kad apie šių regionų politinę, ekonominę ir socialinę raidą Lietuvoje kalbama mažai, tyrėjai stengiasi ne tik rengti akademines publikacijas, bet ir informuoti plačiąją visuomenę. Tyrimų grupės akademiniai interesai bei ekspertizė apima bendruosius Azijos, Vidurio Rytų, Afrikos ir Lotynų Amerikos vidaus ir užsienio politikos procesus bei specifines temas:

• Kinijos galios augimas;
  • Rusijos-Kinijos santykiai;
  • Užsachario Afrikos vystymosi iššūkiai;
  • Irano politinė raida ir elgsena tarptautinėje arenoje;
  • Regionalizmas Lotynų Amerikoje;
  • ES santykiai su Globaliųjų pietų šalimis.

Grupės nariai organizuoja diskusijas, komentuoja aktualijas žiniasklaidoje ir socialinių medijų paskyrose. Dėl tarpdisciplininio tyrimų pobūdžio grupės nariai reguliariai bendradarbiauja su kitų Vilniaus universiteto fakultetų, kitų Lietuvos bei užsienio aukštojo mokslo institucijų mokslininkais. Grupės tyrėjai yra parengę ir VU bakalauro programos studentams siūlo populiarų pasirenkamąjį Kylančių pasaulio regionų BUS kursą. Tyrimų grupės nariai reguliariai bendradarbiauja su viešuoju sektoriumi, nevyriausybinėmis organizacijomis ir žiniasklaida bei praktiškai gilina savo žinias politikos analizės centruose ir versle.

Rengtos diskusijos ir tarptautiniai pranešimai:

1. 2022 01 11 diskusija apie politinę krizę Kazachstane. Dalyviai: doc. dr. Konstantinas Andrijauskas (VU TSPMI) ir Fabio Belafatti (VU FsF ATSI/Groningeno universitetas).
  2. 2021 12 09 diskusija apie rinkimus Lotynų Amerikoje (organizuota drauge su Jogailos universitetu Krokuvoje). Dalyvės: dr. Ieva Giedraitytė (VU TSPMI), dr. Zuzanna Kowalczyk (Lodzės universitetas), dr. Magdalena Lisińska (Jogailos universitetas). Moderavo: dr. Monika Sawicka (Jogailos universitetas).
  3. 2021 10 21 diskusija apie įvykius Afganistane. Dalyviai: prof. Egdūnas Račius (VDU PMDF), doc. dr. Deividas Šlekys (VU TSPMI), dr. Ieva Koreivaitė (VU TSPMI), Fabio Belafatti (VU FsF ATSI/Groningeno universitetas). Moderavo: doc. dr. Konstantinas Andrijauskas.