Konferencija „Kada (ne)vyksta reformos: Darbo kodekso reforma per adaptyviosios lyderystės prizmę“

Siekiant ilgalaikės pažangos reikia padėti skirtingų vertybių ir interesų žmonėms rasti bendrų tikslų. Tai nereiškia, kad reikia juos įtikinti nusileisti, o veikiau tai, jog pradedant permainą daug laiko ir darbo reikia skirti kiekvienos frakcijos (t.y. skirtingus interesus atstovaujančių žmonių) perspektyvos supratimui. Prieš imantis aktyvių veiksmų, būtina susipažinti ir pakalbinti įvairius, ypač kitaip mąstančius žmones. Iš tokių pokalbių sužinosime, kas jiems svarbu ir su kuo jie gali sutikti. Permainos planus verta pradėti kurti tik tuomet, kai turime platesnį supratimą, kas rūpi tiems, kuriuos ši permaina palies.

Tikėdami, kad tik suprasdami ir mobilizuodami kitus galime įgyvendinti rimtus pokyčius, kviečiame pasikalbėti ir išgirsti žmones, skirtingai matančius vieną svarbiausių pastarojo metų valstybėje įvykusių reformų – darbo santykių (kodekso) peržiūrą. Norime pažvelgti į šį procesą iš adaptyviosios lyderystės perspektyvos ir sutarti dėl to, kaip galėtume spręsti su Darbo kodekso taikymu susijusias problemas.

Adaptyvioji lyderystė, terminas, kurį perėmėme iš Kenedžio vyriausybės mokyklos bei Kanzaso lyderystės centro, mums yra veikimas, kuris mobilizuoja kitus žmones. Tai – gana radikalus apibrėžimas. Jis reiklus, nukreipiantis šviesą į kiekvieną iš mūsų ir reikalaujantis mažiau galvoti apie tai, kaip daugiau padaryti, o daugiau apie tai, kaip labiau įtraukti.

Būtent todėl ir kviečiame į (ne)konferenciją, kurios formatas nėra įprastas. Kviečiame dalyvauti ir kalbėtis, o ne tik klausytis; siūlyti idėjas, o ne tik jas priimti. Konferencijoje kalbėsimės su žinomais, reformas tiek privačiame, tiek ir viešajame sektoriuje vykdžiusiais asmenimis bei tais, kuriuos tiesiogiai palietė darbo santykių reguliavimo pokyčiai. Tarp konferencijos svečių – ir viešnia iš JAV, lyderystės konsultantė Jill Hufnagel, dirbusi tiek su privataus sektoriaus kompanijomis (pav. Google, Microsoft), tiek ir su valstybinėmis institucijomis (pav. Baltaisiais rūmais).

Konferenciją organizuojančio VU TSPMI komanda tiki, kad būtent adaptyvioji lyderystė suteikia įrankius norintiems išmokti išgirsti kitą, susitarti ir įgyvendinti ilgalaikius pokyčius. Kviečiame prisidėti prie mūsų ir pasidalinti savo įžvalgomis tiek apie šią reformą, tiek ir apie apskritai reformų įgyvendinimą Lietuvoje.

Susidomėjusius kviečiame registruotis el. paštu ieva.giedraityte@tspmi.vu.lt

Vietų skaičius – ribotas, todėl dalyvauti konferencijoje bus galima tik iš anksto užsiregistravus.

Renginio partneriai: Swedbank ir Vilniaus universitetas.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „swedbank logo“