2022-07-07 16:52:15
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

Kodėl verta studijuoti magistrantūros studijas?

Kodėl verta studijuoti magistrantūros studijas?

Kodėl verta studijuoti magistrantūros studijas?

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) siūlomos magistro studijos suteikia specializaciją, pritaikytą pagal kiekvieno poreikius bei interesus. Lanksčios studijos suteikia išsilavinimą, atveriantį plačias galimybes darbo rinkoje.

VU TSPMI siūlo šešias magistro programas:

Kuo išskirtinės VU TSPMI siūlomos magistro programos?

Studijų kokybė. Remiantis Vilniaus universitete atliktomis studijų kokybes vertinimo apklausomis, net 91% VU TSPMI magistro programų studentų rekomenduotų magistro studijas institute.

Plačiai pritaikomos žinios praplės galimybes darbo rinkoje. Įvairių sričių žinios, įgytos studijuojant, pagilins bendrą globalių bei lokalių politinių procesų supratimą – tapsite konkurencingesni savo karjeroje privačiame ar viešajame sektoriuje.

Tvarkaraštis, pritaikytas dirbantiems. Studijos netrukdys karjerai ir suteiks galimybę dirbti, nes paskaitos vyksta vakarais.

Mainų galimybės. Sudaromos sąlygos dalį studijų praleisti užsienio universitetuose.

Tarpdisciplininės studijos. Lietuvoje unikali socialinių mokslų magistrantūros programa, kurioje susisieja socialinė teorija, komunikacijos studijos, politikos mokslai, medijų tyrimai ir vizualumo studijos.

Praktinis pritaikymas. Studijų metu teorinė kompetencija ir analitinių įrankių taikymas nuosekliai derinami su praktine veikla, kūrybiniais ir socialiniais projektais.

Galimybė dalyvauti moksliniuose tyrimuose. Studentai gali dar studijų metu bendradarbiauti su dėstytojais jų vykdomuose tyrimuose, taip sukaupti patirties ir geriau pasiruošti karjeros startui.

Įvairialypės politikos studijos. Įvairūs dėstomi politikos analizės metodai ir teorijos, ugdomi praktiniai įgūdžiai absolventams suteikia įvairiapusišką analitinį išsilavinimą.

Lankstus, jūsų poreikiams ir interesams pritaikytas studijų planas. Rinksitės iš daugiau nei penkiolikos pasirenkamųjų kursų – nuo politinės psichologijos iki lošimų teorijos.

Bendradarbiavimas su dėstytojais. Studijuodami turėsite galimybę bendradarbiauti su dėstytojais jų vykdomuose tyrimuose ir projektuose, o tai suteiks ir praktikos, ir pranašumą darbo rinkoje.

Tolimesnės studijų galimybės. Absolventai galės tęsti studijas politikos mokslų ar jiems artimos socialinių mokslų studijų krypties trečios pakopos (doktorantūros) studijų programose Lietuvoje ir užsienyje.

Susipažinkite su VU TSPMI magistro programos studentais ir studentėmis:

Greta Klimkaitė

VU TSPMI Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programos studentė, „Delfi Diena“ vedėja

„Kas ypač nustebino, kad teorijos, kurios buvo nemažai, niekaip negalėčiau pavadinti sausa. Ji kaip tik labai arti realių situacijų ir praplėtė mano matymą. Pavyzdžiui, labai laukdavau Dovilės Jakniūnaitės paskaitų ir seminarų apie įvairias teorijas. Dėstytojai įtraukdavo į diskusijas, be kurių šios programos neįsivaizduoju. Ir kiek daug įdomių tekstų teko perskaityti.

Be to, per šias studijas galėjau abipusiškai apjungti darbo ir mokslų žinias. Tai, kuo domėdavausi darbe, praversdavo tiek per diskusijas seminaruose analizuojant įvairias teorijas, tiek rašto darbuose. Pavyzdžiui, reikia Brexit’ą paaiškinti pagal tam tikrą teoriją, o aš kelias savaites darbe seku kiekvieną Brexit’o krustelėjimą. Tuomet labai įdomu. O tai, ką pasiimdavau iš studijų VU TSPMI, lygiai taip pat paversdavo nagrinėjant temas apie tai, kas vyksta užsienyje ir bendraujant su pašnekovais.“

Justas Valantinas

VU TSPMI Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programos studentas

„Itin ryškių skirtumų pastebėti neteko, užsiėmimai vyksta panašiu principu, kaip ir bakalauro programoje. Galiu pažymėti itin akivaizdų skirtumą, kurį galima ir nuspėti – skirtingai nei bakalauro studijose, kaip ir galima tikėtis, ši programa labiau koncentruota, gilinamasi į vieno regiono problematiką, tad daugiau dėmesio yra skiriama kurse aptarinėjamo krašto niuansams.“

Aušrinė Diržinskaitė

VU TSPMI Viešosios politikos analizės magistro programos studentė, jaunimo politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ koordinatorė

„Galvodama apie magistro studijas, labai norėjau iššūkio – patirti kiek kitokį dėstymo būdą ir požiūrį nei bakalauro studijų metu. Dėl to kurį laiką planavau studijas tęsti užsienyje, aplikavau kelioms stipendijų programoms, vieną iš jų netgi pavyko gauti. Tačiau COVID-19 privertė labai greitai pakeisti visus planus ir įvertinti kiek svarbūs yra čia, Lietuvoje, turimi dalykai: veiklos, darbai, šeima, bei kiek verta rizikuoti naujame, dar labiau neapibrėžtame pandemijos pasaulyje.

Po poros metų pertraukos, per kurią daug ir aktyviai dirbau tiek su NVO, tiek su Europos klausimais, jaučiau, kad augimui reikia daugiau žinių, bet svarbiau – įgūdžių analizuoti, sisteminti informaciją. Dar iš bakalauro laikų žinojau, kad VU TSPMI Lietuvoje yra kokybės ženklas. Susitikimas su buvusia kursioke, ko gero, buvo lemiamas – supratau, kad viešosios politikos analizės programoje galėčiau gauti būtent šių dalykų.“

Lina Patskočimaitė

VU TSPMI Politikos ir medijų magistro programos absolventė, LRT skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė

„Neslėpsiu, kad tai iš tiesų nemažas iššūkis, kuris kartais atrodo net ir sunkiai įgyvendinamas, tačiau mane labiausiai motyvuoja palaikantys artimieji, kolegos ir žinios, įgytos institute. Nesustoti skatina suvokimas ir nuolatinis priminimas sau, kad studijuoju tik dėl savęs pačios ir pagrindinis mano tikslas – pasisemti naudingos informacijos. Greičiausiai daugelis dirbančių studentų susiduria su panašiomis dilemomis, tačiau svarbiausia – nepulti į paniką ir racionaliai atsakyti sau į klausimą, kodėl apsisprendei žongliruoti darbu ir studijomis. Jei atsakymas bus pakankamai geras, nusiraminimas ateis savaime.“

Ieva Miklaševskaja

VU TSPMI Europos studijų magistro programos absolventė

„Baigusi bakalaurą čia, VU TSPMI, svarsčiau apie galimybę studijuoti ekonomiką, tačiau galų gale apsistojau ties Europos studijų magistro programa. Kadangi dar svarstau, kuo noriu tapti užaugus, šios studijos leido pažinti daugelį skirtingų ES veikimo aspektų, iš naujo peržvelgti jos skleidžiamą įtaką ir standartus. Manau, visos VU TSPMI magistro programos suteikia studentams progą kasdien bendrauti su įtakingiausiais šalies politologais, dalintis mintimis su jais, diskutuoti, o tai tikrai plečia studentų akiratį ir jų požiūrį į dabartinius įvykius ir politinę situaciją pasaulyje.“

Marta Subataitė

VU TSPMI Šiuolaikinių politikos studijų magistro studentė

„Šias studijas pasirinkau, nes bakalauro metu rinkausi ne vieną kursą filosofijos fakultete ir mane itin domina vadinamieji „minkštieji“ žmogaus įgūdžiai ir klausimai, kurie susiję su antropologija, psichologija, sociologija ir politine teorija. Kadangi programoje daug dėmesio skiriama šioms temos ir to būtent pritrūko bakalauro studijų metų, pasirinkau šią programą. Be to, dirbu su žmogiškaisiais ištekliais ir savo bakalauro baigiamąjį darbą rašiau emocinio intelekto (ne)svarbos viešajame sektoriuje tema, tad ši programa pasirodė tinkamiausia tęsti šio klausimo nagrinėjimą.“