2022-05-18 22:26:51
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-18 22:26:51
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Pavojingos mintys: Ar šimtmetis reiškia atsisveikinimą su Lietuvos valstybe? Jokubaitis vs. Ališauskas

Pavojingos mintys: Ar šimtmetis reiškia atsisveikinimą su Lietuvos valstybe? Jokubaitis vs. Ališauskas

Dalyvauja

Proponentas – prof. Alvydas Jokubaitis
Oponentas – doc. dr. Vytautas Ališauskas
Moderatorė - doc. dr. Inga Vinogradnaitė

VU TSPMI pradeda renginių, susijusių su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu, ciklą „Pavojingos mintys“. Šių dienų Lietuva, jos laimėjimai, problemos ir viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos yra glaudžiai susijusios su politiniais sprendimais ar asmeninėmis iniciatyvomis, kurios buvo įgyvendintos per visą šimtą metų.

„Pavojingos mintys“ – disputai, kurių tikslas yra parodyti, kad į Lietuvos šimtmečio istoriją reikia žiūrėti drąsiau ir įdėmiau, nes tik taip galima suprasti, kad visi įvykiai, jų priežastys ir padariniai, savaip nepaprasti.

—–

Spalio 24-ąją dieną, 17:30 val., 402 aud. organizuojamas pirmasis disputas tema „Ar šimtmetis reiškia atsisveikinimą su Lietuvos valstybe?“, kuriame savo tezes gins prof. Alvydas Jokubaitis, o jam oponuos doc. dr. Vytautas Ališauskas. Disputo tema siūlo aklai nepasiduoti šimtmečio euforijai ir sąžiningai įvertinti, kiek šiandienos Lietuva dar turi ką nors bendro su Vasario 16-osios Lietuvos projektu?

Diskutuojant norima giliau pažvelgti į idėjas, kurios kūrė, kuria ir kurs Lietuvą. Būtent dėl to išsakomos mintys yra pavojingos – jos nesutinka su turimais įsitikinimais, skatina prieštaras ir kviečia atsižadėti to, kas yra žinoma.

Proponentas – prof. Alvydas Jokubaitis – VU TSPMI dėstytojas, filosofas, knygų apie liberalizmą, politinės filosofijos ir mokslo santykį autorius.

Oponentas – doc. dr. Vytautas Ališauskas – VU Filologijos fakulteto dėstytojas, diplomatas, filosofas, knygų ir mokslinių straipsnių apie mitologiją ir krikščionybės istoriją autorius, aistringas klasikinės filosofijos tyrinėtojas.

Diskusiją moderuos doc. dr. Inga Vinogradnaitė.