Pavojingos mintys: Ar esam verti laisvės? Ramonaitė vs. Gailius

VU TSPMI tęsia renginių, susijusių su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu, ciklą „Pavojingos mintys“. Šių dienų Lietuva, jos laimėjimai, problemos ir viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos yra glaudžiai susijusios su politiniais sprendimais ar asmeninėmis iniciatyvomis, kurios buvo įgyvendintos per visą šimtą metų.

„Pavojingos mintys“ – disputai, kurių tikslas yra parodyti, kad į Lietuvos šimtmečio istoriją reikia žiūrėti drąsiau ir įdėmiau, nes tik taip galima suprasti, kad visi įvykiai, jų priežastys ir padariniai, savaip nepaprasti.

___

Balandžio 19 dieną, 17:30 val., 402 aud. organizuojamas jau ketvirtasis disputas tema „Ar esam verti laisvės?“, kuriame savo tezes gins prof. Ainė Ramonaitė, o jai oponuos dr. Bernardas Gailius. Disputo tema siūlo apmąstyti, ar esame pasirengę ginti savo laisvę ir nepriklausomybę.

Diskutuojant norima giliau pažvelgti į idėjas, kurios kūrė, kuria ir kurs Lietuvą. Būtent dėl to išsakomos mintys yra pavojingos – jos nesutinka su turimais įsitikinimais, skatina prieštaras ir kviečia atsižadėti to, kas yra žinoma.

Proponentė – prof. Ainė Ramonaitė – VU TSPMI dėstytoja, politikos teoretikė, sovietmečio tyrinėtoja; neseniai atliko tyrimą „Kas eitų ginti Lietuvos?”

Oponentas – dr. Bernardas Gailius – VU dėstytojas, istorikas, politikos apžvalgininkas.

Diskusiją moderuos VU TSPMI Alumnas, LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

Naudingos nuorodos