Uždaryti

Šimtmečio minėjimui skirtų disputų ciklas „Pavojingos mintys“

VU TSPMI pradeda renginių, susijusių su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu, ciklą „Pavojingos mintys“.

1918 vasario 16-oji – ne tik Lietuvos valstybingumo atkūrimas, bet ir naujos, modernios Lietuvos respublikos įsteigimas. Šių dienų Lietuva, jos laimėjimai, problemos ir viešojoje erdvėje vykstančios diskusijos, yra glaudžiai susijusios su politiniais sprendimais ar asmeninėmis iniciatyvomis, kurie buvo įgyvendinti per visą šimtą metų.

Pagrindinis VU TSPMI įgyvendinamų iniciatyvų tikslas – parodyti, kad į Lietuvos 100-metį reikia žiūrėti drąsiau ir įdėmiau, nes tik taip galima suprasti, kad visi įvykiai, jų priežastys ir padariniai, savaip nepaprasti. Jie, viena vertus, yra daromi esant ypatingomis politinėmis, socialinėmis ir kultūrinėmis aplinkybėmis, todėl neturėtų būti supaprastinami iki vieno lozungo. Ir, kita vertus, daromi sprendimai turi visuomenei ir visai valstybei svarbių pasekmių, kurios dažnai yra netikėtos net patiems kūrėjams. Pagrindinis VU TSPMI iniciatyvų tikas yra taikant skirtingas politologines interpretacijas stengtis parodyti istoriją ir dabartinę politiką kaip gyvą ir aktualią šiai dienai bei ateičiai.

Diskutuojant norima giliau pažvelgti į idėjas, kurios kūrė, kuria ir kurs Lietuvą. Būtent dėl to išsakomos mintys yra pavojingos – jos nesutinka su turimais įsitikinimais, skatina prieštaras ir kviečia atsižadėti to, kas yra žinoma.

Pirmasis disputas „Ar šimtmetis reiškia atsisveikinimą su Lietuvos valstybe?“ vyks spalio 24 d., 17:30 val., 402 aud. Daugiau informacijos galite rasti čia.