2021-02-24 20:19:43
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas vasario ir kovo mėnesiais vyks virtualiai. Artėjančio semestro tvakaraščius galite rasti čia!

2021-02-24 20:19:43
2021-02-04 00:00:00

VU TSPMI biblioteka jau dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 17 val. Aptarnavimas vyksta nekontaktiniu būdu. Pasiskolintas  knygas studentai gali pasiimti bibliotekos fojė, grąžinti taip pat bibliotekos fojė.

Konferencija „Kada (ne)vyksta reformos: Darbo kodekso reforma per adaptyviosios lyderystės prizmę“

Dažnai norime, kad pokyčių imtųsi ir juos „stumtų“ stiprūs lyderiai, taip užkraudami jiems atsakomybę ir perkeldami ant jų pečių visą pokyčių naštą. Iš dalies taip nutinka, nes siejame lyderystę ir vadovavimą – reikalaujame, inicijuoti ir padaryti, tačiau mažiau kreipiame dėmesio į tai, kiek kiekvienas dalyvaujame, prisidedame ir mobilizuojame.

Tikėdami, kad tik suprasdami ir mobilizuodami kitus galime įgyvendinti ilgalaikius pokyčius, kviečiame pasikalbėti ir išgirsti žmones, skirtingai matančius vieną svarbiausių pastarojo metų valstybėje įvykusių reformų – darbo santykių (kodekso) peržiūrą. Norime pažvelgti į šį procesą iš adaptyviosios lyderystės perspektyvos ir sutarti dėl to, kaip galėtume spręsti su Darbo kodekso taikymu susijusias problemas.

Adaptyvioji lyderystė, terminas, kurį perėmėme iš Kenedžio vyriausybės mokyklos bei Kanzaso lyderystės centro, mato lyderystę kaip veikimą, kuris mobilizuoja kitus žmones. Viena kertinių jos prielaidų yra tai, kad siekiant ilgalaikės pažangos reikia padėti skirtingų vertybių ir interesų žmonėms rasti bendrų tikslų. Tai nereiškia, kad reikia juos įtikinti nusileisti, o veikiau tai, jog pradedant permainą daug laiko ir darbo reikia skirti kiekvienos frakcijos (t.y. skirtingus interesus atstovaujančių žmonių) perspektyvos supratimui. Prieš imantis aktyvių veiksmų, būtina susipažinti ir pakalbinti įvairius, ypač kitaip mąstančius žmones. Permainos planus verta pradėti kurti tik tuomet, kai turime platesnį supratimą, kas rūpi tiems, kuriuos ši permaina palies – tai užtikrina ir didesnę pertvarkos sėkmę ir tai, kad jos našta nenuguls tik ant „lyderio“ pečių.

Kviečiame į (ne)konferenciją, kurios formatas nėra įprastas. Kviečiame dalyvauti ir kalbėtis, o ne tik klausytis; siūlyti idėjas, o ne tik jas priimti. Konferencijoje kalbėsimės su reformas privačiame ir viešajame sektoriuje vykdžiusiais parlamentaru bei buvusiu Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi bei buvusiu UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ direktoriumi ir valdybos nariu Audriumi Zabotka. Tarp konferencijos svečių – ir viešnia iš JAV, lyderystės konsultantė Jill Hufnagel, dirbusi tiek su privataus sektoriaus kompanijomis (pav. Google, Microsoft), tiek ir su valstybinėmis institucijomis (pav. Baltaisiais rūmais).

Tikime, jog būtent adaptyvioji lyderystė suteikia įrankius norintiems išmokti išgirsti kitą, susitarti ir įgyvendinti ilgalaikius pokyčius. Kviečiame prisidėti prie mūsų ir pasidalinti savo įžvalgomis tiek apie šią reformą, tiek ir apie apskritai apie lyderystę, įgyvendinant reformas Lietuvoje.

Konferencijos programą rasite čia. Susidomėjusius kviečiame registruotis el. paštu ieva.giedraityte@tspmi.vu.lt

Vietų skaičius – ribotas, todėl dalyvauti konferencijoje galima tik iš anksto užsiregistravus.

Renginio partneriai: Swedbank ir Vilniaus universitetas.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „swedbank logo“