2022-06-26 11:24:51
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Pavojingos mintys: Tautos meilė – pražūtinga? Vinogradnaitė vs. Čepaitienė

Pavojingos mintys: Tautos meilė – pražūtinga? Vinogradnaitė vs. Čepaitienė

VU TSPMI tęsia renginių, susijusių su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu, ciklą „Pavojingos mintys“. Šių dienų Lietuva, jos laimėjimai, problemos ir viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos yra glaudžiai susijusios su politiniais sprendimais ar asmeninėmis iniciatyvomis, kurios buvo įgyvendintos per visą šimtą metų.

„Pavojingos mintys“ – disputai, kurių tikslas yra parodyti, kad į Lietuvos šimtmečio istoriją reikia žiūrėti drąsiau ir įdėmiau, nes tik taip galima suprasti, kad visi įvykiai, jų priežastys ir padariniai, savaip nepaprasti.

___

Vasario 15-ąją dieną, 18:30 val., 402 aud. organizuojamas trečiasis disputas tema „Tautos meilė – pražūtinga?“, kuriame savo tezes gins doc. dr. Inga Vinogradnaitė, o jai oponuos prof. dr. Rasa Čepaitienė.

Diskutuojant norima giliau pažvelgti į idėjas, kurios kūrė, kuria ir kurs Lietuvą. Būtent dėl to išsakomos mintys yra pavojingos – jos nesutinka su turimais įsitikinimais, skatina prieštaras ir kviečia atsižadėti to, kas yra žinoma.

Proponentė – doc. dr. Inga Vinogradnaitė – VU TSPMI dėstytoja ir tyrėja, politikos teorijos katedros docentė.

Oponentė – prof. dr. Rasa Čepaitienė – humanitarinių mokslų daktarė, istorijos politikos tyrinėtoja.

Diskusiją moderuos VU TSPMI alumnas, Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys.

Su proponentės tezėmis galite susipažinti čia.