2022-05-18 23:34:02
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-18 23:34:02
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Pavojingos mintys: Ar Lietuva yra nepriklausoma Lietuvos TSR? Putinaitė vs. Grybkauskas

Pavojingos mintys: Ar Lietuva yra nepriklausoma Lietuvos TSR? Putinaitė vs. Grybkauskas

Dalyvauja

Proponentė - doc. dr. Nerija Putinaitė
Oponentas - dr. Saulius Grybkauskas
Moderuoja - Vykintas Pugačiauskas

VU TSPMI tęsia renginių, susijusių su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu, ciklą „Pavojingos mintys“. Šių dienų Lietuva, jos laimėjimai, problemos ir viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos yra glaudžiai susijusios su politiniais sprendimais ar asmeninėmis iniciatyvomis, kurios buvo įgyvendintos per visą šimtą metų.

„Pavojingos mintys“ – disputai, kurių tikslas yra parodyti, kad į Lietuvos šimtmečio istoriją reikia žiūrėti drąsiau ir įdėmiau, nes tik taip galima suprasti, kad visi įvykiai, jų priežastys ir padariniai, savaip nepaprasti.

—–

Lapkričio 29  d. (trečiadienį), 18:30 val., 402 aud. organizuojamas antrasis disputas tema „Ar Lietuva yra nepriklausoma Lietuvos TSR?“, kuriame savo tezes gins doc. dr. Nerija Putinaitė, o jai oponuos dr. Saulius Grybkauskas. Disputo metu bus ginama tezė, kad desovietizacija Lietuvoje taip ir neįvyko – mes vis dar esame LTSR politinės kultūros žmonės. Bus ieškoma atsakymo, ar tikrai „socialistinio turinio ir tautinės formos“ Lietuvos idėja yra praeityje?

Diskutuojant norima giliau pažvelgti į idėjas, kurios kūrė, kuria ir kurs Lietuvą. Būtent dėl to išsakomos mintys yra pavojingos – jos nesutinka su turimais įsitikinimais, skatina prieštaras ir kviečia atsižadėti to, kas yra žinoma.

Proponentė – doc. dr. Nerija Putinaitė – VU TSPMI docentė, dėstytoja ir tyrėja

Oponentas – dr. Saulius Grybkauskas – Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas

Diskusiją moderuos Vykintas Pugačiauskas.

Naudingos nuorodos