Pavojingos mintys: Ar gali Lietuva išsivaduoti iš romantinio Vyčio šešėlio? Šlekys vs. Girnius

Deividas Šlekys, ištrauka iš tezių

Lietuvai reikia purvino Vyčio. Purvino tiesiogine šio žodžio prasme: suprakaitavusio, kartais alkano, kartais pavargusio, kaip ir dera žmogui.

VU TSPMI tęsia renginių, susijusių su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu, ciklą „Pavojingos mintys“. Šių dienų Lietuva, jos laimėjimai, problemos ir viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos yra glaudžiai susijusios su politiniais sprendimais ar asmeninėmis iniciatyvomis, kurios buvo įgyvendintos per visą šimtą metų.

„Pavojingos mintys“ – disputai, kurių tikslas yra parodyti, kad į Lietuvos šimtmečio istoriją reikia žiūrėti drąsiau ir įdėmiau, nes tik taip galima suprasti, kad visi įvykiai, jų priežastys ir padariniai, savaip nepaprasti.

___

Kovo 22 dieną, 18:30 val., 402 aud. organizuojamas jau ketvirtasis disputas tema „Ar gali Lietuva išsivaduoti iš romantinio Vyčio šešėlio?“, kuriame savo tezes gins doc. dr. Deividas Šlekys, o jam oponuos doc. dr. Kęstutis Girnius. Disputo tema siūlo apmąstyti mūsų santykį su vienu iš tautos simbolių – Vyčiu.

Diskutuojant norima giliau pažvelgti į idėjas, kurios kūrė, kuria ir kurs Lietuvą. Būtent dėl to išsakomos mintys yra pavojingos – jos nesutinka su turimais įsitikinimais, skatina prieštaras ir kviečia atsižadėti to, kas yra žinoma.

Proponentas – doc. dr. Deividas Šlekys – VU TSPMI dėstytojas, politikos teoretikas, karo sociologijos ekspertas.

Oponentas – doc. dr. Kęstutis Girnius – VU TSPMI dėstytojas, politikos filosofas ir publicistas.

Diskusiją moderuos VU TSPMI Alumnas, Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys.

Naudingos nuorodos